Radovi u malinjaku

Igore super ti je malina svaka cast!!!! I ostale fotografije malinjaka su super.
Pregledala sam na brzinu ovu temu i znam da sam na pravom mestu jer mi treba pomoc. Naime, posadili smo malinu ovog proleca (na maloj povrsini) i danas sam prilikom obrade primetila neke rupe i kanale. Ne znam koja ih je zivotinja napravila ali je stvarno zivotinja. Kanali su ispod maline tako da mogu ruku da podvucem. Koren maline je fakticki u vazduhu. Danas sam plitko sa trokrakom motikicom kopkala oko nje, oplevila je i "ponovo je posadila"
Pomagajte! Kako da se resim ove napasti:haha: Unapred hvala
 
I ja bih voleo da znam o cemu se radi, zamolio bih ostale da se pridruze ovoj temi i da daju svoje misljenje....
 
uzmi lepog otrova za miseve ,onako sa ukusom sira, jednu kafenu kasiku sipas u rupu i zguzvas novine i zacepis rupu i tako redom po malinjaku,neces ih pobiti sve ali ces svesti na podnosljiv nivo, dogodine opet ako bude imalo potrebe, a mislim da nece
 
  • Like
Reagovanja: kat
Stari malinjak, star 25 godina ovih prvih 18 vrsta 30 ari pa 4 vrste kupine popreko pa 18 godina star malinjak od 40 ari 21 vrsta u daljini... Nikako da slikam da se sve vidi zbog konfiguracije terena...

67iph1.jpg
 
g[http://i52.tinypic.com/14nz674.jp/IMG]g[[IMG]http://i52.tinypic.com/14nz674.jp/IMG]g[[IMG]http://i52.tinypic.com/14nz674.jp/IMG]
Sranje, ne mogu da postavim, susta suprotnost od ovog matorog...
(jpg|bmp|gif|pcx|png|psd|tif)
 
Poslednja izmena:
@ zoran ... ::svaka cast::
@ pedjolino...... ::super::> i macva moze da ima super malinu ...
@DUKANAC ...... pozdrav,,,,,,,
Evo i ja se malo igrao i sekcirao onu iz ranijeg posta i konstatovao da je na korenu imala 2 ostecenja necim ostrim na 2 mesta ....zbunjuje me sto ostatak veoma zdravog korena nije dosad pustila bar 1 novi lastar
2cr3wbl.jpg


bi9v91.jpg


2a9b5fp.jpg


imai ovakvih pol.. 73 cm

2uh67x4.jpg


Atrenutno stanje kod mikera je ovako

15hkkfk.jpg


20hndcm.jpg


rbczly.jpg
>:

:ppozdrav:i ? pitanje za meekera ...sta mi je raditi sa ovim bujnim mikerom koih ima i do 10% ...da li da sacekam da izbiju i novi lastari 1-2 kom pa da ove velike orezem ...? jer ce do jeseni da prestare ....a da pojacam energiju novim koi ce nadam se da izbiju ...?

Dali je potrebno da malo pokusam da ispeglam malinjak u narednom periodu tako sto bi folijarno (lednom) i amino kiselinama tretirao samo zaostale biljke

@ kat ....i ja imam krticu unistila mi 6 biljki 3 za redom.... trazicu sutra rezenje ...POZDRAV Svima ,srecno
 
Poslednja izmena:
pozdrav svima
Dosta puta citam o Slavol u , dali vi preporucujete prskanje sa ovo djubrivom. Neki kazu je da je dobar ali neki da je bacanje para . Imate li neka istkustava sa slavolom?
hvala
 
Kod mene tek pocele da cvetaju maline.

A sto se tice borbe protiv krtica , nista nije bolje od puske za krtove.
Imam ih dve, slikacu pa cu izbaciti da pogledate.
 
pole..........svaka cast

Ja ne mogu samo da se izborim sa travom,sad okopavam 2 put a povrsina velika...ja nemam tako velikih lastara kao kod tebe u proseku20-30cm.svi a samo poneki veci...

:ppozdrav:
 
Danas,poprskao sa Qvadrisom +Dional 500 sc+folijarno djubrivo.Za 7 dana planiram da idem sa Signumom +Teldor ,jer je konstantno kisovito:kisa::kisa::kisa:zasada nema nepogode.pozz:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh