Radovi u malinjaku

Kako se zove ovaj stadijum kod maline?

sv5Gx.jpg
Ovo je stadijum "malinara neznalice".
 
Da ne budemo bas toliko okrutni, ali smatram da pored ovolikog foruma i toliko puta spominjanog obaveznog orezivanja do zemlje neko opet uradi ovako nesto, nije mi bas najjasnije... Da li je to zbog manjka vremena ili neceg drugog ne znam, ali bar imamo dobar primer, kako ne treba da izgleda polka/polana u prolece :osmeh:
 
Član je do sad uvideo da je pogrešio i verovatno je orezao. A sto se tice lista, prešao si fazu misijih ušiju i ovo je početak listanja. Neka me neko ispravi ako grešim.
 
Verovatno je orezao ali problem je to sto je biljka vec povukla hranjive materije u tih 12-14 pupoljaka ,ako sam dobro izbrojao, umesto da ih iskoristi da pogura 2-3-4 dobra lastara koji bi izneli rod kako treba.
Tu se lepo vidi da nema ni jednog lastara koji je poterao iz zemlje,a sve sto je biljka povukla u stablo i pupoljke koje ce on da oreze je "baceno u vetar" tako da se potpuno slazem sa Proximus..ovo se jednostavno ne radi sa polkom i polanom..
 
Društvo, hvala na odgovorima i pomoći. U pitanju je sorta Heritage i nalazi se u plasteniku. Ovo mi je druga godina sa malinom. Prošle sam je rasadio. Ovako sam dobio uputstva, prve godine nakon rasađivanja pusti je da se razvija kako god, bez potpore, bez orezivanja. Na zimu uzmi tarup i pređi preko redova. Tek druge godine, tj ove, kreni da izdvajaš po dva lastara.
Pitanje za fazu je bilo zbog zaštite, gledam programe zaštite i tamo je sve po stadijumima pa rekoh da pitam iskusne.

Ako je ovo što sam uradio velika greška, da li je vredi sada ispravljati ili ostaviti ovu godinu ovako?

ps. Moram da pohvalim člana "raskamen" na pomoći. Ljudska glupost je zaista beskonačna.
 
Ako ti je vec heritidz u plasteniku ti onda mozes i kao dvorodnu da je gajis ali posto si tarupom presao od toga nema nista.Ovo skroz do zemlje uklonis a nove ce izbiti i koliko ces ostaviti zavisi na koliko si sadio,ako si na pola metra ne mozes 2 jer je malo,verovatno ti je neko dao savet da na posadjenu sadnicu ostavis 2 lastara sto se kod dvorodih ne radi.Kod heritidza ide nesto manje nego kod polke ali ti svakkao reci rastojanje izmedju redova pa cemo ti reci koliko da ostavis.
 
U sredu prskam maline sa fitofert 10-40-10 vodotopljivim i sa fitofert humi start
 
Ako ti je vec heritidz u plasteniku ti onda mozes i kao dvorodnu da je gajis ali posto si tarupom presao od toga nema nista.Ovo skroz do zemlje uklonis a nove ce izbiti i koliko ces ostaviti zavisi na koliko si sadio,ako si na pola metra ne mozes 2 jer je malo,verovatno ti je neko dao savet da na posadjenu sadnicu ostavis 2 lastara sto se kod dvorodih ne radi.Kod heritidza ide nesto manje nego kod polke ali ti svakkao reci rastojanje izmedju redova pa cemo ti reci koliko da ostavis.

Malina se nalazi u plasteniku širine 6 metara, razmak između dva reda je 1,7 metara a sadnica od sadnice je 33 cm.
 
Zdravo malinari, kako napreduju radovi? ??????
Danas tj popodne sam kisi bacio 50kg Kana na 700m duznih Polke.Kada sam bacio zadnji red u prvom se vec otopilo :D Negde je ima 10cm negde tek izbija i odlucio sam da sada bacim tako da kada ugreje odmah u startu da napreduje dobro, za dalju prihranu bih zamolio vas za savete?
 
Zdravo malinari, kako napreduju radovi? ������
Danas tj popodne sam kisi bacio 50kg Kana na 700m duznih Polke.Kada sam bacio zadnji red u prvom se vec otopilo :D Negde je ima 10cm negde tek izbija i odlucio sam da sada bacim tako da kada ugreje odmah u startu da napreduje dobro, za dalju prihranu bih zamolio vas za savete?

Evo ja na primer za prvi tretman prskam sa fitofert 10-40-10 vodotopljivim i sa fitofert humi start
 
Pozdrav svima...Odlucio sam da posadim malinu....ali sam pocetnik u tome.Pa sam hteo da pitam za savet?Koliko bi novca bilo potrebno da se posadi na njivi od 50 ari?Koliko sadnica ide po hekratu,i koja je cena sadnicee?Koja vrsta je najbolja?Hvala puno svima na odgovorima i savetima unapred:osmeh:




 
Nazad
Vrh