Ravnanje puteva

Da se ja pitam ja bih tu sa strane posadio neko zbunje oko 1.5-2m visine radi dekoracije.
 
Radi dekoracije ili inspiracije?Prilikom skretanja na otres poželjno je imati dobre gume za slučaj da ima blata na istom i šiber na autu da ne magle stakla. :osmeh:
 
Kada bi se tako neka akcija kod nas organizovala bilo bi lepo po puteve ali bi bilo velikih problema jer su svi mogući putevi svedeni na svega 2 do maksimalnih 2.5 metra.

То је изгледа у нашој општини мисаона именица. Има код нас један пут који је пре био 12м, а сада су га свели на 5м. Њиве које сам тањирао, а имај испред вагаше, све сам их истањирао и пут. Нека гази ко докле мисли да је пут, али посејано је докле треба. Чак и тамо где сам услужно тањирао и ту сам сређивао пут испред њиве да људима не газе њиве без потребе, а да пут буде колико толико сређен.
 
Sutra kod nas krece ovogodisnja akcija ravnanja atarskih puteva. Sutra sa prikolicama se razvozi zemlja a u subotu je ravnanje. Ako budete dobri, bice i koja slika.:ppozdrav:
 
I kod nas sutra akcija bice nas jedno 20-25 Traktora tanjirace + setvospremaci posle sledi dobar vojnicki pasulj :ppozdrav:
 
Kod nas se sutra ocekuje sa prikolicama 30-40 traktora a u subotu 250-300 traktora sa raznim prikljuccima. U drugom poluvremenu sutra i prekosutra se isto kuva pasulj.
 
Danasnja akcija protekla u najboljem redu. Broj ucesnika je bio kao sto sam i predvideo, 38 traktora sa prikolicama. Svako od njih je okrenuo minimum 10 tura, odradjen je dobar posao. Sutra sledi nastavak.
fotografija0119.jpg
fotografija0122.jpg

fotografija0124.jpg
img5416.jpg
 
Meni nije jasno zasto se zemlja navozi i tamo gde netreba, bio danas u ataru i video sam da se zemlja navozi svugde trebalo to ili ne,kontam u doline da treba ali gde je ravno i nisu veliki vagasi ,to bi trebalo samo da se plugom ili gruberom preore i nema potrebe za stotinama kubika zemlje to zatrpavati,jos ovom zutom glinom, gde got sam bio,(a obisao sam mnogo atara) nigde nisam video da se u akciji ravnanja puteva iznosi toliko zemlje, svi rade sa nekim prikljuccima da se poravnaju putevi,i samo u petrovcu se radi ovako kao da imamo visak zute zemlje ::svaka cast::
 
@frenky
napred samo gajbu piva,

Djani01@
Ima puno tako pametnih kao ti, i ne učestvuju u akciji kao ti, nema ništa bez navoženja zemlje jer gde je (vagaš) kao sto kažeš tamo uvek bude blata koje se nahvata na točkove i vremenom će se napraviti još veći. Bolje da si sedeo danas kući nego da se vozaš atarom po neravnim putevima, od Ponedeljka bi slobodno mogao i punim gasom da teraš
 
  • Like
Reagovanja: jan
@Miroslav K.
Da istaknem,ja ucestvujem u akciji ravnanja puteva, ali ne stignem svake godine, zavisi da li imam vremena za to ili ne.
Akcija mi se svidja, ali moj moto je ko najvise ide po vlaznim putevima i ko ih najvise unistava neka taj i ravna, ja sitan paor sve obavim po suvom vremenu i ne orem uvratine i ne iznosim zemlju kad orem kao neki sto ne obracaju paznju na to.
Pozdrav
 
Nazad
Vrh