Ravnanje puteva

S3RiOUS

Član
Učlanjen(a)
3 Feb 2008
Poruka
270
Lokacija
Novi Karlovci
Ja neznam kako je kod vas, ali kod mene u ataru je strasno. Ovi reperi sa velikim traktorcinama napravise kanale od nasih poljskih puteva. Mi sa malom mehanizacijom nemozemo da se probijemo do rodjenih njiva. Prilozicu vam sliku da vidite kako izgleda zmajevka bez jednog tocka. Pa me zanima kome mogu da se obratim da resi ovaj problem posto nasu mesnu zajednicu zaboli uvo za nas. Kad smo pitali sto ne preduzmu nesto, oni nam kazu ,, Bas nas briga, mi cemo uvek proci sa nasim traktorima" i nece cak ni da provuku tanjirace, hvala bogu svaki ima po jednu veliku. Majke mi postavicu im siljke pa ce da placu kad poderu gumu koja kosta par hiljada evra.
 
Odg: Razrovani putevi

To jeste veliki problem, ja sam u Apatinu video obadve situacije. Video sam puteve koji su upropasceni, ali sam video puteve koji se odrzavaju. Odrzavaju se oni od PIK-a Apatin, sto je kupio sada Miskovic. I pre im je bila praksa da ih odrzavaju jako dobro.

Kada kazes tanjiranje, ono nazalost nije dovoljno, obavezno je i nasipanje zemlje, njeno sirenje i potom preci sa tanjiracom. Zato se po tim putevima sa Zastavinim vozilima mozes voziti 100 na sat, a da ne osetis.
 
Odg: Razrovani putevi

Teško da će se to rešiti....gledao sam na tv-u prošle godine kako se Slovaci iz jednog mesta pokraj Novog Sada svakog proleća pre setve organizuju i svojim trakorima, tanjračama, setvospremačima i frezama, urežuju puteve, ma milina, ali aj ti nateraj naše da se tako organizuju.....
 
Odg: Razrovani putevi

Ma nema nas narod je stvarno cudan, kad treba nesto da se dobije tu trce da budu prvi. A kad treba nesto uraditi za opstu korist e tu malo kocimo.
 
Odg: Razrovani putevi

Jaoooooooooo a da vidite kod mene, ovi sa nasim malim pikavcima, malo malo pa se zaglave u ove "plitke" vagase od ovih reparosa. A ko ce to na prolece izravnati, nemam pojma. Steta nemam ni ednu sliku.
 
Odg: Razrovani putevi

S3RiOUS slobodno nabacaj nesto!!!!
Kod nas je pretprosli predsednik sela bio domacin covek,nasuo le sve lenije tucanikom i super je,ferguson ide svugde sa dubravom... a ovi sa ekonomije su korektni,pa puste tanjiracu posle teranja,takko da nema glavobolje :kisa:
 
Odg: Razrovani putevi

Glavni kanal na putu na moj atar:
1003598ww5.jpg

A ono što se vidi u kanalu to je prevrnita prikolica, stavit ču slike i video u temu ako je nema otvoorit ču je!
 
Odg: Razrovani putevi

Deo novca od zakupa državnog zemljišta ide na sređivanje puteva u Sremskomitrovačkom ataru.
[youtube=425,350]http://www.youtube.com/watch?v=tJx7Auc0cFU[/youtube]
 
Odg: Razrovani putevi

Ovo je za svaku pohvalu, bilo bi dobro da ima više ovakvih primera. Samo neznam koliko je dobro to šljunčenje puteva, kod nas su ovi iz PIK-a samo zemlju navozili.
 
Odg: Razrovani putevi

S3RiOUS je napisao(la):
Evo jos malo rovova

Izvini, nisam siguran da kapiram - šta je ovo? Ne moguće je da je traktorski točak ostavio ovoliki trag. Mogao bi biti slikan u makro modu (baš baš izbliza), ali je dosta čudno...
A ova osoba kao da je dodata u fotošopu... :sta:

Da nije neki polu završeni kanal:haha:
 
Odg: Razrovani putevi

Sirijus ravnanje atarskih puteva organizuju sami seljaci u rano prolece cini mi se zadnja subota u martu (ili prva?),isto u Kulpinu a najbolji su u B.Petrovcu reko je Rastislav njih izadje oko 300 traktora ako se nevaram,u Kulpinu je to manje tako i u okolnim selima Kisacu...tako da sami i razrovarimo puteve ali ih i poravnamo i tako u krug.Na kraju svake akcije free cuga i kotlic jupiii :ppozdrav:
 
Odg: Razrovani putevi

29vkqvn.jpg

ovako se odradjuje posao i efekat je vidljiv godinama
ovo smo radili pre vadjenja repe da bi kamioni sleperi tovarili repu na njivi
 
Odg: Razrovani putevi

e narode da znate samo kakoje kod mene!!! svake zime ja moram negde da se zaglavim! prosle god mi napravili put kroz lucerku ! ja uze pa nasu puteve pored svih mojih njiva a oni i dalje prolaze kroz njivu!!! :zli: :zli:
 
Odg: Razrovani putevi

brale napravis razor plugom i nema da idu :D
tako su meni isli uzduz jedne njive jer na drugom kraju nema kanala(bas naspram moje njive) pa smo plugom napravili kanal i sad ima vec 7-8g kako smo mirni,meni to ne smeta jer je taj deo sirine 3-4m,a tebi je zajebano jer ti uvratine gaze,ma samo ti povuci koju brazdu :cao:
 
Odg: Razrovani putevi

brale a kako da povucem brazdu kroz lucerku! :sta: nego ima neki koji mi gaze i lucerku koja je ostavljena za seme! :zli: ma od sad postavljam siljke pa kad probusi gume da vidim dal ce da se seti vise da mi prodje kroznjivu! :D
 
Odg: Razrovani putevi

nemoj to da radis da ti te iste siljke ne bi bacili u tvoju njivu :nono:
lepo za rajku zakacis 1brazni plug(pozajmis) i oderes 2 brazde pa da vidis :cool:
 
Nazad
Vrh