Ravnanje puteva

Ko je hteo taj je dosao a ko nije taj sad prica da nije znao. Svako ko je hteo da ide na akciju vec od polovine marta je osluskivao kad ce biti, svi smo se mucili i truckali ovog proleca i jedva smo cekali termin kad ce se akcija odrzati.
 
Kada bi se tako neka akcija kod nas organizovala bilo bi lepo po puteve ali bi bilo velikih problema jer su svi mogući putevi svedeni na svega 2 do maksimalnih 2.5 metra.
 
Ovako je pocela danasnja akcija ravnanja atarskih puteva u Backom Petrovcu.
img3911.jpg

----------------------
Malo slika iz atara.
img3914.jpg

----------------------
img3916.jpg

----------------------
A ovako se zavrsila danasnja akcija.
img3921.jpg

----------------------
Na kraju da napisem da je na danasnjoj akciji ucestvovalo 180 traktora sa tanjiracama, drljacama i setvospremacima koji su bili podeljeni na deset grupa. S obzirom na vlagu tanjirace su dobro prodirale u zemlju, putevi su odlicno poravnati. Moram da naglasim da je ovo bila jedna od slabije posecenih akcija, jer je ove godine bilo 100 traktora manje prisutno naspram prosle godine.

180 traktora a pojeli 3 kotla paprikaša? @frenky, nisi stavio slike do teme nikad ovako, šta je bilo sa tanjiračom?
 
Pukla mi jedna poluga na bateriji pa sam skoknuo kuci da zavarim. Zurilo se, nisam stigao da slikam. Popravka me kostala pola sata odsustva sa akcije. A za paprikas, od marta cekali na akciju pa ogladneli ljudi.:haha:
 
Danasnji obilazak njiva biciklom.Putevi po obicaju razriveni moraju to je izgleda jace od njih
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
Zadnja fotografija ispred moje njive u jesen zaoran put zajedno sa njivom u prolece sam 2 puta ravnao najesen dizem ruke od toga jer vidim da nevredi...
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
 
@Steva
Naori plugom put, da najvisa tacka bude na sredini puta. Voda ce se slivati levo i desno te ce put za kratko vreme posle kise biti suv. Tako ti nece gaziti po njivi.
 
@Steva
Naori plugom put, da najvisa tacka bude na sredini puta. Voda ce se slivati levo i desno te ce put za kratko vreme posle kise biti suv. Tako ti nece gaziti po njivi.
Negaze mi njivu tu je put dosta sirok pa sam ostavio mesta,a orao sam tako da nabacivam na njivu da voda otice prema kanalu ali nevredi,idu posle kise zavrsavaju oranja u januaru i februaru i posle kada se to osusi i okoca zlo za traktore i ledja
 
Negaze mi njivu tu je put dosta sirok pa sam ostavio mesta,a orao sam tako da nabacivam na njivu da voda otice prema kanalu ali nevredi,idu posle kise zavrsavaju oranja u januaru i februaru i posle kada se to osusi i okoca zlo za traktore i ledja

pa lepo ti je rečeno nenabacuj zemlju na njivu nego na put da ga podigneš višlje*:bravo:put mora biti višlji nego njiva:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh