Radovi u malinjaku

Alijansa koliko je bolje ići zalivanje nego preko lista? Da li će se iskoristiti u potpunosti preparat fojlirano Ova kiša pada a biće je još.
 
Prosle godine prva bila 03.06. a ove 10.05. lude li godine. Ponovo ce me bledo gledati u hladnjaci kad odvezem prvi rod, ocekivajuci je dvadesetak dana kasnije.



U mladom malinjaku mi nekako ide sve naopako, danas sam zatekao ovakvo stanje. Na prvi pogled mi je licilo na grinje??? Ima li neko ideju sta bi moglo biti.


 
Prosle godine prva bila 03.06. a ove 10.05. lude li godine. Ponovo ce me bledo gledati u hladnjaci kad odvezem prvi rod, ocekivajuci je dvadesetak dana kasnije.



U mladom malinjaku mi nekako ide sve naopako, danas sam zatekao ovakvo stanje. Na prvi pogled mi je licilo na grinje??? Ima li neko ideju sta bi moglo biti.






Hladno vreme i kiša. Isti slučaj je i kod mene a i kod drugih. Kao da si je poprskao pogrešnim preparatom da ne kažem totalom pa se jedva bori. Uglavnom je uzrok klima.
 
Nakon velike vlage ispolji se hloroza.. Prvi korak je gvozdje. Odradi folijarno vec za 2-3 dana trebalo bi da resis problem. Inace dobra varijanta je i kompleks mikro elemenata.. Kad neces da razmisljas sta joj je.
Prosle godine prva bila 03.06. a ove 10.05. lude li godine. Ponovo ce me bledo gledati u hladnjaci kad odvezem prvi rod, ocekivajuci je dvadesetak dana kasnije.



U mladom malinjaku mi nekako ide sve naopako, danas sam zatekao ovakvo stanje. Na prvi pogled mi je licilo na grinje??? Ima li neko ideju sta bi moglo biti.


 
Biljna vas Ili grinje?
436ed07f13da120b0529d46003c068f7.jpg

bf361ced88e1607ca1c734f9007e5831.jpg



Početak fitoftore?
0fd7229e79cf5bee77441c1d06369a86.jpg

3fd865d481ab05b82d89a8f347ea316d.jpg
 
Poslednja izmena:
Evo i slike moje muke. Uhvatim samo par minuta da plevim jer kisa ne staje. A kad stane ne mogu od blata. Stigo sam vec jedan red da poplevim danas gledam vec zatravilo opet. Niti mogu da kosim niti da plevim. I verovatno ako kisa stane ja moram u firmu. Niti da se prska nista joj ne mogu.
345hmdk.jpg


p.s to malo zeleno u vrhu sam ja nije grinja:)
 
Postovani prijatelji, da li je ovo FITAFTORA? Jedan zastitar mi je rekao da je sigurno , dok drugi kazu da je od mraza!

Nije fitoftora sigurno. Ovo gore kod kolege što je slikao zaperak jeste fitoftora. Kod tebe se ovo neće širiti. Imao sam ovakvih problema. Moguće od mraza oštećenje. Uglavnom ja oko ovog ne bih brinuo. Fitoftora napada kao preko noći da je neko odsekao koren pa se malina povije i suši. Uglavnom ovde je zasad nema. Ali uskoro će početi da šara malinjake.
 
Od ovolike kise ne mogu da udjem u malinjak. Sinoc sam po kisi pokosio travu u medjurednom prostoru. po ovakom samo trava raste...
 
Krenuli u drugi red plevljenja (kada nam vreme dozvoli). Sa leve strane vidi se oplevljen red a desno zatravljen. Prvo kopanje i plevljenje bilo oko 15.04.

jpzdya.jpg


Veliki broj izdanaka je krenuo iz zemlje (rekao bih preko 90%). Ovaj je najveći do sada.

2rel1m9.jpg


Ovo je bazen koji spremamo za akumulaciju za KPK

2mr8ymq.jpg


Molim za savet. Pored standardne prihrane KAN-om (koji po savetu Vilammeta2012 idem svakih 15 dana do kraja jula) koju prihranu biljakama davati tokom leta kako bi je isforsirali pto više? Slavol VVG , EM -1 Bajkal itd? Ima li ko šta da preporuči, savetuje?
 
U vezi fitoftore, jel moguće suzbiti sa fosetil aluminijum ili makar dati biljci koliko toliko zaštite dok ne prodje ovo srnj od vremena?
Koliko vidim koristi se u vinovoj lozi i lubenicama i jedini koji se kreće od lista prema korenu dok ostali idu samo na gore?
Zalivanje alijansom ili ridomilom nije malo jeftin sport...
 
Evo i slike moje muke. Uhvatim samo par minuta da plevim jer kisa ne staje. A kad stane ne mogu od blata. Stigo sam vec jedan red da poplevim danas gledam vec zatravilo opet. Niti mogu da kosim niti da plevim. I verovatno ako kisa stane ja moram u firmu. Niti da se prska nista joj ne mogu.
p.s to malo zeleno u vrhu sam ja nije grinja:)

Velika grinjo :osmeh: pokušaj da malčiraš vrste, plevićeš nebrojeno puta manje. Trava i korovi stagniraju, malina napreduje. Slama, strugotina, pokošena trava, biljni delovi, osušeno lišće, iglice četinara, novinski papir, kompost, treset, komina, paprat i dr, smo moraš da napraviš PH koji odgovara malini. Možda se pojavi neki glodar, ali njega se lako rešiti :)
 
U vezi fitoftore, jel moguće suzbiti sa fosetil aluminijum ili makar dati biljci koliko toliko zaštite dok ne prodje ovo srnj od vremena?
Koliko vidim koristi se u vinovoj lozi i lubenicama i jedini koji se kreće od lista prema korenu dok ostali idu samo na gore?
Zalivanje alijansom ili ridomilom nije malo jeftin sport...

Moguće je. Inače juče sam zvao zaštitara u vezi fosetil aluminijuma i brzine apsorpcije, pošto je kišovito vreme, pa kaže: minimum 3-4 sata da ne padne kiša. S tim da kod jednorodnih sorti, kad su listovi na visini metar, metar i po, nema tog sistemika da može u dovoljnoj koncentraciji da dospe do korena. Tu samo zalivanje ima smisla.
 
Nazad
Vrh