Ranija setva kukuruza

ja planiram da za vikend posejem kukuruz pa kako mi bog da,do sad smo uvek sejali posle 15og aprila a sad cemo da vidimo kako ce se ponasati u ranijoj setvi. :cao:
 
Samo neka se dobro zagreje zemlja,lako ce on napolje...jos 4-5 dana neka bude ovako i bice setva na svim povrsinama,barem kod mene...
 
pre 10.04.2011. ne verujem da ce sejalica u moju njivu,zbog temperature zemlje i ne presejava mi se.svako zna svoje,ko voli ranije nek izvoli
 
kod nas danas neki poceli da seju kukuruz,4 sejalice u ataru dvojicu vido da seju kukuruz a druga dvojica mozda suncokret nisam siguran
 
Sigurno ste u pravu da ne treba sijati prije 10 aprila zbog neujednačenog nicanja , a zrno koje kasni više od 4-5 dana bolje da nije ni niklo , nema šanse da bude pravi klip.
S druge strane ja ću sijati 15-20 ha, to možda nije mnogo ali ako je to u 10ak parcela a ima ih i 20km daleko ,radim sam, i ako ima dosta zemlje u koju kad padne kiša nemožeš ući 5-6 dana , onda je bolje sijati i 1. aprila ako se ukaže prilika nego čekati 20 maj ako bude nezgodan raspored padavina.
 
ufff,mene nesto svrbi.Merim temperaturu u basti vec par dana jutarnje 6,8-7C a dnevne 11,6-12C.Nije iskljuceno da se poseje koje jutro sutra.Cisto da prodje svrab
 
danas sam odradio pripreme za sejanje ( imao sam danas pomoc ),kad ono pa sigurno jedno 50 % oranica vec je posejejano.dok sam ja radio pripremu njih troje je sejalo
ja pre 10.04. ne planiram sejanje,nisam bogat pa da ga presevam
 
Posto najavljuju kisu za utorak,cetvrtak i petak,verovatno ce se docekati i deseti za sejanje...
 
Jedan moj drugar je posejao kukuruz 1. aprila. U pitanju je za naše uslove visoka i dosta kvalitetna zemlja. Velika većina našeg atara je bila ili je još uvek ugrožena od vode, tako da će se sejati tek za desetak dana.
 
Posejo 90% .Nisam samo tamo gde ne moze(voda).
Misim da ce ove godine ranija setva biti jedan od bitnijih faktora za dobar prinos,a narocito
ako bude malo padavina.
 
Poslednja izmena:
Mi smo danas posejali 5 kj, da probamo mašinu, a ako Bog da do sledećeg vikenda će sve da bude gotovo...
 
Sutra počinjemo sa razbacivanjem veštaka(uree) na parcele gde će se sejati kukuruz,zemlja je suva u površinskom delu ali dole je vlažna dosta pa setvospremač vadi grudve.
Ako vreme dozvoli do 10 će biti u zemlji.
 
Posejan kukuruz.
Nikad ranije,sve se ''prašilo''
Kukuruz je na dubini od oko 5cm.,širina kutije cigara.
Što sam naumio to sam i uradio,da li sam pogrešio,videćemo.
 
Nazad
Vrh