Radovi u malinjaku

Bez brige samo...? Postoje Rodnee godine i za neradnike...al su retkeee..:haha:..
Pitam se ko ce i koliko ce da se bere na ponudjenu cenu 120-130 din...?????????????:sta:.

Paaaa ljudi koji beru 200+kg/ar i mogu da beru, jer i ima neke zarade, sve ovo što je ispod 120kg/ar nema zarade, a o ovima sa prinosom manjim od 100kg/ar da i ne pričam...
 
Paaaa ljudi koji beru 200+kg/ar i mogu da beru, jer i ima neke zarade, sve ovo što je ispod 120kg/ar nema zarade, a o ovima sa prinosom manjim od 100kg/ar da i ne pričam...

Eeesil siguran u ovu tvrdnju..? Preracunaj se ponovo al sveobuhvatno..

1) Da bih dobio 4 kg /m/d do 6 kg ..koliko su veca ulaganja ..? vise rada vise hemije vise svegaaa..? Od onog sto u svom malinjaku dobije 2.4 kg/m/d

2) Berba..? naj veeeca stavka....Skoro da sam siguran da berba u malnjaku ( nemaaam to iskustvo) sto da 2.4 kg/m/d do pred kraj berbe se brze i vise moze nabrati po osobi ...znaci da je jeftinija i berba ...krace traje ..al i manje se nabere.....Ako sam dobro primetio ...u losijim malinjacima malina je sva na ...izvolite...Dok u bujnijim je ..neka druga prica.

Ne bih one malinjake ni komentarisao gde je bas lose stanje ..sitniji plodovi....dronjavi redovi ..?

Mozdaaa?? kod Vas je neka druga prica? ima slucajeva al su retki ...gde je idealna parcela :sever -jug 7-15" ka istoku ,zemljiste sa 3.6 do 6% humusa , balans NPK-a ideale, zdravo okruzenje.... iiiii...sve ostalo ...E na tako nesto je ULOG minimalee a Prihod maxsimalee...

Prema retkim slucajevima ...:sta:
 
Eeesil siguran u ovu tvrdnju..? Preracunaj se ponovo al sveobuhvatno..

1) Da bih dobio 4 kg /m/d do 6 kg ..koliko su veca ulaganja ..? vise rada vise hemije vise svegaaa..? Od onog sto u svom malinjaku dobije 2.4 kg/m/d

2) Berba..? naj veeeca stavka....Skoro da sam siguran da berba u malnjaku ( nemaaam to iskustvo) sto da 2.4 kg/m/d do pred kraj berbe se brze i vise moze nabrati po osobi ...znaci da je jeftinija i berba ...krace traje ..al i manje se nabere.....Ako sam dobro primetio ...u losijim malinjacima malina je sva na ...izvolite...Dok u bujnijim je ..neka druga prica.

Ne bih one malinjake ni komentarisao gde je bas lose stanje ..sitniji plodovi....dronjavi redovi ..?

Mozdaaa?? kod Vas je neka druga prica? ima slucajeva al su retki ...gde je idealna parcela :sever -jug 7-15" ka istoku ,zemljiste sa 3.6 do 6% humusa , balans NPK-a ideale, zdravo okruzenje.... iiiii...sve ostalo ...E na tako nesto je ULOG minimalee a Prihod maxsimalee...

Prema retkim slucajevima ...:sta:

Ne mogu Pole više da računam, boli me glava više od svega. Verovatno sledeće godine smanjujem površine na onoliko koliko se može uraditi sa mojim ukućanima.
Najvipe bih voleo da oni stručnjaci što pričaju kako se malina radi mesec dana, sad uđu u malinjak. Samo jedan dan da rade, ne moraju ni ceo dan, jer nije ni realno da će oni to izdržati. A ja ne želim više da mučim ni sebe ni članove moje porodice, da padaju na nos od rada za ovu cenu.
Dobrog radnika skoro da više ne možeš naći, i ovi što hoće sa rade odrade to tako da posle moraš popraviti, pa ti bude još gore. Dnevnicu traže po 3000, ko će im platiti toliko na ovu cenu??? -nije realno.
 
Paaa da si pročitao stranicu dve unazad u temi o djubrenju video bi da se to ne baca sada nego tek tamo u junu-julu... No dobro, šta sad... Bitno da si nešto bacio...
 
Poslednja izmena:
Verobatno je mislio na zorku... Ako je tako onda si kasno bacio. Dubinsko djubrivo se primenjuje pre vegetacije to se zove osnovno djubenje.,a prihrana je azotom u toku vegetacije...
 
Domaće sirće u jakoj dozi, spali travu i lastare. Jedino treba gledati da nije trava bas prevelika...
Dokazano deluje. ;-)
 
Ja sam danas zavrsio sa kosenjem medjuredova.
Ove godine sam radio "plevljenje" tarup-kopacicom i zavrsio sam 25 ari za 4 dana tako da sam prezadovoljan.
Sutra spustam creva i pustam vodu da vidim sta treba da se menja i nastavljam sa proredjivanjem max 10-12 u m/d.

snc00410.jpg


snc00411.jpg


Evo i slike "malinjaka" o kome sam pisao prosle godine.Zasadili ljudi 40 ari,formirali malinjak i kad su videli cenu vise niko nije usao u njega a sva je prilika da ce biti isto i ove sezone.
Najveci problem je sto je blizu moje parcele pa ce svaka bolestina,parazit i stetocina koja se tu zapati svratiti i kod mene u "goste"..::jako_besan::

snc00412.jpg


snc00413.jpg
 
Jesi li sejao detelinu ili se tako pogodilo da je ima jer mi je savetovao agronom da zasadim belu detelinu u medjuredu,kaze suzbija drugi korov i privlaci korisne insekte(pcele,bubamare..)?
 
Nazad
Vrh