Radovi u malinjaku

ja zavrsavam za 5 dana i nisam ispunio ocekivani rod, izgleda da je susa od prosle godine napravila dosta stete
za dobar kvalitet realno 240 je ok, ali za orginal moj koji sam imao ove godine 190 je ok rolenda bilo manje od ocekivanog
 
ja zavrsavam za 5 dana i nisam ispunio ocekivani rod, izgleda da je susa od prosle godine napravila dosta stete
za dobar kvalitet realno 240 je ok, ali za orginal moj koji sam imao ove godine 190 je ok rolenda bilo manje od ocekivanog

Ja vidim da cu imati 5 +?kg/m/d ocekivao sam 6+? ......jos 3 berbe + podbirivanje...? 15-20-ak dana:ppozdrav:
 
koristim ovu priliku da odam poslednju pocast mom poznaniku I dragoj osobi http://www.novosti.rs/vesti/naslovn....html:443523-Kosjeric-Grom-ubio-berace-malina veceras sam se zgrozio kada sam cuo vest,covek je taman napravio hladnjacu I imao je 4ha maline+ kupine,a pre samo dva meseca smo sedeli I toliko pricali o malini.i bez obzira na posao uvek kada sam svratio kod njega znao je da ostavi sav posao I sedne I prica I nije nista krio.i neka posle neko kaze kako je lako proizvoditi malinu... moje najiskrenije saucesce porodici
 
Poslednja izmena:
jedno pitanjce posle ciscenja stare maline kojim sredstvima idete da zastitite mladare za sledecu sezonu , ja buba imam za izvoz nikad ih ovoliko nije bilo poneki lastari su ubuseni pa unapred hvala inace imacu lastara koliko mi treba sto sam i prizeljkivao
 
Osma berba ...ispod ocekivanog...?? . Al to nije bio razlog da se ne napravi NAMIRENICAAAA peceno jagnje iiii za berace... Jos dva manja branja i prekidamo ...seca starih da bi novi bolje napredovali , zastita a kontam da bi mozda trebalo kpk Fosfora 10 kg ZA ojacavanje koren. sistema...???..

Bilo je i pjevanjaaaa....bice video snimak dok stignem da ga obradim...?? samo jedva 5kg/m/d sto za miker malo ocekivao sam 6-ticu

 
Vec sam pisala da sam imala problema sa musicom galicom, e sad mi se pojavila u jos jednom malinjaku na mladim izdancima. Posto su mi zaperci bas dobri ove godine i ima ih dosta ja cu da zadjem i da zaglednem svaki i da posecem zarazene i zapalim i na prolece da gledam kad vezujem da li je zdrav. Nigde ne mogu da nadjem kad izlazi odrasla jedinka pa da prskam, znaci li prskati kad zavrsim branje i izbacim staru malinu ili na prolece? Nasla sam preparat spinosad da je dobar ali ne pise kad se prska.
 
au brate mili kod mene korovcine u malinama koliko oces od poponca se ne mozes odbraniti . sve moram polako da plevim ne bili sacuvao lastare od ostecenja , izgrizenih lastara poprilicno ponegde i galica cini svoje . beri ja nozem ispupcenje isecem pa cu da vidim sta se desava kasnim zbog ciscenja sa prskanjem uveliko , ali dok ne ocistim necu prskati . jedno pitanjce posto ova trava ne moze da se pobedi izmedju spalira da li baciti neku drugu vrstu trave pa kositi sto je po meni mnogo lakse nego frizirati . :ppozdrav:
 
au brate mili kod mene korovcine u malinama koliko oces od poponca se ne mozes odbraniti . sve moram polako da plevim ne bili sacuvao lastare od ostecenja , izgrizenih lastara poprilicno ponegde i galica cini svoje . beri ja nozem ispupcenje isecem pa cu da vidim sta se desava kasnim zbog ciscenja sa prskanjem uveliko , ali dok ne ocistim necu prskati . jedno pitanjce posto ova trava ne moze da se pobedi izmedju spalira da li baciti neku drugu vrstu trave pa kositi sto je po meni mnogo lakse nego frizirati . :ppozdrav:
I kod mene poponca za izvoz u jednom malinjaku. Mi danas oplevili a izmedju redova samo prosli sa kosacicom i milina. A ja sam prosle godine tako jedan malinjak ocistila od galice, posto je vec bilo povezano a da sve isecem nema sanse pa sam lepo zasla sa kanticom i nozom i skidala one guke, iscackam larve i sve posle zapalila. A sad imam dosta zaperaka pa moze i da se posecu zarazeni. Jedan zastitar nas savetovao da preprskamo sisteminom pa cemo i to da probamo.
 
da je moj malinjak jabi sada isao odmah sa sisteminom I elvidorom a I obavezno na prolece,mora se potpuno iskoreniti ta napast

- - - - - - - - - -

Vec sam pisala da sam imala problema sa musicom galicom, e sad mi se pojavila u jos jednom malinjaku na mladim izdancima. Posto su mi zaperci bas dobri ove godine i ima ih dosta ja cu da zadjem i da zaglednem svaki i da posecem zarazene i zapalim i na prolece da gledam kad vezujem da li je zdrav. Nigde ne mogu da nadjem kad izlazi odrasla jedinka pa da prskam, znaci li prskati kad zavrsim branje i izbacim staru malinu ili na prolece? Nasla sam preparat spinosad da je dobar ali ne pise kad se prska.
da je moj malinjak odmah bi sada isao sa sisteminom I elvidorom I obavezno na prolece,mora se potpuno iskoreniti ta napast...
 
a sta ces sa poponcom
Pa nista, kad plevimo pocupamo ga, u toku berbe ako naletim negde da ga ima samo ga iscupam iz korena i on se posle osusi oko maline.

- - - - - - - - - -

da je moj malinjak jabi sada isao odmah sa sisteminom I elvidorom a I obavezno na prolece,mora se potpuno iskoreniti ta napast

- - - - - - - - - -

da je moj malinjak odmah bi sada isao sa sisteminom I elvidorom I obavezno na prolece,mora se potpuno iskoreniti ta napast...
Hocu sa sisteminom a nisam znala za elvodor, jel mogu oni zajedno da se mesaju? Da li smem da preprskam sada pa jos jednom jesenas, da li je previse? Prolece se podrazumeva.

- - - - - - - - - -

Posle juna cemo napraviti temu berba 2011, a posle berbe temu: Uzeli smo ::novac:: i sta sad...
Hahaha, podrzavam predlog za novu temu:)
 
- - - - - - - - - -


Hahaha, podrzavam predlog za novu temu:)[/QUOTE]

Ha ha, ....kontam da mi naprolece treba oko 7000 jevreja... za radove ,zastitu i prehranu..... Gde da ih nadjemmmmm...????
 
polako napredujem cisteci ovu dzunglu , i vezujuci mlade lastare kupio sam i zicu za onaj deo gde je novi zasad 145 din kilo i spanere po 80 din komad . bome nimalo jeftino i onaj ko ima vecu povrsinu ima da izadje ohoho
 
pozdrav malinari!
na dosta grmova polane mi se pojavila smeđa pjegavost lišća i nakon nekoliko dana taj grm se posuši totalno.... ono što me zanima je da li smijem prskati s nekakvim fungicidom sad dok traje berba?
 
najbolje da stavis sliku da se vidi o cemu je rec, recimo mozes da prskas fungicidom a u sredi je napad grinja ili sitnog crvenog pauka
 
Nazad
Vrh