Ranija setva kukuruza

5-7cm sa tim sto je do podne u senci
da dopunim:u 7 i 15min 6.1C
 
Poslednja izmena:
Takodje i ja cu propustiti ovu nedelju sto se setve kukuruza tice. Kod mene su poceli sa setvom ali mislim da je zemlja jos uvek hladna a i najava opet nekog zahladjenja. Dosad jos nisam presevao i trudim se da to ne radim, a i seme nije jeftino.
 
Pošto me je jedan od moderatora ili koju već funkciju ima (dragan1:cool: opomenuo (da napišem temp. zemljišta) pa evo da napišem... Juče kad smo sejali u 12 sati tj.tačno u podne temparatura je bila 12,5 stepeni... Inače i danas samo posejali 10 kj...

Kod mene u selu je jedan čovek koji radi arendu koda nas a iz susednog sela je, posejao 200 kj. kukuruza za vikend, a ja kad sam ga pitao jel počeo da seje suncokret (jest da nema veze sa ovom temom, i izvinjavam se za off) rekao je da je setvu suncokreta završio 31.03 u četvratak...
 
Posejasmo danas 4 hektara a bas dosta ljudi je danas sejalo . Zemlja se lepo sprema i ima dosta vlage a po prognozi nema bas velikog zahladjenja.
 
Druze Levi, zelim ti srecu u berbi Kermesa. :cao: Sto se setve tice info o temperaturi zemlje mi kaze da ne bacam seme jos. :osmeh:
 
Poslednja izmena:
temperatura zemje se meri UJUTRO u 7 sati , tri dana uzastopno, a prosek treba da bude izmedju 8-10 stepeni, ako bude toliko javite mi ali za sad cisto sumnjam, mozda od nedelje......
 
Nazad
Vrh