Ranija setva kukuruza

Kod nas se uveliko seje, a vlaga polako napusta nase oranice. Temperatura zemlje u jutarnjim satima je oko 12 C na oko 5 - 7 cm.
 
Danas smo posejali 13 jutara kukuruza I(dekalb , K67 i N01 ) i 9 jutara suncokreta Kondi. Sutra nastavljamo...
 
kod mene jos maltene niko nije poceo sa stevom kukuruza i suncokreta svi cekaju i cekaju i cekaju .....itd.
 
@ steve 73

Odakle se ti javljas. Iz kog dela sveta nevidi se lokacija. Jel ako si sa Grenlanda tamo dan traje 6 meseci a i noc isto toliko. Onda mozda za koji dan pocne setva.
 
Ja sam zavrsio sa setvom kukuruza danas moglo je 2-3 dana ranije ali sam imao problema sa ciklonom.Vetar se izduvao danas katastrofa prasi kao da sam u pustinji sad na soju krecem.
 
Jurio sam kacket danas po njivama.. da nije bio zelene boje bogami bi ga pustio. D11 i N43 posejani uz vetrustinu kakve nije bilo skoro. Tesih se mislju kako li je tek bilo kod vas u ravnici.
 
kod nas je bilo katastorfa...ceo dan sam napolju oci su mi pune prasine vetar duvao kao blesav , danas smo posejali jos 12 jutara kukuruza i 3 jutra suncokreta.....imali smo malih problema sa sejacicom pa nismo stigli danas da zavrsimo...ostalo jos 6 jutara kukurza da se poseje (F02 )
 
Ja se jutros cudio zasto jedan cica na 539 bez kabine ide da seje sa zimskom debelom jaknom,kapom i nekim cudnim naocarima kao za ronjenje pod vodom kad sam otisao na njivu vetar nevidjeni.Dosao sam kuci musav od prasine
 
:osmeh:Ja sutra krecem sa setvom kukuruza.Juce i danas sam zavrsio suncokret,do srede bih hteo da zavrsim sa kukuruzom na nekih 40 kj posle soja i cekamo lepo vreme.:cool:
 
Jurio sam kacket danas po njivama.. da nije bio zelene boje bogami bi ga pustio. D11 i N43 posejani uz vetrustinu kakve nije bilo skoro. Tesih se mislju kako li je tek bilo kod vas u ravnici.
kod mene je tako duvao vetar da si traktor morao da izbaciš iz brzine kad ga ugasiš i povučeš ručnu inače bi ga vetar upalio na gurku :haha::haha::haha:
 
Nazad
Vrh