Radovi u malinjaku

kakve veze sada ima dal je neko bio na forumu celo prolece ili nije, ja sam bio celo prolece u malinama a za forum sam saznao danas(sada vec juce) i to mi daje pravo da polemisem oko cene. Sve ispod jednog eura je pljacka i siromasenje i onako siromasnog srpskog poljoprivrednika.
i jedan euro je pljacka, i to oruzana
 
Ironman:
Ili ti lanjskisneg:

Ti nisi iznosio nikakve realne informacije .
Prosle godine si nas samo vredjao, omalovazavao , i potcenjivao. Jedno recju samo si pametovao.
O tvom vocarskom hlebu mozes da pricas samo deci kroz bajke .

I DA ZNAS :
Ja sam onaj koji te je prijavljivao administraciji , i to cu ponovo uraditi ako se budes ponasao kao prosle godine. Svatram da ljudima kao sto si ti ovde nije mesto .
 
Ironman:
Ili ti lanjskisneg:

Ti nisi iznosio nikakve realne informacije .
Prosle godine si nas samo vredjao, omalovazavao , i potcenjivao. Jedno recju samo si pametovao.
O tvom vocarskom hlebu mozes da pricas samo deci kroz bajke .

I DA ZNAS :
Ja sam onaj koji te je prijavljivao administraciji , i to cu ponovo uraditi ako se budes ponasao kao prosle godine. Svatram da ljudima kao sto si ti ovde nije mesto .
 
Pozdrav svim malinarima, kolegama i braci u ovoj nasoj muci. Imam oko 70 ari pod malinama, i ove godine se nalaze u tako ocajnom stanju da bi rod oko 3 tone bio puna kapa. Vlaga prosle godine je ucinila svoje, zima takodje, a maline sada posle svake kise suse se sa sve rodom. Svakoga dana usane po nekoliko kucica sa sve lastarima, i to ne samo kod mene nego u vecini malinjaka u kraju. Malinjak preko puta mog zuti se odozgo kao da je u Japanu. Berba je pocela juce po nepoznatoj ceni, kazu oko 100 dinara. Toliko sam razocaran da me mrzi i travu da pocupam koja divlja u samoj vrsti.
 
Danas sam slusao na RTV2 malinara iz Arilja koji je imao 4,5 ha pod malinom prosle godine, za ovu je iskrcio 1 ha, tako da su mu ostali 3,5 ha za ovu godinu. Rekao je da ako se ovako nastavi ponasanje drzave i hladnjacara prema nama malinarima ostace mu 0 ha pod malinom.
Mislim da cu i ja licno pratiti njegov primer iako imam mnogo manju povrsinu pod malinom.
Posle ovog sramnog pocetka, mislim na cenu maline, ostalo je jos samo da nam skinu gace, a onda zna se ....
 
Pozdrav milane

pozdrav svim malinarima, kolegama i braci u ovoj nasoj muci. Imam oko 70 ari pod malinama, i ove godine se nalaze u tako ocajnom stanju da bi rod oko 3 tone bio puna kapa. Vlaga prosle godine je ucinila svoje, zima takodje, a maline sada posle svake kise suse se sa sve rodom. Svakoga dana usane po nekoliko kucica sa sve lastarima, i to ne samo kod mene nego u vecini malinjaka u kraju. Malinjak preko puta mog zuti se odozgo kao da je u japanu. Berba je pocela juce po nepoznatoj ceni, kazu oko 100 dinara. Toliko sam razocaran da me mrzi i travu da pocupam koja divlja u samoj vrsti.
:ppozdrav:

probaj da prodajes kao ja na pijaci ja prodajem u vrnjcakoj banji ovim piljarima na veliko po 150 dinara mogu da ti kasem da sam zadovoljan bio prosle godine jer sam prodao tako svu svoju malinu oko 2 tone njima(lakse je njima prodavati nego hladnjacama) do duse imao sam smao 25 ari do sada prosle godine sam zasadio sa kumom u pozegi jos 1 hektar pa cu videti sta cu iduce godine ako hladnjace nece da nam plate cenu prodajmo na pijaci nasem narodu ali ne spustjate cenu sa 150 dinara em jede tako malinu (istu onu koju nasi hladnjacari prodaju po 17 eura u kanadi) ima da se narod oseca kao kanadjani
 
Ocemo lovu za nase maline ocemo samo 10% od prodajne cene u austriji 17,99 eur

Zbog izivljavanja nad proizvodjacima, uz aminovanje drzave, ova vlast ce zavrsiti na politickom djubristu... Izvinjavam se ako zbog ove moje izjave opet bude tesko ulogovati se na forum, sto je redovna pojava... PO CENAMA IZ SVIH SUPERMARKETA EVROPE, SVE ISPOD 2 ( DVA) EURA PO KILOGRAMU JE PLJACKA SRPSKOG SELJAKA I PODSMEVANJE NASOJ MUCI, I ZNOJOU NASEM, ZNOJU MOGA SINA OD 11 GODINA KOJI BERE MALINE NA +40, ZNOJU MOJE BABE OD 87 GODINA...

ZORANE SEFE SVE SI U PRAVU STO KAZES STA MISLIS O MOJOJ INICIJATIVI:
ODGOVORI MI BAR TI JER MI NIKO NA FORUMU NE ODGOVORA
::novac::
POGLEDAJTE OVE KOMENTARE NA: http://www.kurir-info.rs/srbija/mali...nara-95405.php KOJA JE OVO HLADNJACA KO JE OVAJ MIRKO STO GUBI NA MALINAMA PA NEMORA DA JE KUPUJE VISE SAMO SE ZALE OVI HLADNJACARI I GUBE PARE NA MALINAMA A PRODAJU JE PO 17 EURA PO KILOGRAMU A NAMA NECE DA DAJU NI NASA MALA 2 EURA DAJ BRE DA NAPRAVIMO SVI MI HLADNJACE i DA mi izvozimo po 17 eura sta ce nam oni da zaradjuju na nasem znoju 17-2 EURA (koliko nama treba da plate) To je = 15 eura pa odbi i da su im troskovi 5 eura to je 10 eura zarade po kilu pomnozi sa 1000 tona TO JE BRE 10 000 000 MILIONA EURA EJ BRE PA TO JE BOGASTVO ZATO ONI VOZE DJIPOVE AJDE DA I MI TO RADIMO I NAPRAVIMO HLADJACE BANKE CE NAM DATI KREDITE KAD IMA OVAKAV OSTATAK BRACO MALINARI JEL MOJA RACUNICA DOBRA? ILI GRESIM JAVITE SE DA SE UDRUZIMO I ZARADIMO PARE KAO OVI HLADNJACARI
 
TO JE TO STO JA PRICAM TO SU REALNE CENE MALINE ZATO PLATITE NAM HLADNJACARI BAR 2 EURA ILI CEMO SE MI ORGANIZOVATI I BITI ZADOVOLJNI I MI I KANADJANI KAD MI NJIMA PRODAMO SVU MALINU DIREKTNO (I BEZ HLADNJACA KOJE UZIMAJU KAJMAK) UPOLA CENE ZA 9 EURA PO 1KG NA PRIMER MOLIM TE ISMO DAJ MI ADRESU TOG KANADJANINA I JA CU LICNO DA GA KONTAKTIRAM UCIO SAM U OSNOVNOJ SKOLI ENGLESKI PA MOGU DA SE SPORAZUMEM MALINARI REAGUJMO BRZO I ORGANIZUJMO SE PO AJMO AKO TREBA U KANADU NA DOGOVORE ( ili bar neki nas prestavnik kome cemo svi mi sa foruma platiti put) STA MISLITE O OVOJ MOJOJ NOVOJ IDEJI ? MOLIM VAS ZA BRZE ODGOVORE JER SE SEZONA BLIZI I NEMAMO BAS PUNO VREMENA:ppozdrav:
 
@ Vladan.Spas
Nije to bas tako jednostavno, nemoj se toliko derati (pisati stalno velikim slovima). Cena bi trebala da se napravi tako sto se od krajnje izvozne cene malina u EU, koja je oko 3 eura, odbiju troskovi u kompletnoj proizvodnji malina od sadnje, rezidbe, djubrenja okopavanja, prskanja, kosenja, branja... Ta cena je preko 1,2 eura. E i onda smo mi malinari na nuli. A mi sadimo maline valjda da bi nesto zaradili. Znaci ostaje zarada od 1,8 eura po kg, neka nama daju 0,8 eura, da nam konacna cena bude 2 eura, a oni nek zarade i vise od nas, a to je 1 euro po kg malina, jer su njihova ulaganja po kg mnogo manja, i oni ne stepe od vremena, kise, sunca, poplava, grada, plamenjace, buba, miseva, poplenca...
 
imam jeftinog radnika na raspolaganju samo neznam dal moze da obavlja delatnos beraca malina posto mu visina nije jaca strana molim za savet
10gia04.jpg
 
ok zorane sefe kupio sam detetu kompjuter pre neki dan pa ne znam dobro da kuckam u ove dugmice pisacu samo malim slovima i necu se "derati" kako ti sa pravom rece vec cu biti cutljiv i mali kao novi clan ali nesto nije u redu kazu na ovom forumu da je malina u austriji i kanadi 17.99 eura za kilo a ti si se pomirio sa cenom od 3 eura za izvoz i samo 2 eura za nas malinare sta cu ja da radim iduce godine kada mi dodje moj i kumov malinjak od preko 1 hektara (uzeli smo u zakup jos dva hektara i planirali jos da sadimo na jesen) na rod a ja ocekivao da cu da zaradim "bar ko hladnjacari" zasto njima dati vise pa oni nista ne rade samo preprodaju nasu divnu malinu koji su njihovi troskovi, nesto malo struje i to ti je to, u odnosu na nase nikakvi pogledaj ponovo moj predlog da se organizujemo i saljemo nekog naseg malinara u kanadu i austriju i prodamo skuplje nasu malinu to ti meni odgovori pogledaj kako je dobra racunica, pisao sam o tome danas, ako tako uradimo a niko mi se ne javlja na tako dobru ideju i poslovni poklic i poziv svima:ppozdrav:
 
ok zorane sefe kupio sam detetu kompjuter pre neki dan pa ne znam dobro da kuckam u ove dugmice pisacu samo malim slovima i necu se "derati" kako ti sa pravom rece vec cu biti cutljiv i mali kao novi clan ali nesto nije u redu kazu na ovom forumu da je malina u austriji i kanadi 17.99 eura za kilo a ti si se pomirio sa cenom od 3 eura za izvoz i samo 2 eura za nas malinare sta cu ja da radim iduce godine kada mi dodje moj i kumov malinjak od preko 1 hektara (uzeli smo u zakup jos dva hektara i planirali jos da sadimo na jesen) na rod a ja ocekivao da cu da zaradim "bar ko hladnjacari" zasto njima dati vise pa oni nista ne rade samo preprodaju nasu divnu malinu koji su njihovi troskovi, nesto malo struje i to ti je to, u odnosu na nase nikakvi pogledaj ponovo moj predlog da se organizujemo i saljemo nekog naseg malinara u kanadu i austriju i prodamo skuplje nasu malinu to ti meni odgovori pogledaj kako je dobra racunica, pisao sam o tome danas, ako tako uradimo a niko mi se ne javlja na tako dobru ideju i poslovni poklic i poziv svim:ppozdrav:
 
@ Vladan.Spas
Nije to bas tako jednostavno, nemoj se toliko derati (pisati stalno velikim slovima). Cena bi trebala da se napravi tako sto se od krajnje izvozne cene malina u EU, koja je oko 3 eura, odbiju troskovi u kompletnoj proizvodnji malina od sadnje, rezidbe, djubrenja okopavanja, prskanja, kosenja, branja... Ta cena je preko 1,2 eura. E i onda smo mi malinari na nuli. A mi sadimo maline valjda da bi nesto zaradili. Znaci ostaje zarada od 1,8 eura po kg, neka nama daju 0,8 eura, da nam konacna cena bude 2 eura, a oni nek zarade i vise od nas, a to je 1 euro po kg malina, jer su njihova ulaganja po kg mnogo manja, i oni ne stepe od vremena, kise, sunca, poplava, grada, plamenjace, buba, miseva, poplenca...

ok zorane sefe kupio sam detetu kompjuter pre neki dan pa ne znam dobro da kuckam u ove dugmice pisacu samo malim slovima i necu se "derati" kako ti sa pravom rece vec cu biti cutljiv i mali kao novi clan ali nesto nije u redu kazu na ovom forumu da je malina u austriji i kanadi 17.99 eura za kilo a ti si se pomirio sa cenom od 3 eura za izvoz i samo 2 eura za nas malinare sta cu ja da radim iduce godine kada mi dodje moj i kumov malinjak od preko 1 hektara (uzeli smo u zakup jos dva hektara i planirali jos da sadimo na jesen) na rod a ja ocekivao da cu da zaradim "bar ko hladnjacari" zasto njima dati vise pa oni nista ne rade samo preprodaju nasu divnu malinu koji su njihovi troskovi, nesto malo struje i to ti je to, u odnosu na nase nikakvi pogledaj ponovo moj predlog da se organizujemo i saljemo nekog naseg malinara u kanadu i austriju i prodamo skuplje nasu malinu to ti meni odgovori pogledaj kako je dobra racunica, pisao sam o tome danas, ako tako uradimo a niko mi se ne javlja na tako dobru ideju i poslovni poklic i poziv svim
 
Ironman:
Ili ti lanjskisneg:

Ti nisi iznosio nikakve realne informacije .
Prosle godine si nas samo vredjao, omalovazavao , i potcenjivao. Jedno recju samo si pametovao.
O tvom vocarskom hlebu mozes da pricas samo deci kroz bajke .

I DA ZNAS :
Ja sam onaj koji te je prijavljivao administraciji , i to cu ponovo uraditi ako se budes ponasao kao prosle godine. Svatram da ljudima kao sto si ti ovde nije mesto .


Ooooo majstordule!!!!!!!
Nesto si iznervir'o pa dva puta isti post a treci put to isto ali na pp:)

Pa dobro evo tog proslogodisnjeg posta pa dsa se uverimo.
(Nego kad si se ve cjavio, jesi li ono ti imao onaj prostacki potpis prosle godine? Jesam li to ja pogresio ili si s emalo emancipovao zahvaljujuci meni?)
http://poljoinfo.com/showthread.php...-u-vašem-kraju&p=142772&viewfull=1#post142772
Odg: Malina - berba 2010. i cena u vašem kraju

quote_icon.png
Citiram: pasat
sve ispod 2e je propast



Ne moze ni za dzip da ostane.

Oprostite na ovakvoj upadici ali zaista ne znam kako dolazite do te cene od dva evra kao realne?
Razumem taj klinc izmedju vas i hladnjacara ali onda pricajte o tome da hocete da zaradite vise,da vam nij edovoljno onoliko koliko se zaradjuje na drugim poljoprivrednim pa i vocarskim proizvodima, da sebe i svoj proizvod smatrate necim sto se ne sme porediti sa drugima, a ne da je propast ispod dva evra.
Nije propast ni ispod jedan evro jer i ispod evro ima zarade a koliko je vama dovoljno, koliko ste spremni da prepustite hladnjacarima, to je vec druga tema.

I molim vas nemojte meni o tome kako ja ne znam kako je tesko brati malinu na ne znam koliko stepeni po suncu, da ja ne znam koliko sve to kosta, da ne znam koja je to muka, i slicne fraze..
Hajmo kalkulaciju, a svi mi ovde imamo dovoljno podataka u glavi da uradimo dosta preciznu kalkulaciju cene kostanja 1 kg maline.
Najmo dakle da iznesemo prinose po povrsini, troskove, pa da izracunamo.

Ako ovakvi kao majstordule izvode kalkulacije, ako se njihova logika sledi onda od posla nema nista jer mastordule i njemu slicni o tome pojma nemaju.
Da se zapitamo kako to da je jagoda ove godine u otkupu, dakle seljacima na ruke 60 dinara, (skoro pa kao malina)visnja ce takodje imati pristojnu cenu, zasto je tresnja i do 300 dinara a samo malina je sa cenom niza nego ovih godina. Kako to da ti prokleti otkupljivaci samo malini obaraju cenu ? Sta je to posebno u toj biljci i tom proizvodu?
Kada na ovo pitanje pokusammo da racionalno odgovorimo onda cemo uspeti da sagledamo uzroke i nadjemo resenje.
U suprotnom cemo (cete, ja srecom nikada necu) slusati i slediti majstordula a da li cemo tako na zelenu granu...videcete.
 
Ima jedna divna pesma ,koju pocinjem da pevusim zbog cene koje vidim na forumu,kod mene jos nema cene, samo predajem malinu i belezim ali ako bude mala cena OBISTINICE se pesma



Maline su jos zelene,maline su jos zelene
jos te nisu za zobanje,ruzo rumena

Kad maline zrele budu,i same ce opadati
i same ce opadati,
jer ih niko nece brati
 
Vidim da ste se vec iznervirali svi oko cene , ja se jos uvek ne neviram a evo i zasto - prethodnih dana sam sticajem okolnosti prosao kroz dosta sela u pozeskoj i ariljskoj opstini i mogu vam reci da se u skoro svakom malinjaku vide posledice prosle godine , svaki deseti je u ful stanju i onakav kakav bih ja zeleo da bude i moj malinjak .Ja sam kod mene odradio sve sto je moglo da se odradi od djubrenja stajnjakom , vestackim djubrivom , prihranom preko lista , prskanjem najskupljom hemijom , pravljenjem bankova , bacanjem kreca i ne znam sta sve jos ... Rezultat je takav da me je sramota da okacim slike na forum ... Zasto vam sve ovo pisem ? Pa zato sto i pored toga sto je zasadjeno cudo maline i u mom kraju i u celoj srbiji nece biti dovoljne kolicine za sve otkupljivace tako da ja ocekujem njihovo krljanje cim uvide da robe nece biti za sve a to ce se desiti za nekih 10 - 15 dana kad pocne ozbiljnija berba u nasem kraju ! Moja procena je da cena nece biti ispod 120-130 din a ako vremenske prilike budu lose i vise od toga . Zato braco bez nerviranja jos je rano , ova cena koja se pojavila u medijima je samo opipavanje pulsa proizvodjacima cisto da vide kako disemo ... pozz
 
Nazad
Vrh