Radovi u malinjaku

Potrebne dve radnice iz R.Srpske za branje maline.Smestaj i hrana obezbedjeni.Kosjeric +381642938376
 
i led se prosu pred zetvu, sto bi reko Balasevic, kod nas popodne grad velicine lesnika i jaka kisa a bas nam nije trebala
 
vako vele braca iz RHMZ Srbije
ПОНЕДЕЉАК, 06.06.2011. у 12.30
У среду (8.06.2011.) локално, а у четвртак (9.06.2011.) и на ширем подручју Србије могуће су обилније падавине и олујни удари ветра.
 
stvarno ovo je preteralo svaku meru. cim dodje 5 sati popodne eto i kise. nece da zakasni ni sat vremena. a prognozu RHMZ bolje i ne gledati za mesec jun. bolje je.. nema nista tako lepo da se vidi..ccc sve vise lici na to da se prosla godina ponavlja..
 
kod mene posle 5 dnevne kise prvi dan bez vode ,ujutru planiram da dodam malo gvozdja folijarno da je ojacam!!!:ppozdrav:
 
Ne dodajem vise nista... Na mestima gde sam prosle godine imao problema sa vlagom imam opet... Prosarala na par mesta i osusile se citave kucice sa sve lastarom, a pored nje kucica kao iz bajke... Dao sam joj sve, i ti joj je sto joj je.... Imam 1,2 ha pod malinama i nemam nameru da vise bilo sta dodajem, pogotovo u ovom nasem BOLESNOM drustvu gde treba da za koji dan beremo maline i cekamo da ustane Tito iz groba i da saopsti otkupnu cenu, posto je vlast dozvolila hladnjacarima da prave cirkus umesto jasno istaknutih cena sada kada malina pocinje u nasim krajevima...
 
@zoran sef,
isti slucaj i kod mene stim sto je moja parcela potpuno ravna,a ako Tile ustane eto nama i novog precednika,:haha::haha::haha: pozz:ppozdrav:.
 
ima i u mom komsiluku takvi slucajeva idem da slikam kasnje stavim slike, parcela je oko 20 ari posadjena 2009 god podbacaj u rodu oko 70% sve ce slika da kaze
 
evo ovako izgleda pokojna malina
2uzy0hw.jpg
 
i nije nikakvo cudo sto se susi. ne moze vise nista da izdrzi od vode. Hladanjaca iz skupljena je vec pocela otkup, ali kada ih pitas koja je pocetna cena kazu doteraj pa ces saznati, a preko telefona nece nista da kazu, sem da otkupljuju. Elixir jos uvek nije poceo otkup
 
:osmeh::osmeh::osmeh::ppozdrav: Svima malinarima ...i srecno Evo da vas OBRADUJEM danas u Macvi po obicaju uvek prvi... krece otkup MALINE na otkupnim mestima... Eliksir,Libertas, ,Tami -Trejd.... i dr. nema cene ...? zaluduju malinare ...? sa oko 120 RSD ...NEZNAMO ..VIDECEMO ... ZNACE se za nekoliko dana i ostale gluposti kao da cekaju TILA da ustane i kaze cenu:haha:
A na jednom otkupnom mestu za hladnjacu :haha::haha:?,,,, za sada neka bude mala tajna.... istaknuta vidno tabla od 200 RSD

@ ZzZ :ppozdrav: ...JAVI SE
 
Evo ovaj moj komsija MARIN (neko ce ga prepoznati u valjevskom i ostalim krajevima) preko puta otkupljuje za hladnjacu iz Arilja...ima 15-20 ari maline ( slika od pre par dana) zvao me telefonom i napao me kako propagiram cenu i tvrdi da cena treba da bude 120 din:zli:::jako_besan::::samo bes::::samo bes::::samo bes::
 
Ne dodajem vise nista... Na mestima gde sam prosle godine imao problema sa vlagom imam opet... Prosarala na par mesta i osusile se citave kucice sa sve lastarom, a pored nje kucica kao iz bajke... Dao sam joj sve, i ti joj je sto joj je.... Imam 1,2 ha pod malinama i nemam nameru da vise bilo sta dodajem, pogotovo u ovom nasem BOLESNOM drustvu gde treba da za koji dan beremo maline i cekamo da ustane Tito iz groba i da saopsti otkupnu cenu, posto je vlast dozvolila hladnjacarima da prave cirkus umesto jasno istaknutih cena sada kada malina pocinje u nasim krajevima...
Ja sam vec popizdeo skroz....ma necu bre da berem dok ne istaknu cenu,pa makar sva prezrela!Sta treba,da naberem vecu kolicinu,pa da mi posle kazu,ej,cena je 80 din za ono sto si na pocetku predao!Da zar misle da smo mi pali sa kruske:haha:?Ua bando!
 
ne znam zasto toliko dugo kriju cenu. sto jednostavno ne istaknu i kazu cena je 100 dini onda mi lepo ne beremo, nego da upalimo motokultivatore i fergusone jer za razliku od nasih kolega paora koji imaju john derr i one ostale masincetine koje sam video samo na filmovima i koji cu sa mojih 4 hektara kupiti za otprilike 168 god i dva meseca da se cukununuce voza u njemu pa blokada. kada oni mogu da dobiju 14000000 din na 100 he i da pritom gaje kvalitetnu vrbu i topolu na tih 100 hektara mozzemo i mi da dobijemo 200 din za malinu. ovi lopovi mogu izgleda sam da se hvale kako se najveci ( ubedljivo) suficit ostvaruje na izvozu maline. mi ne mozemo propasti za jednu godinu, a oni neka u hladnjacam drze vazduh i kamenje a mogu i domacu aambroziju i kostan to im mogu pokolnitii i neka probaju da ga izvezu.. i da vidimo koji ce tada suficit biti. dosta je bilo vise ucenjivanja!!!!! preslo preko glave
 
pocele mi se neke maline susit,normalno su bile zelene i normalno rasle,al nemaju zadebljanja od crva i sad se suse,radi cega?

a ove je crv ubio,kako se rijesavate toga,sa cim spricat i sve ostalo?


 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh