Radovi u malinjaku

..danas sam čitao na sajtu pss da je pepeo dobar za smanjenje kiselosti zemljišta..interesuje me jel neko koristio pepeo u malinjacima i u kojim količinama..hvalla..
 
Evo i par mojih slika,


2dawr9k.jpg

261hp5i.jpg

2daj2aq.jpg

2dawr9k.jpg

i naravno njena rodjaka,
wrhpj9.jpg



:ppozdrav:
 
Ja sam juče poprskao sa quadrisom + sistemin + pehar i još sam stavio prihranu ali sam zaboravio kako se zove, jbg stari se pa se sve više zaboravlja... Ovih dana me kiša konstantno zaobilazi, ni kapi nije palo, sutra mi je u planu da bacim đubrivo... Inače stavljate li ridomil ?? :sta: :haha::haha: :ppozdrav:
 
@Dukanac,
ja sam stavljao ridomil folijarno i mislim da je mnogo bolje zalivati njime:ppozdrav:
 
:sta: Gde ste narode....?
@ zoran sef ...sta nam je sa meekerom ....? postavio sam pitanje a on ne odgovara ...mozes li ti sta preporuciti..?

i ? pitanje za meekera ...sta mi je raditi sa ovim bujnim mikerom koih ima i do 10% ...da li da sacekam da izbiju i novi lastari 1-2 kom pa da ove velike orezem ...? jer ce do jeseni da prestare ....a da pojacam energiju novim koi ce nadam se da izbiju ...?

Dali je potrebno da malo pokusam da ispeglam malinjak u narednom periodu tako sto bi folijarno (lednom) i amino kiselinama tretirao samo zaostale biljke
:ppozdrav:: .. izgleda ...'({:kisa:
 
Ja sad dosao iz Novog Sada sa utakmice Vojvodina - Zvezda 0:2 i odmah me cale izbedaci, rece da u starom malinjaku ima prosarale maline usled bolesti korena na mestoma gde je bio visak vode prosle godine.. Nekako su gurale rodnice, precvatile, formirali se plodovi i ispustile svoju plemenitu dusu zajedno sa lastarima... Kaze procenat je oko 2-3 %. Nije mnogo ali je ruzno naizgled, tako da cu morati makaze u ruke i da to sutra isecem...
@ Meeker
Ti si No. 1. Treba da otvoris savetovaliste....:ppozdrav:
 
avaka cast meekeru , i kod mene bilo ti malo suvi al 0.
0,005%, dok kod komsija bilo mlogo vise jos zalivali ridomilom al ja mislim da tu nema pomoci
 
pozdrav za sve malinare,slusam u vestima da poljoprivrednici iz vojvodine posli ka beogradu al im policija blokira put,krajnje je vreme da ih svi podrizimo i da se rese problemi u poloprivredi a i berbe se priblizava i mislim da cemo i mi imati problema,a novi ministar se veoma razume u agrar.....naznam dal je iz te struke...
 
kao prvo Meeker svaka cast za tvoj malinjak.... e a evo i par slika iz malinjaka iz Arilja,slike su od juce...evo da pogledate trenutno stanje kod njih....ovde u nasoj opstini ovakvih malinjaka skoro nema mozda par parcela ...ostalo je losije...dosta losije.....
2s7ifll.jpg

2qlv9u9.jpg

evo malo mikera.....
119p8o9.jpg
 
lepi malinjaci..svaaka cast..i ja sam se razocarao. imam na mestima pocelo da vene. lepo sve krenulo,ali crkose. ne pomaxzu ni bankovi, ni prskanja vec jednostavno joj sudjeno da se ove godine ne oberu. sve sto sam mogao dao sam pa koji struk nece da opstane i ne mora. necu vise uopste da se nerviram. ipak sam ja nju posadio, a ne ona mene, pa koji god crkne neka mu je laka zemlja, cupam ga momentalno i na njegovo mesto dolazi drugi jesenas, ali cu da nabacam kreca dosta pa da vidimo da li ce da deluje..trebalo bi. u nasem kraju maline su bile solidne, ali ovih dana polako samo nestaju,venu ode sve u pm. ali opet ce biti bar nesto da se obere, vise nego prosle godine to je sigurno.
 
Nazad
Vrh