Radovi u malinjaku

Danas prvo prskanje MURTONIK + RIDOMIL + SANMITE. Prijaem sadnica 95%. Neke izbile 30cm neke 10, aneke jos i nisu, ali pazljivim okopom oko sadnice vidim i one se bele samo sto nisu. To je samo zbog dubine prilikom sadjenja.[/QUOTE

Zemljak,daj kakvu sliku da uporedimo...ja jos nisam prskao ni jednom a mislim da nemam po 30cm jos lastara...

:ppozdrav:
 
E brate dukanac danas sam ceo dan proveo u malinjaku i ako mi verujes popodne kad sam video one crne oblake prema Guci setih se da si ti prosle godine nastradao od grada reko' nece valjda opet , hvala bogu da si ga izbegao vidim ovaj Milanko iz Kraljeva postradao covek , jebiga ja bih voleo da imamo neko udruzenje pa da se pomogne ljudima nekako , muka je to kad prolijes tone znoja a ono djavo odnese sve za pet minuta ...
 
Saopstenje Ministarstva poljoprivrede
Ниједна пошиљка малине није враћена из ЕУ ни из Финске због здравствене неисправности.

22.05.2011.
На основу података са којима располаже Министарство пољопривреде, трговине, шумарства и водопривреде, Управа за заштиту биља након одржаног састанка у Бриселу са директором Дирекције за здравље и потрошаче, дошла је до закључка да ниједна пошиљка малине није враћена из ЕУ као ни из Финске због здравствене неисправности.
Пре почетка сезоне бербе малина, Управа за заштиту биља покренула је низ састанака са произвођачима и прерађивачима малина и купина, као и са удружењима произвођача, а у циљу предузимања мера за повећање безбедности производа (малине и купине) који се продају на нашем и европском тржишту .
На састанку који је одржан у Управи за заштиту биља, са прерађивачима малине и купине, констатовано је да се спроводе активне мере контроле квалитета и здравствене исправности производа који се огледају кроз увођење HACCP и “Global gap'' стандарда .
 
pozdrav svima
posto pojedini kazu da je ridomil kod nas razredjen i nema toliku koncentraciju kao onaj isti Ridomil na zapadu ,i ja im verujem ,evo malo sam istrazivao da vidim sta zapad kaze na ridomil i za sta se koristi,
text sam nasao na belgijskom sajtu : Ridomil gold special 68 wp-zastita novog rasta-
ako je to isti koji i mi koristimo-sadrzi pored mancozeba i mefenoxam,koristi se uglavnom kao fungicid kojim se tretira krompir,tj protiv plamenjace u krompiru,inace je sistemski proizvod koji stiti postojecu biljku i nove listove koji se pojavljuju,vrlo je efikasan i koristi se 2-2.5 kg /ha u dva navrata u periodu od 15 juna do 15 jula ( ovo opet verovatno vazi za krompir)
cena je 98 € za pakovanje od 5 KG
evo i link ima i slika :http://www.syngenta.be/nl/pdf/Brochure_pdt_NL.pdf
mozda nekom pomogne..
 
Kolege malinari, da li je neko od vas osigurao malinjak, ovde osiguranje na 10 ari košta 8000 a premija je 140 000, razmišljam se da osiguram....
 
Ja sam osigurao, 74.000 dinara za 1h 20 ari malina. Premija 1.200.000 dinara. Dunav, samo imao sam neke popuste posto od njih nisam nikad nista naplacivao, vec im godinama samo dajem...
 
Užičani, jel bilo još gde danas grada? Kod mene na malinjaku mogla i lopata da radi, tako mi sad javio komšija.Ja tada bio na Ponokvama i kiša olujna je polomila puno rodnih grana iako nije bilo grada.
 
Postovani kolege malinari molim za pomoc?Danas sam video da mi se list maline susi,malina je tek posadjena jesenas a bacao sam kan pre dva dana pa sam u dilemi da li je list spzio kan ili je ovo bolest korena ili nesto trece,evo slike pa molim za vase misljenje?
 
IMG
@Majstor Gera
Ja juče poprskao Qvadrisom i kalcijumom.Da li da to ponovim ili misliš nešto drugo?Koliko je bilo grada neznam.Komšija mi javio i kaže da je izlomio vrhove rodni grana.Sutra idem pa ću videti Ovo je od juče:
 
Postovani kolege malinari molim za pomoc?Danas sam video da mi se list maline susi,malina je tek posadjena jesenas a bacao sam kan pre dva dana pa sam u dilemi da li je list spzio kan ili je ovo bolest korena ili nesto trece,evo slike pa molim za vase misljenje?
I moj komsija je isto tako napravio prasnjavim kanom
@vidoica.....izgleda :cool:
 
@Vidojica
Ja bih sada koristio Signum + Teldor.
Preparat protiv truljenja ploda (Teldor - Svič - Teldor) treba koristiti najmanje tri puta (naizmenično, zbog rezistentnosti) do na tri dana pred berbu.
 
Nazad
Vrh