Radovi u malinjaku

SSTEVAN ...O PG cemo u postojecoj temi uskoro da je malo osvezimo cim postavim i ostatak stub...
 
pozdrav svima...
Ja sam do sada imao samo jedno prskanje kaptan+murtonik+aktara cini mi se ta kombinacija...Lastara negde ima po 4-5 iz jedne sadnice negde ni jedan a vecinom po 1-2kom...visina lastara od petka merenje od 10cm i manje do 142cm. poneki najveci,uglavnom vise od pola je oko 70-80cm...u jednom delu sam samo jednom okopavao a npr. u srednjoj parceli koja je oko 1ha. evo sad okopavamo 4.put da poludis.Ja sam narucio impregnisane PG.stubove iz Kraljeva ocekujem ih sledece nedelje... Sta mislite da li sam nesto preskocio ili zaboravio...


:ppozdrav:
 
::pomoc:; Da liu je ovo samo ozegotine ili ima jos nesto.....? kako ovu povjavu spreciti....?

11rwxw1.jpg


danas se pojavilo bas dosta toga....:sta:

2cnuowm.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
pozdrav svima...
Ja sam do sada imao samo jedno prskanje kaptan+murtonik+aktara cini mi se ta kombinacija...Lastara negde ima po 4-5 iz jedne sadnice negde ni jedan a vecinom po 1-2kom...visina lastara od petka merenje od 10cm i manje do 142cm. poneki najveci,uglavnom vise od pola je oko 70-80cm...u jednom delu sam samo jednom okopavao a npr. u srednjoj parceli koja je oko 1ha. evo sad okopavamo 4.put da poludis.Ja sam narucio impregnisane PG.stubove iz Kraljeva ocekujem ih sledece nedelje... Sta mislite da li sam nesto preskocio ili zaboravio...


:ppozdrav:
Super je ako je tako ...a samo jedno prskanje.......solidno izrasli lastari.....imas li navodnjavanje... imali zutog lista i u kojoj meri ....planiras li opet prskati i cime.......po kojoj ceni si nabavio inpregisane stubove ...:ppozdrav:
 
pole

prskanje jedno sa 3 preparata,..........ne navodnjavam jos jer mi je sistem gotov oko 25posto.....zutog lisca ima skoro na pola lastara ali samo 1-2 listic oni skroz do zemlje.........sledece prskanje ovih dana ne znam jos tacno cime dok ne dodje agronom......stubovi verovatno oko 750din po komadu,4m.prefvoz gratis




Momci (MALINAR i pole), nije potpuni off topic ali dobro bi bilo da nastavite pisanje o PG zaštiti u odgovarajućoj temi, kad je već imamo:
http://poljoinfo.com/showthread.php?202-Postavljanje-mreže-kao-zaštite-od-leda
 
Poslednja izmena od urednika:
Pomoc

Imam malo maline zasadjene ovog proleca,pa me zanima koliki lastari treba otprilike da budu u ovom periodu?prihranjivao sam vuksalom super i stitio od plamenjace....koji su mi sledeci koraci?imam malo zutog lisnja,ne znam da li je to od vrucine...
 
To je od vrucine najverovatnije , sa listovima .

A sto se lastara tice ne mogu nista konkretno da ti pomognem , ali te prve godine ne porastu mnogo u visinu , U prolece kada ih budes vezao stavices gornju zicu samo u visini lastara i to bi bilo to .
Slab je njima koren sada . Ali zato sledece godine ces ih imati vise i bice visoksiji , bolje ce da guraju , pa ces ih vezati na 170-180cm zavisno od stubova , moze i vise ak mozes da dovatis da beres.
 
ngf1p1.jpg


21afu3o.jpg


54evpw.jpg

Ovo zuto -bled na listu me izludjuje Nisam primetio da je bilo lisnih vasi ili grinje .... dok su ove i dr liske bile mlade kao da je bilo blokade fosfora na herbicidnoj osnovi ? sto nebi trebalo ni da je to u pitanju jer preko puta je komsijina lucerka .... ili je ovo siptom nedostatak magnezijuma ili nesto dr....? Nikako da odgonet....
 
Poslednja izmena od urednika:
Ovo ti je nedostatak kalcijuma,a slikao si supertako da izgleda da moze da stane 5 malina u bazen,
 
Poslednja izmena od urednika:
pole
Pogledaj nalicje lista.Vrlo lako moze da bude grinja.Hoce da se aktivira po toplom vremenu.Ima u toku godine nekoliko generacija,polaze jaja od pocetka aprila tokom cele godine.
 
Ovo zuto -bled na listu me izludjuje Nisam primetio da je bilo lisnih vasi ili grinje .... dok su ove i dr liske bile mlade kao da je bilo blokade fosfora na herbicidnoj osnovi ? sto nebi trebalo ni da je to u pitanju jer preko puta je komsijina lucerka .... ili je ovo siptom nedostatak magnezijuma ili nesto dr....? Nikako da odgonet....

@pole
Ovako izgleda list maline, koja pati od nedostatka magnezijuma:
http://www.gardenersworld.com/how-to/problem-solving/magnesium-deficiency/

Tekst o makro i mikroelementima:
http://www.agromarket.rs/index.php?/ser/FitoFert/Ishrana-biljaka
 
Poslednja izmena od urednika:
Потребан ми је савет и мишљење искуснијих малинара!
У питању је овогодишњи малињак. Проблем се појавио пре два дана када сам уочио да су ми 4-5 младница се једноставно поломиле и пале на земљу. Већ следећег дана је појава се знатно проширила (неких 20-ак младница). Тог дана сам, по савету другара, попрскао малињак са Квадрисом.
Питање: Да ли је Квадрис адекватно средство за ову појаву? Ако није, чиме да прскам? И, о којој болести се ради?
attachment.php
attachment.php
attachment.php
attachment.php
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh