Radovi u malinjaku

Pozdrav


Ima li kakvih konkretnijih informacija po pitanju cene.
U mom kraju su maline ove godine podbacile sa rodom , a zasto ni sam ne znam.
 
Nemogu a da nedam podrsku kolegama koji su trenutno na putevima i bore se za bolje postovanje drzave prema svima nama .Napred:bravo::bravo::bravo::ppozdrav:
Politicari dajte ukljucite malo mozga nezamajavajte nas ili nas pustite da radimo ili nas posaljite sve u pizmater......:nono:
 
prosle godine bilo mnogo kise pa se dosta malinjaka razbolelo a sto se tice cene nece biti formirana do 5 -tog branja, pa ako manjka dizace cenu ako ima viska bice klizanja cene
 
i kod mene u kraju je dosta podbacila malina,recimo malinjaci koji su bili za uzor sada su dosta opustoseni slabi sa vegetacijom,a rod i da ne pominjem skoro da ga i nema pusticu slike ovih dana.
 
@pole
Jedino ce tako da se nadomeste malinari koji su pretrpeli stetu od nepogoda i susenja maline od prethodne kisne godine, a cena je realna.:ppozdrav:.
 
@ zoran sef
kupio sam kalcijum, pa me interesuje kada bih otprilike trebao da tretiram sa njim i koja koncentracija? danas sam nasao i dve zrele. bice po neka jos zrela ali do prave berbe ima jos dosta. hvala
 
Veliko hvala svima!
Želim vam puno uspeha i dobru cenu, I kod mene ima sušenja maline, na nekim delovima malinjaka, šta se može, višak vode učini svoje.
Danas prskao: signum + nurell D + prihrana, ovih dana meram postaviti pomoćne naslone.
:ppozdrav::ppozdrav::ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Dragi Malinari hvala vam svima na korisnim savetima u vezi poljskih miseva i krtica. Kod mene su misevi. Bice borba neprestana.
Kad pogledam fotografije vasih malinjaka - koliko je truda i rada ulozeno u njih - samo mogu da vam pozelim realnu cenu i lepo vreme.
SVAKA CAST NA PRELEPIM MALINJACIMA!
SRECNO....
 
Pre dva dana prskao maline.
Peto prskanje, drugo protiv truleži plodova: Signum 0,15% + Fertileader 0,25% (4l/ha).
Ostaje još treće prskanje protiv truleži plodova, sedam dana pred berbu, sa Switch-om.
:ppozdrav:
 
uh. dobro je. kada samo danas prodjosmo bez grada. malo poneka gradljika, ali je zato kise bilo, reka njivama tekla.. je li bilo gde nepogoda? cuo sam da je ljuboviju sravnilo sa zemljom
 
:ppozdrav: Svima
Sinoc grmilo, sevalo i dejstvovala PG sl. a kise nedovoljno sva sreca sto obavio jutrosnje zalivanje

Malo pre dok sam razgledao malinu ..svratise mi zastitari ..bili negde na terenu ....prilicno se divili mojoj malini i prokomentarisa sa da ovo moraju da slikaju ..... Izmedu ostalog njihova ::prica:: za zastitu maline je Qvadrih 2 tretiranja uz neki od insekticida na 15 dana a kasnije u letnjem periodu Mankogal ...blazi i jeftini i tad je manja mogucnost za bolest a na jesen kad su vlage intezivnije opet Qvadrix A za Ridomil rekose da je to nepotrebno jer on stiti samo od plamenjace (1 vrsta) ..... a ako dode do toga onda je jedino resenje malimjak u:off_topic: .
I skrenuse mi paznju na pojavu puza u okruzenju ...tamani sve soju, kuruz itd

Meni licno ..... ova njihova prica je .... okej
 
Neznam za vas ja danas zavrsio kod lekara od silnog prskanja krenuo kamen iz bubrega,:haha: dao mi recept:ppozdrav:+:ppozdrav:+:ppozdrav:.
 
Malo o potencijalnoj ceni malina: ovde kod mene se svake godine uoči berbe sastaju hladnjačari i dogovaraju o ceni maline. Koliko sam ja čuo, na prvom ovogodišnjem sastanku od pre neki dan, došlo je do svađe jer dvojica hladnjačara (Panić i Miljković) nisu hteli da za malinu daju više od 60 din dok je La Vita(možda pijete njihove sokove?) predložila početnu cenu od 100 dinara. Takva priču sam ja čuo a šta je sad tu istina videćemo...samo da nas obiđu nepogode, jer koliko sam ja video prognozu i narednih desetak dana će biti sunčano uz moguće nepogode u večernjim satima:kisa:
 
@blacky
znas kako tesko je a nereci neku vulgarnost toj dvojici,uzdrzacu se ali nek ta dvojica ipak tu 60 ticu zavuku sebi u .....cu i neka im potraje!
 
evo posledica prosle kisne godine kod mene u kraju slike malinjaka
kanr7o.jpg

2qlzx8h.jpg

qxjec4.jpg

v8imqb.jpg
 
Nazad
Vrh