Radovi u malinjaku

Pa ako je preporučena doza-koncentracija plavog ulja 2-3 % onda bi koncentracija na 100 l vode bila 2 -3 litre.
Kod tebe bi bila oko 1% što je duplo manje, i ne bi trebalo da smeta ako su pupoljci u facu pucanja do faze misiji ušiju.
Ali za svaki slučaj posavetuj se sa agronomom.
 
Danas poprskana everest+cipkord..

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Zašto je obavezno malini, onoj koja ne prelazi gornju žicu, kratiti vrhove i da li je npr u ovom slučaju to neophodno?
slike.php
[/URL][/IMG]

- - - - - - - - - -

Danas poprskana everest+cipkord..

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока

Zašto cipkord, kad npr galenika preporučuje Fobos? Ovo pitam jer mi nije jasno da li treba čovek da se slepo pridržava preporuke proizvođača ili ne?
Npr u jednom od predhodnih komentara "zastitniggrađana" kaže da su praktično svi preparati slični pa da li sada u ovom slučaju čovek treba birati, ako je preporuka stuke da se uz bakar prska i insekticid, nešto jeftinije i ne ludovati sa cenama, jer je raspon cena ogroman npr calypso je preko 1000 din, ostali su daleko jeftiniji.
 
Poslednja izmena:
Struka druze radi za sebe,a ne za nas. Radi po svojim nahodjenjima. Katalog prskanja se menja svake godine.
Vrh kratis jer je najmanje rodan i najbujniji,uzima najvise hrane i vode a ne pruza nista. Takodje je ok uraditi i zalamanje rodnih grancica ako je topla godina,ako je vlaga ne,svaka rana na biljci je mesto za ulaz bolesti.
 
Zašto je obavezno malini, onoj koja ne prelazi gornju žicu, kratiti vrhove i da li je npr u ovom slučaju to neophodno?
slike.php
[/URL][/IMG]

- - - - - - - - - -



Zašto cipkord, kad npr galenika preporučuje Fobos? Ovo pitam jer mi nije jasno da li treba čovek da se slepo pridržava preporuke proizvođača ili ne?
Npr u jednom od predhodnih komentara "zastitniggrađana" kaže da su praktično svi preparati slični pa da li sada u ovom slučaju čovek treba birati, ako je preporuka stuke da se uz bakar prska i insekticid, nešto jeftinije i ne ludovati sa cenama, jer je raspon cena ogroman npr calypso je preko 1000 din, ostali su daleko jeftiniji.
Sve sto radim od zastite radim po preporuci zastitara..

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Sve sto radim od zastite radim po preporuci zastitara..

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
Takve oni najvise vole :osmeh:
Malo sale..ne treba se zaletati ima i zastitara svakakvih,drze poljo apoteke pa kad vidi da nisi bas iskusan izuvaljuje ti robu koja mu slabije ide(po obicaju to je ona skuplja).
 
Takve oni najvise vole :osmeh:
Malo sale..ne treba se zaletati ima i zastitara svakakvih,drze poljo apoteke pa kad vidi da nisi bas iskusan izuvaljuje ti robu koja mu slabije ide(po obicaju to je ona skuplja).
Pa pazi druze radim taj program vec par godina i ja sam zadovoljan i rodom i letorastima kako se ponasaju..

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
To je najbitnije ,da si nasao sta ti odgovara.
A ovo za zastitare sam ti rekao iz svog iskustva,gde mi "master zastitar" govori da povecam kalijum x3 jer to sto ja stavljam "mogu da razmutim i on ce da popije"..
 
To je najbitnije ,da si nasao sta ti odgovara.
A ovo za zastitare sam ti rekao iz svog iskustva,gde mi "master zastitar" govori da povecam kalijum x3 jer to sto ja stavljam "mogu da razmutim i on ce da popije"..
Malina je kaliofilna biljka i definitivno voli kalijum. Formulacije 6-12-24 i njemu slicne bar su se kod mene dobro pokazale, naravno i fosfora i azota treba ali umereno.
 
Zar niko da odgovori?

Послато са Lenovo S850 уз помоћ Тапатока

Meni rekli od 15-20 g / 10l , nordoxa,

- - - - - - - - - -

Protiv grinja sumpor, najjeftiniji je a radi posao.

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk

Upravo tako su i mene savetovali za grinje, i jedan tretman sam uradio čim su krenuli da bubre pupoljci. Kod mene se sada već na 50 % razvio i drugi list, pa su me savetovali da sada ne ponavljam sumpor, već da koristim neki insekticid tipa karate zeon ili cipkord.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh