Radovi u malinjaku

Malo slika.Radi se kolko se moze.Malina izgubila april.




 
Danas sam sedeo i diskutovao sa jednim proizvođačem koJi ima oko 5 hektara malina i jednim hladnjačarem, iz celog razgovora sam zaključio da po njihovom cena neće biti vrća od 100 dinara, što je za mene apsolutno neprihvatljivo, tako reći katastrofa, ali se nadam da se ovaj razgovor neće obistiniti....
 
Kod mene svi otkupljivaci kazu ''daj malinu za cenu nebrini bice izbori bice dobra cena " pa ljudi sta rec kad u mom mestu sa prosecnom zaradom od 8.000 din ljudi vode politiku j.....mo jeza u bodlje!!!
 
Evo sad javili na TV Avala da je u Cileu zemljotres i vulkanski pepeo unistio malinjake. Ostali mediji naravno cute, jer je strogo zabranjeno govoriti bilo sta sto ne ide u prilog hladnjacarskoj kampanji obaranja otkupne cene... Kolko ja vidim moracemo i mi na proteste u sred sezone malina ako drzava dozoli hladnjacarima da naprave monopol i da nas ponizavaju sa cenom...
 
eo me odma idem da trazim vest na spanskom, a evo kako izfleda situacija novoposadjenog malinjaka sorta vilamete
2cnh0lu.jpg
 
danas me zvao surak iz nemacke,keln i tamo je na pijaci pakovanje 300g sveze maline 1e al je sitna i losa na izgled,nezna joj poreklo,videcemo kako ce biti kod nas.....
 
Au ljudi ubi trava posle kise, tri dana sam plevio i okopavao, o freziranju ni pojma kolika je vlaga. Ne znam u mom kraju se jos niko ne izjasnjava oko cene. Svi nesto licitiraju od 100 do 200 din. Uglavno znam sigurno da je sav proslogodisnji rolend prodat, a u hladnjacama je ostao samo krs i trulez.
 
danas me zvao surak iz nemacke,keln i tamo je na pijaci pakovanje 300g sveze maline 1e al je sitna i losa na izgled,nezna joj poreklo,videcemo kako ce biti kod nas.....

Dali je 300 gr...? nelogicno je da je dosta jeftinija nego u HR

@ Orsic ..koliko je kod Vas na pijaci i na kvantasu.....

@ cunami ............egal.....:ppozdrav:

@ Dukanac ....mozes li imenovati hladnjacara ....da li nije onaj koji je bio i u mom komsiluku ...sa istom pricom:ppozdrav:

Kod nas u macvi pocinje branje juce 4 komsije nabrali 15-16 gajbi ...a neki tip po 200 RSD odneo u BG ....
 
Nazad
Vrh