Radovi u malinjaku

Jel kasno sad prskati switchom i dodati i nesto prehrane [koja bi sad bila dobra]. Kod mene tek pocinje da zri. Danas sam nabrao mozda pola kile i ortak i ja pojli u sklast :).
 
Pozdrav za sve kolege. Kod nas zvanican otkup pocinje u subotu. Malinjaci su u polovicnom stanju, saraju na pojedinim mestima. Kampanja obaranja cene i unosenja nemira u malinare je jaca nego ikad. Svakim danom pricaju o sve nizoj ceni, da bi nas odvratili od one jedine realne = 2 eura, i mi i oni znamo da je sve ispod toga cista PLJACKA. U jeku vrtoglavog rasta cena hrane u CELOM SVETU, samo Srpski hladnjacari tvrde da od SVEGA STO ZIV CIVEK POJEDE NA ZAPADU, A SVE JE SKUPLJE PO 30-40 % PA DO 70%, SAMO MALINE POJEFTINILE, JEDINO ONE , A OSTALIH 250 POLJOPRIVREDNIH PROIZVODA POSKUPELI. E jeste, ali jaje. Kolko vidim moracemo hteli nehteli na proteste za ono sto nam pripada i sto smo zaradili krvavo, mi i nase porodice... Ziveli....
 
nema tu sta mnogo da se protestuje protestovace oni sa praznim hldanjacama, stanje sa nasim malinjacima u okvakvim godinama sa mnogo kise lici mi na propast, tesko ce malinarstvo opstati samo zbog promene klime a tek zbog niske cene , umesto da nam pomazu ima da potonemo i jedni i drugi,mi cemo se preorjentisati na proizvodnju pirinca ,a oni posto verovatno imaju vise novca napravice neke silose za to i opet nas ucenjivati, tako da nije nama niokad lako bilo niti ce biti
 
ljudi imam predlog ostavicemo sve njima pa nek oni odrzavaju i maline i pirinac ,a mi svi na privremeni rad u inostranstvo u stranim hladnjacama da dodirujemo malinu "nasu",jer se lepse osecam kad malina vredi 10 tak evrica:haha::haha::ppozdrav:
 
Novosti objavile 10.6 . 2011.

Evo skeniranog clanka iz danasnjih novosti.

Puno se pisalo daok nisam bio na sajtu .
Pozz

picture015ft.jpg
 
Majstor Gera
Tek kad bude 1kg=100 eura mi cemo dobiti 1euro.Tako je to u Srbiji.Bilo sta o tom govoriti je suvisno.Mislim da najjaci cute.
 
Moram da obavestim siru javnost da u mom kraju moja opstina u saradnji sa vladom uvezla najnoviji tip raketa " POSLE GRADNE RAKETE" ispaljuju se posl;e grada kako bi ga uplasile da vise ne dolazil. J..... ih ko ih dovede na vlast :ppozdrav:
 
pole

Ne seci te granate izdanke, za sečenje uvek ima vremena (pogotovu ih ne čupaj to je ludost). Normalno je da po sadnji budu takvi. Samo jedanput mi se desilo da su kasnije posle tih granatih krenuli normalni izdanci koji su do jeseni izrasli na potrebnu visinu a granate sam prilikom vezivanja isekao do zemlje. Obično mi se dešava da te granate u proleće prilikom vezivanja orezujem i biram zdrave grane dovoljne visine koje vezujem.

Šta da savetujem uzmi i zasadi il odustani, tu kvalitetnog roda u narednoj godini ne može biti. Iz Italije malo sutra.

Ovih dana postavljao kanape na pomoćnim naslonima, u malinjaku kao u košnici.




:ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
smuci mi se malina kad vidim sta nam rade sa ovim otkupom i koje su cene,zaista kubim nadu da je berem,uvek za nekog drugog da radimo,pa dokle vise tako...?
 
Malina izvrstna u svakom pogledu.Puna je cveta ,koliko vidim ,razvija cvet duz celih rodnih grana ne samo na vrhovima.List dobar ima boju ,cist.Ukoliko bude suncano vreme rod mora biti dobar.
Mnogo je lepa slika leptira.
 
PRVE MALINE NA PIJACI, 180 DINARA KILOGRAM

(0) Četvrtak, 10. Jun, 2010.| Autor: Agencija BETA

1613907.jpg

VALJEVO - Na valjevskoj zelenoj pijaci jutros su se pojavile prve maline ovogodišnjeg roda po ceni od 180 dinara kilogram.
Maline je doneo zemljoradnik iz sela Prijezdić, koje se nalazi u brdovitom delu u podnožju planine Maljen.
Prve maline stižu na nadmorskoj visini od oko 400 metara.
Stručnjaci su ranije procenili da će rod voća u valjevskom kraju ove godine biti lošiji zbog hladnog i kišovitog proleća, što je nepovoljno uticalo na oprašivanje voćki u cvetu.
Dodali su da bi izuzetak mogli biti maline i kupine, posebno u onim malinjacima i kupinjacima u kojima je primenjena optimalna agrotehnika. Valjevsko malinogorje prostire se na oko 1.600 hektara u opštinama Valjevo, Osečina, Mionica i Lajkovac.
 
Zdravo ljudi,predvece sam obisao sva otkupna mesta kod nas,Elixir i Libertas jos nisu dali cenu,a neki covek prima malinu za hladnjacu u Lipolistu,ne znam koju,prva klasa 100 din,druga 80 din.Uzas.Ima ljudi koji su se povezali sa nakupcima iz Ns i Bg,neki su dali danas po 200 din svoje maline.Sve je to jos po malo,dve,tri gajbice.Znaci,nakupci imaju racunicu da dodju u Sabac,plate gorivo,i 200 din kg maline,a nasi hladnjacari planiraju 80-100......i to im je izgleda puno.......gledam ocima da cu ovih dana imati zutu minutu,i nekome otresti gajbicu punu malina po lobanji.
 
ove godine ce biti ko koga zajebe,ovo je strasno,kod mene nece biti zreli za desetak dana al vec mi zivci rade,nikad nije bilo ovako oko cene kao sad
 
Nazad
Vrh