Radovi u malinjaku

lastar

Novajlija
Učlanjen(a)
28 Jun 2010
Poruka
1
Sta je bolje u malinjaku kositi ili frezovati izmedju vrsta, i jel neko pokušao da zaštiti malinjak od prevelike kiše stavljanjem folije širine 1.2 m po stubovima duž redova.

zoran sef

Član
Učlanjen(a)
24 Apr 2010
Poruka
1.175
Evo ovako, posto vec od subote javljaju meteorolozi dnevne temperature iznad 10 stepeni sa tendencijom stabilizacije na tom nivou, verujem da ce mnogi od vas kao i ja krenuti sa radovima u malinjaku. Ja konkretno u subotu spremam kolje za novi malinjak prosle godine posadjen.. Voleo bih da u ovoj temi iznosimo sta smo radili danas u malinjaku ( mogao je i tako biti naslov teme) ali svejedno... Mislim da je dobro da razmenjujemo iskustva kad ko baca i koje djubrivo, kad ko orezuje, vezuje, prska (kojim preparatom), kida lastare.... Neka nam bog da lepo vreme a za rad ne sumljam ni u sebe ni u vas... Molio bih vas da za pocetak ozivimo ovu temu, posebno Meekera, cunamija, Dula majstora,,,

meeker

Član
Učlanjen(a)
26 Feb 2010
Poruka
974
Odg: RADOVI U MALINJAKU 2011... FEBRUAR- JUN

Zorane pa valjda i posle juna radiš nešto u malinama :haha: :haha: :haha:

Ako vremenska prognoza bude tačna kreće vezivanje.
:ppozdrav:

zoran sef

Član
Učlanjen(a)
24 Apr 2010
Poruka
1.175

Posle juna cemo napraviti temu berba 2011 malina, a posle berbe temu: Uzeli smo ::novac:: i sta sad... :haha:
Post je spojen: [time]1296725243[/time]

Majstor Gera

Član
Učlanjen(a)
19 Jan 2011
Poruka
591

Interesuje me da li je neko koristio đubrivo ENTEC, plavi ili zeleni, i kakva su zapažanja?
Da li ste koristili u vreme cvetanja BM 86 E i štamislite o tom preparatu?

zoran sef

Član
Učlanjen(a)
24 Apr 2010
Poruka
1.175

niti sam ja koristio niti ko u mojoj blizini...

Dukanac

Član
Učlanjen(a)
17 Jan 2010
Poruka
1.401

Ako bude lepo vreme onda ću da bacim veštačko đubrivo, a u planu mi je da izvucem i stajsko... Da li neko od vas baca kreč po malinama? :sta:

zoran sef

Član
Učlanjen(a)
24 Apr 2010
Poruka
1.175

Ja necu bacati vestak sigurno do 20-25 februara i to 8-16-24.. Za stajnjak se dvoumim jer ne mogu da ga razvucem sad po ovom krsu, a kad sve sredim krajem marta plasim se da ne bude kasno...Ne znam mozda stajnjak posle kopanja...

meeker

Član
Učlanjen(a)
26 Feb 2010
Poruka
974

@ Majstor Gera
Nisam koristio đubriva COMPO ENTEC. Mnogo skupo bre.Kvalitet je verovatno odličan posebno je dobro njihovo sporo razlaganje. A ni stimulator oplodnje GOEMAR BM86 . Možda ove sezone.

Dukanac
Koristio sam mleveni krečnjak, zemljište kiselo, nisam kreč.
:ppozdrav: :ppozdrav:

cunami

Član
Učlanjen(a)
24 Jan 2010
Poruka
1.451

krec koristim jer mi je zemljiste kiselo,a stimulator oplodnje su komsijine pcele ima ihi kolko oces zadzba odrade lepo meni lepo njima

Forest Gamp

Član
Učlanjen(a)
12 Jul 2010
Poruka
48

Kolege malinari, nov sam u ovom poslu a iz vaših postova vidim da se veštačko đubrivo baca narednih dana. Imam oko 26 ari pod malinom, pa ako možete da mi odgovorite koja količina je potrebna, (na pr. 16-ice,znam da ima boljih đubriva ali... ), na 10 ari i da li se sva količina baca odjednom ili iz 2-3 puta?

Pozdrav

zoran sef

Član
Učlanjen(a)
24 Apr 2010
Poruka
1.175

Ja recimo bi na 26 ari bacio 150 kg petnestice ( valjda si na nju mislio), ili jabukan ( 8-16-24).
Post je spojen: [time]1296857126[/time]

meeker

Član
Učlanjen(a)
26 Feb 2010
Poruka
974

Pa rekao bih da je 150-200kg NPK 16:16:16 dovoljno za 26ari. Možda treba sačekati kraj februara zbog ispiranja azota. A kasnije u dva tri navrata prihraniti KAN-om.

Još bolje je NPK 8:16:24 u istoj količini, može odmah, a kasnije KAN.

Zorane šefe :D

MPopovic

Član
Učlanjen(a)
2 Mar 2009
Poruka
151

Ja u martu bacim 50kg 16:16:16 na 18 ari, nakon toga to ponovim jos 2 puta na 20 dana. Pred branje bacim jos jedan dzak KAN-a, i to je otprilike to. Inace, svake 2-3 godine izvlacim i stajnjak. Mislim da je rano bacanje djubriva isto sto i bacanje novca.

tomazy

Član
Učlanjen(a)
30 Jan 2011
Poruka
194

Inace ovime nagrubo izvucem siblje van iz redova mogu rec da ide odlicno ostje tu i tamo koja grana.

nakon sto pokupim siblje pustam te spice u zemlju da malo prorahlim zemlju ako me razumijete.

meeker

Član
Učlanjen(a)
26 Feb 2010
Poruka
974

Dobra sprava i lepo odradi posao ::svaka cast::

tomazy

Član
Učlanjen(a)
30 Jan 2011
Poruka
194

a to je vise muku mučim,al meni odlicno sluzi, preporod s obzirom da su redovi 250m i da to treba nosit ili vozit vani pa mi je to trajalo i 7 dana posto sam zaposlen.

Vrh