Radovi u malinjaku

kod mene zasada provala oblaka i kisa,samo pada i pada.ako prodje bez grada bice super ,protiv gradna ko u vreme rata biju,videcemo:kisa::kisa::kisa:
 
Hvala Bogu,nije bilo grada kod nas danas,a tako se namracilo....nadam se da su i ostali imali srece.Odvratan dan.Sutra kao javljaju razvedravanje......evo nekih slika iz mog malinjaka od pre dan,dva....
nd37r5.jpg
 
problem

ljudi imam problem,deo malinjaka koji sam zasadio ovog proleca,tj nije deo ali tako po neka sadnica koja se primila sada se susi...zasto je to tako,sto mi je ciniti?
 
:ppozdrav: Svima
E ovako ja juce orezao neki % starih lastara i na 70 ari razbacio 50 kg KAN-a i posto je pradvecer bila sa sitnom kisom (rominja) ja se odlucio da zalijem neke delove malinjaka RIDOMILOM ...... U bure od 200 l razmutio 500 g a onda u flase od VODA OD 6 L ... Na cepovima sam izbusio po 5 rupa od 3mm ,,,trebalo bi mozda i 6 rupa i brzinom laganog hoda zalio po vrstama ..ja i sin za 1-ipo h /.....Ako ne bude korisno valjda nece ni stetiti.? svo vreme je kisica padala.
Ako se odlucim da nekad ponovim tretman onda cu to isto na laksi nacin .. bure na prikolicu od LABINA ili FERGe creva sa ventilima ,flase i zaliv 2 reda vozikanjem kroz malinjak ....:sta:

E sta vi kazete na ovo ...Zvao sam savetodavnu sluzbu i obrazlozio da malo bacam kan na samo zaostalim biljkama na naprdnim sam preskakao da ih ne preforsiram .Oni mi odgovorise da sam sa kan-om zakasnio kan
se daje samo da 15-20 maja a posle samo folijarna prehrana....?:sta:

Ostavio sam 2 vrste ne tretirane da bih pratio ima li razlike :haha::haha: mada se i pomalo plasim EKSPERMENTISANJA...

@ igor 76 majur .......Dace BOG :cool:...... Nego mene zanima da pogledam kako si ti zatravio tvoj malinjak .,kako to funkcionise ,koje vrste trava prevladuju ...itd .... I ja bi u narednim god. ekspermentisao sa sejanim travama u medjurednom delu .:sta:

U jutarnjem programu sam gledao Prof. dr Drago Cvijanovic Direktor INSTITUTA ZA EKONOMIKU POLJOPRIVREDE .... Treba ga pazljivo saslusati .....milim da terba za ministre postaviti ljude koji onako misle i onako pricaju i koi su od struke ......?

Idem da uredim zaliv .....ako danas ne bude kise ...bice ovih dana intezivnijeg zalivanja..:ppozdrav: svim malinarima SRECNO :cool:
 
ljudi imam problem,deo malinjaka koji sam zasadio ovog proleca,tj nije deo ali tako po neka sadnica koja se primila sada se susi...zasto je to tako,sto mi je ciniti?
Igore iscupaj pazljivo 1 susenu sadnicu pazljivo ocisti je od necistoce pregledaj joj korenov sistem ......da li je zdrav ....i dali je neki crv se zavukao u koren ili izbojak koi se susi ...... ako ima crv ...mislim da u tim delovima malinjaka bi RADAR VERSUS mogao u malim kolicinama da resi problem ...... A ako korenov sistem izumire a nije potpuno izumro ...pokusaj te delove zaliti Ridomilom po preporuci PDVLACIM da sam pocetnik i konsultuj se sa iskusnijima i strucnjacima odnesi sadnicu kod strucnjaka,,,,,, recimo u savetodavnu sluzbu mislim da pripadas Valjevu:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh