Radovi u malinjaku

Tacno je ,javlja mi brat iz Kanade da je tamo cena oko 20 dolara,i kaze bices bogatas,on misli da je ta cena i kod nas,kamo srece da je tako.
 
drago mi je da jedes vocarski hleb al nisi bio na forumu celo prolece a sad polemises oko cene,ja ne zivim od maline i nemoram da se bavim sa njom al necu niko da me pravi ludakom po pitanju cene,najbolje je po meni prekinuti proizvodju pa da vidimo koji ce sledeci proizvod biti srpski brend,mozda svinje kao u vreme milosa obrenovica
 
kakve veze sada ima dal je neko bio na forumu celo prolece ili nije, ja sam bio celo prolece u malinama a za forum sam saznao danas(sada vec juce) i to mi daje pravo da polemisem oko cene. Sve ispod jednog eura je pljacka i siromasenje i onako siromasnog srpskog poljoprivrednika.
 
kakve veze sada ima dal je neko bio na forumu celo prolece ili nije, ja sam bio celo prolece u malinama a za forum sam saznao danas(sada vec juce) i to mi daje pravo da polemisem oko cene. Sve ispod jednog eura je pljacka i siromasenje i onako siromasnog srpskog poljoprivrednika.
ma nisam mislio na tebe vec na ironman,on je i prosle godine lobirao za hladnjacare i obaranje otkupne cene maline
 
Zbog izivljavanja nad proizvodjacima, uz aminovanje drzave, ova vlast ce zavrsiti na politickom djubristu... Izvinjavam se ako zbog ove moje izjave opet bude tesko ulogovati se na forum, sto je redovna pojava... PO CENAMA IZ SVIH SUPERMARKETA EVROPE, SVE ISPOD 2 ( DVA) EURA PO KILOGRAMU JE PLJACKA SRPSKOG SELJAKA I PODSMEVANJE NASOJ MUCI, I ZNOJOU NASEM, ZNOJU MOGA SINA OD 11 GODINA KOJI BERE MALINE NA +40, ZNOJU MOJE BABE OD 87 GODINA...
 
ove godine placamo cenu mi malinari setimo se prosle godine posto je otkupljena psenica a posto se prodaje, videcete koliko ce para da zarade hladnjacari, imacemo njihove izvozne iste fakture i dogodine, a znacemo cenu nase maline kolika je pa cemo podvuci crtu mogu protesti da se organizuju i kada se bude izvozila nasa malina dokle vise da mi trpimo nesposobnost takvih, ima ozbiljnih hladnjaca koje su posvecene poslu odlicno obavljaju posao, postuju malinare ali i kupce iz inostranstva, platile bi one i vise al sta kad kaze kupac ima kod ovog jeftinije , pa ima kod onog jeftinije, sreca je nasa te ova nasa malina ima kvalitet koji je neprikosnoven po kvalitetu, sto kupci cene izgleda da je ova godina propala sto se tice malinara narednih godina ce polako klimatske promene da uniste malinjake al to nas nebrine jer ova cena maline ce da svede nase maline na nekih 7000- 8000 hek 2013,jer svi koji moraju da placaju radnu snagu od vezanja do branjam pa i posle su te pare vec potrosili nece imati sredstva da premoste za svoj zivot a kamoli da nesto investiraju u malinjake jer to je takva vocka ispusti je samo jednom i eto propasti, bice ovaj forum aktuelan i u buducnosti nadam se pa cemo videti sta ce se dalje desavati sretno u narednim danima makar sa vremenskim prilikama
 
Ove price o ceni maline su zaista toliko mucne i grke da udaraju pravo u mozak,u dusu i svaki nerv proizvodjaca, a ne ostavljaju ravnodusnim ni sve objektivne ljude koji na neki nacin u njoj ucestvuju.Kada mi hladnjacari pocnu objasnjavati zasto je cena maline takva kakva jeste,meni pitanje cene vise nije sustinsko pitanje,za mene to postaje moralno pitanje.Ako ne mozete da nam platite malinu ne mojte da nam stavljate prste na ljute rane.Najgore i jeste kada se istina pokusava objasniti neistinom i poluistinom.Zato su price o konkurenciji poljske maline,uzimanju kredita radi kredita i izlasku iz krize na bazi bilo kakvi investicija,davno odbacene i diskreditovane.Povremeno se ovde ukaze na pravi put,ali samo na nivou nacelnog opredeljenja,kada se kaze da su proizvodnja i izvoz nasa strateska orijentacija.Ako je to tako zasto se na ovakav nacin postupa prema proizvodjacima maline u trenutku kada je malina jedan od strateskih izvoznih proizvoda.Ovde racionalnog i postenog odgovora nema.Postoje samo bezobrazne spekulacije .Ja shvatam da postoje cenovne oscilacije ,jer je to trzisna zakonomernost,ali sustinsko pitanje jeste zasto se sve to svaljuje na ledja proizvodjaca, a u deobi visokih profita samo mrvice dobijamo.Tu je sustina i nase propasti i vasih dzipova.Stvari dovodimo do apsurda i izlaz trazimo u bezizlazu,u zelji da unistimo sve zasade pod malinom.Kad bi zato imali i snage u dusi bi imali veliko olaksanje ,to bi nam bilo najsladje.Krajnje je vreme da ovo neko shvati,jer smo mi davno izasli iz price o ceni i malini ,a presli na teren ljudskog dostojanstva.
 
ako mogu paori iz vojvodine i policija da strajkuju za svoje zarade i prava pa mozemo i mi,a ovo o poljskoj su price za malu decu,pre par godina su pokusali da nas prevare sa malinom iz kine,pa je posle nigde nema,u mom kraju imaju tri hladnjace i sve su izvezle malinu,prazne su a sto se tice kvaliteta nasa malina je najkvalitetnija ima najmanje hemije a ovo sto beru kombajnom i sto spricaju hemijom nemoze da se poredi sa nasih brdskih parcela gde je zdrava priroda
 
Danas sam cuo da su arilju izasli sa cenom od 70 dinara, iz B.Baste sam pa nisam siguran koliko je to tacno_Ovde jos nije epoceo otkup.Slazem se da je sve ispod eura premalo.Nazalost nasi strucnjaci u troskove uzgoja maline izgleda racunaju samo berbu.po nekim mojim grubljim proracunima jedan berac u sezoni moze da nabere jednu tonu maline.Znaci 70000 dinara, ako racunamo da je to u proseku oko 25 dana i da racunamo da je dnevnica + obroci 2000 dinara(sto je minimum), dolazimo da kada se plati berba ostaje 20000 dinara po toni.Znaci odbijena samo berba, a gde je secenje,prskanje,vezanje,kidanje zaperaka hemija djubrivo ...mislim da mnogi misle da je renta neko selo u Italiji...stvarno mi nisu jasni


evo ja se javljam iz arilja i odmah da kazem da to nije tacno,jos niko od masona u arilju nije izasao sa cenom maline a i nase udruzenje VILAMET kao da nepostoji,ali evo kod nas u nizim predelima berba pocinje za 7-8 dana pa ce mo videti.Moje licno misljenje je da cena nece biti manja od proslogodisnje(156din).Sto se tice malinjaka kod nas u Arilju u proseku su losiji za 20%-25%u odnosu na proslu godinu
 
jeste gledali zaharija samo je pomenuo cenu od 1e i to veoma stidljivo i da treba da radimo na povecanju prinosa,moze al nek nam drzava isplati subvencije
 
Malinari zaradili smo po nesto zadnje tri godine ove nemoramo predavati robu ako ne bude bar 175 dinara u protivnom ne zaradjujemo kao ove tri godine, zasto bi mi trebali da gubimo na nasem poslu
 
Kada pogledam kad podjem kod kuma u Pozegu vidim na sve strane nove zasadi, sadilmo smo bre na sve strane nove zasade i bice tesko da sve dobro prodamo bez marze od bar 100 % kao u ovo zadnje vreme nece biti dobro hladnjacari imaju zaradu i 500% ako je cena kako pise gore u kanadi 17 eura za kilo svi treba da podelimo parce hleba na tu cenu kanadsku za koju mislim da je dobra i po meni ekonomski opravdanakad je u pitanju malinarski trud
 
POGLEDAJTE OVE KOMENTARE NA: http://www.kurir-info.rs/srbija/malinari-ocekuju-cenu-od-150-dinara-95405.php KOJA JE OVO HLADNJACA KO JE OVAJ MIRKO STO GUBI NA MALINAMA PA NEMORA DA JE KUPUJE VISE SAMO SE ZALE OVI HLADNJACARI I GUBE PARE NA MALINAMA A PRODAJU JE PO 17 EURA PO KILOGRAMU A NAMA NECE DA DAJU NI NASA MALA 2 EURA DAJ BRE DA NAPRAVIMO SVI MI HLADNJACE i DA mi izvozimo po 17 eura sta ce nam oni da zaradjuju na nasem znoju 17-2 EURA (koliko nama treba da plate) To je = 15 eura pa odbi i da su im troskovi 5 eura to je 10 eura zarade po kilu pomnozi sa 1000 tona TO JE BRE 10 000 000 MILIONA EURA EJ BRE PA TO JE BOGASTVO ZATO ONI VOZE DJIPOVE AJDE DA I MI TO RADIMO I NAPRAVIMO HLADJACE BANKE CE NAM DATI KREDITE KAD IMA OVAKAV OSTATAK BRACO MALINARI JEL MOJA RACUNICA DOBRA? ILI GRESIM JAVITE SE DA SE UDRUZIMO I ZARADIMO PARE KAO OVI HLADNJACARI
 
Ne tražim ja za moju malinu cenu od 200 rsd ali nemoj niko da mi vređa inteligenciju i da mi daje cenu od 70 dinara::samo bes:: Ako nama u porodici po završenoj berbi, kad odbijemo sve što smo uložili, ostane čisto po circa 20 000 za tih mesec dana, onda je jasno da sa bezobrazno niskom cenom mi zaradimo kao da smo radili u trafici. Ako se hladnjačari ne opamete i ne shvate da samo zajedno možemo da opstanemo odzvonilo je malinjacima ali i hladnjačarima, robovlasničko vreme je odavno prošlo.
 
Dajte ljudi budimo realni.
Ja sam pisao pod nikom lanjskisneg i nikakav hladnjacar nije bio u pitanju.
A sta sam pisao?
Tacno ovo sto sada vecina pise ovde. Da i na evro ima zarade i jos pokusavao da nekim racunicama to pokazem. Ali ne, vecina me ovde proglasila hladnjacerom, modracija zbog toga banovala, da bi ove godine svi pricali ono sto sam ja pricao prosle. Nadjite te komentare pa proverite.

Za kupca ni jedna cena nije preniska kao sto za prodavca ni jedna cena nije previsoka ali pre svega toga mora se biti realno posebno kad se radi o zapocinjanju nekog posla.
Zamislite nekog ko je poveraovao u vasu proslogodisnju pricu da je 2 evra minimalna cena po kojoj ce malina biti prodavana i prosle i svih narednih godina pa je usao u taj posao i sad ga sacekala ovakva situacija kad se ne zna ni da li ce biti 1 evro?
Najgore je sto i vi sami poverujete u pricu o propasti ako je cena ispod 2 evra kako prosle gopdine govoriste.
Ne pisem ovo da bih likovao naravno, i sam jedem vocarski hleb i vrlo dobro znam kako to izgleda samo kazem budimo realni jer je to jedini nacin da sami sebi pomognemo.

Na 1 euro ima zarade:haha:Ej,nemoj da me vuces za jezik!Ti si realan,al u k..cu!
 
drago mi je da jedes vocarski hleb al nisi bio na forumu celo prolece a sad polemises oko cene,ja ne zivim od maline i nemoram da se bavim sa njom al necu niko da me pravi ludakom po pitanju cene,najbolje je po meni prekinuti proizvodju pa da vidimo koji ce sledeci proizvod biti srpski brend,mozda svinje kao u vreme milosa obrenovica

Tako je Miko legendo,xexex!
 
Nazad
Vrh