Radovi u malinjaku

@Majstor Gera
Hvala na savetu. Ja sam obično koristio Svič sedam dana pred početak branja. Zovem te sutra da mi to objasniš pošto je sad kasno.Pozdrav
 
CEGOVAC,
ako ne izvuces malinu iz te trave bojim se upropastices je!!! nevidim dobro da li je u redu trava ili u medjurednom delu.
 
Majstor gero a zasto Signum + teldor kad po deklaraciji Signuma on odradjuje i protiv trulezi i nema potrebe za dodavanjem drugih preparata slicne namene , jel smatras da ga valja pojacati ili sta ? Ja sam juce prskao Signumom + nurelle d + murtonik pa cu videti kako ce odraditi , prosle godine sam u dva navrata prskao Quadrisom i opet sam imao ostecenja od didimele , doduse ruku na srce losa mi je bila prskalica ove godine sam se ponovio i kupio novu pa sad okupam kompletne biljke valjda ce biti vajde .
 
Majstor gera pretpostavio sam da je zbog toga . Mene muci drugi problem zemljiste mi je slabo propusno i zbog vlage imam problema strasnih pokusao sam sa izdignutim bankovima da resim taj problem , ima rezultata ali obzirom na to koliko sam znoja prolio nije mi malina onakva kakva treba da bude zato sam resio ako bog da zdravlja da prionem na asov i budak , kamena imam i narednih dana cu da odradim drenazu kompletnog malinjaka osim asova i budaka kao glavno oruzje cu koristiti srpski inat , ima da napravim da valja makar se slomio ...
 
УТОРАК 24.05. У 11:30
Данас, 24.маја и у среду, 25.маја, понегде је могућа непогода са обилним пљуском, градом и јаким ветром. Најава је за период од: 11:15 24.05.2011 до: 11:15 26.05.2011

Одбрана од града У радарском праћењу конвективне облачности је/су радарски центар/центри:
Црни Врх, Ужице, Бешњаја, Сјеница, Кукавица,

У потенцијалном дејству на грмљавинско градоносне облаке је/су радарски центар/центри:
Крушевац, Ниш, Најава је за период од: 12.05 24.05.2011. до: 14.05 24.05.2011.
 
@Boban Pozega
I mene muče podzemne vode.
Ove godine sam uradio nekih 30m drenaže. Kopao sam kanal 120cm dubine, ubacio drenažno crevo prečnika 110mm, preko nabačeno oko 30cm malo krupnijeg tucanika, preko toga pokriveno starim crepom, da ne zapadne zemlja u tucanik i zasuto zemljom.
Ove godine ću iznad malinjaka, poprečno, iskopati kanal dubine 150cm i spojiti ga na postojeću drenažu. Postupak izrade drenaže će biti isti, jedino ću sa donje strane kanala postaviti PVC foliju vertikalno celom visinom kanala, tako da voda ne može da prođe.
:ppozdrav:
 
Kod mene po neka kap kiše. Izgledalo je kao da će potop, protivgradna zaštita dejstvovala u više navrata.
 
Osecinu obislo... Ali okolna sela tesko... Ujutru idem u Gunjake u malinjake, pa cemo videti. Mislim da je selo Crniljevo nagrabusilo skroz, tako sam nesto nacuo...
 
Nazad
Vrh