Radovi u malinjaku

pogledaj na stranici 153. tamo sam objavio slike.... grinje i pauk sigurno nisu.
 
Pitanje za ostale malinare: da li sada, odmah nakon završene berbe sečete i uklanjate "stare" lastare? I da li bi neko mogao da kaže kada to tačno radi?
 
Pitanje za ostale malinare: da li sada, odmah nakon završene berbe sečete i uklanjate "stare" lastare? I da li bi neko mogao da kaže kada to tačno radi?
Ja radim ovako:posecem sve rodne do zemlje i nakon 15-20 dana iznesem ih iz malinjaka i spalim.Stite mlade od sunca,jasno se uoce,poprilicno zasuse i lakse ih je izneti.
 
Tako je.....a nakon iznosenja posecenih sadnica, sledi tretiranje..........ja idem fungucid (quadris) + insekticid (recimo mospilan ili decis) + akaricid (envidor) i to je to do otprilike oktobra meseca sto se zastite tice......
 
@mjank

Gledajući treću sliku mogao bih sa velikom sigurnošću tvrditi da je to posledica visokih temparatura. Na četvrtoj slici ne vidim najbolje šta se desilo sa stablom (neoštra je fotografija). Sa didimelom 100% nema veze.https://encrypted-tbn0.gstatic.com/...N4JNh02QQRolplWmOVnKjTzrZD51dmPy6Y6A_b4429azA

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/...8R914UyCiR-5CzGW_axUBaKgXnIsUret4A-CekVZ2LP4w

Kao što vidiš na slikama ona uvek ovako strelasto ulazi preko lista putujući preko lisne drške do pupoljka i stabla. Stablo i pupoljak posle sušenja i opadanja lista izgledaju kao na drugoj slici.

Da se radi o ožegotinama lista usled visokih temparatura mogao bih potkrepiti i izgledom međurednog prostora.

Malo me zbunjuju jedino slike iz posta sa strane 153 koje mi zbog crne boje ožegotina
izgledaju kao da su nastale zbog recimo visoke koncentracije pesticida prilikom zaštite ili ostataka herbicida u prskalici.
 
Kao što napomenuh nekoliko postova prije... Kako i kada orezati vilamet koji je sađen u trećem mjesecu ?
Većina biljaka je izrasla u ovakvom obliku....



 
Malina se sada ne orezuje nego ostavi sve za proleće pa rezidba posle vezivanja.Ne mogu da shvatim kako neko počinje da se bavi uzgojem neke biljne kulture kada ne poseduje elementarno znanje o istoj.
 
clan meeker javi se na poruku pun ti je inbox ne mogu da ti posaljem poruku

Inace tek podizem malinjak pa koliko skupim para uradicu imam za sadnice oranje djubrenje stubove cu sledece godine ne mogu sve odjednom.Mislio sam da prvo dovedem vodu da izbusim zemlju jer se nalazi na 3-4 metra kopajna samo da nadjem nekoga ko ima za busenje.A hteo sam da pitam jos stvari mekera posto smo iz Uzica obojica
 
Poslednja izmena:
:ppozdrav: Svi se ucutali a radova u malinjaku jos ima .....i to rudarskih..!!!!
dscf1990.jpg

dscf1994.jpg

dscf2004.jpg


sirimo i ovaj ha... podrivanje i gruberom 1 x. jos 2x gruber + bankovi iii sadnja...? nek mi je BOG upomoci...!!!
dscf2005.jpg


A ove polk...... ima jos da se bere al odustalo seeee...?
dscf2010.jpg


Aroniju jos beremo 500 rsd.. ....nesto malo ostavicu za prolece ......izmisljam toplu vodu ....nikako da je izmislim...?:haha:

dscf2015.jpg

dscf2014.jpg

mg]http://www.dodaj.rs/f/U/JZ/RtkxEgs/dscf2011.jpg[/img]

- - - - - - - - - -

Danas to ovako izgleda...? Ovih dana prskanje exstrasojom i unikerom.. kasnije bakar i prehrana...?
dscf2020.jpg

dscf2023.jpg


dscf2026.jpg

dscf2028.jpg




Nabavka ferge podrivac,prskalica prepravlj.... jos tarup-malcer i osmislit cu nesto kaobocnu frezu...??'

dscf2041.jpg

dscf2042.jpg
 
Nazad
Vrh