Radovi u malinjaku

Ja pokušavam da izguram to organski koliko toliko. Poprskao sam je samo sa asset,juče sam počeo da plevim i vidno je manje pojedenih listova ili mi se čini (nikad nisam načisto uvek oću bolje). Sada imam itapolinin SCUDO trebalo bi njim da isprskam. Ali nisam siguran ni kada ni koliko jer na sajtu ne piše merica za malinu. I ne znam da li bi trebao još nečim uz SCUDO da to bude tobro utvrđeno pre cvetanja ili je samo on dovoljan?!
 
Ivan VB
Za sve sto se tice italpolininih proizvoda udji na njihov sajt ,nadji kontakt i izaberi nekog od njihovih strucnjaka,ja bar tako radim
 
Upravo je grad obrao malinu pre roka.Recite ima li smisla trositi pare na preparate ili je za ovu godinu definitivno obrana.Upitanju je Polana.
 
Poslednja izmena:
:ppozdrav: NIJE obrana....! Steta u ovom momentu ..po slikama je oko 20% .....sto zavisi od VREMENSKIH pogodnosti u narednom periodu moze biti + ili - ...?

Amino kiseline + hormone Epin +huminske kiseline,proteine,pertide.humunske kiseline,polisaharide vitamine VIVA ...ili nesto slicno...

Glavu gore i ne se sekiras mnogo....:ppozdrav:
 
a5316d92ed7371e71899d94a39e77ff1.jpg

Mladi lastari, dobro guraju za sad, jesenja sadnja.
Ima još da okopam ovaj pasulj što je baba na prevaru posadila.
Koliko je opasna ova buba? Jel ovo grinja? Nisam video da ovako skače kao buva...
1ba37e74b975b258342c96401a95b79d.jpg
 
:ppozdrav: NIJE obrana....! Steta u ovom momentu ..po slikama je oko 20% .....sto zavisi od VREMENSKIH pogodnosti u narednom periodu moze biti + ili - ...?

Amino kiseline + hormone Epin +huminske kiseline,proteine,pertide.humunske kiseline,polisaharide vitamine VIVA ...ili nesto slicno...

Glavu gore i ne se sekiras mnogo....:ppozdrav:[/QU
Jesi dobio poruku u pp Pole?

- - - - - - - - - -

Pole isprazni sanduce sa porukama.
 
Vujke moze biti crveni pauk
Crveni pauk (Tetranichus althaeae) – Živi na naličju lišća, starije larve su žute. Napadnuto lišće postaje crvenkasto. Suva i topla ljeta su povoljna za razvoj ove grinje. Suzbija se prskanjem akaricidima (Mitac, Omite, Neoron,Ortus, Demitan) u periodu kad larve počinju da se pile.
 
Prijatelju verujem da ti sad mnogo znaci kad vise nas potvrdi da to nije nista i da ce se ona oporaviti. To je NAJVECA prednost Polane sto se lako regenerise i gura dalje. Prskaj Aminokiseline da biljka lakse podnese stres i bice dobro vremenom. ISABION
Upravo je grad obrao malinu pre roka.Recite ima li smisla trositi pare na preparate ili je za ovu godinu definitivno obrana.Upitanju je Polana.
 
Prijatelju verujem da ti sad mnogo znaci kad vise nas potvrdi da to nije nista i da ce se ona oporaviti. To je NAJVECA prednost Polane sto se lako regenerise i gura dalje. Prskaj Aminokiseline da biljka lakse podnese stres i bice dobro vremenom. ISABION
Bas tako Bojane,svaki savet a posebno onih iskusnijih mi puno znaci.I jeste mi lakse kad kazete da ce se oporaviti a isto tako vazan savet je cime je najbolje povratiti u zivot,bez obzira na cenu preparata jer toliko je ulozeno da jos jedan preparat vise nije problem,samo ako se sto bolje oporavi.HVALA Bojane :ppozdrav:
 
Mi od faze bocnih grana 10-15 cm uz redovnu zastitu,dodajemo Bioplant floru naredna 4 prskanja i nista drugo. Sada malina izgleda solidno s obzirom da je prezivela sneg od 15 cm a potom ove kise zadovoljni smo.Pokusacu da dodam slike ako uspem .
Nego me zanima karenca od Fastaca (ne mogu da nadjem za malinu)i da li ga je neko koristio sa peharom i promesom (pocetak cvetanja)?


Slika je u fazi diferencijacije
Link za Vašu sliku:
http://fotkica.com/slike.php?slika=1_487598034_20160430_190254.jpg

 
Poslednja izmena:
Vujke moze biti crveni pauk
Crveni pauk (Tetranichus althaeae) – Živi na naličju lišća, starije larve su žute. Napadnuto lišće postaje crvenkasto. Suva i topla ljeta su povoljna za razvoj ove grinje. Suzbija se prskanjem akaricidima (Mitac, Omite, Neoron,Ortus, Demitan) u periodu kad larve počinju da se pile.
Ova malo žuto skace kao buva kada dodirnem, dobro da znam da ubacim akarcid u prskalicu...
 
Jutros preso Polanu Bioplant florom,pre sat vremena Epin ekstra a sutra ili preksutra Isabion,nadam se da ce oporaviti dobar deo.Hvala drugari na savetima :ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Meni se desila slična situacija 11. Maja 2013, Kulu je zahvatilo strašno nevreme sa jakim ledom....bio je potop maline plivale u jezeru...Dobro su se oporavile, nije ni bilo razlike u prinosu. U početku su malo žutele od povreda ali se sve oporavilo. Tada sam koristio fungicid Antrakol, za koji stoji na sajtu da je najbolji za zarastanje povreda od leda, i Slavol....nemoj se mnogo nervirati još ima vremena za oporavak.pozz i sretno.
 
Meni se desila slična situacija 11. Maja 2013, Kulu je zahvatilo strašno nevreme sa jakim ledom....bio je potop maline plivale u jezeru...Dobro su se oporavile, nije ni bilo razlike u prinosu. U početku su malo žutele od povreda ali se sve oporavilo. Tada sam koristio fungicid Antrakol, za koji stoji na sajtu da je najbolji za zarastanje povreda od leda, i Slavol....nemoj se mnogo nervirati još ima vremena za oporavak.pozz i sretno.
Razmisljao sam i ja o nekom fungicidu ali bilo bi previse preparata,ionako je sokirana.
 
Hlad medj malinama, ljepota za razliku od prosle godine kad me spalilo kad god nesto radim u malinjaku, juce isao prehranu yara kristalon plavi i Drin.
aa14497f058e2543b2b75f18cc1846a2.jpg


Послато са HUAWEI G510-0200 уз помоћ Тапатока
 
Ja ne mogu da poplevim od blata malinjak nikako. Zatravilo do kolena a blata koliko oces a plevljeno pre petnaestak dana. Daj to sunce treba mi ko lebac
 
Nazad
Vrh