Radovi u malinjaku

dali mi je rano da pocnem sa sadnjom sadim sortu tulamid ?
 
sacekaj mrazeve da obave svoje , da se sokovi povuku, to obicno bude kad mraz list skine pa posle 7 dana otprilike najpre mozes da vadis , mada sacekaj malo na forumu mozda ima neko ko to je radio i pre nego list spadne pa da svoja iskustva podeli sa nama
 
sacekaj mrazeve da obave svoje , da se sokovi povuku, to obicno bude kad mraz list skine pa posle 7 dana otprilike najpre mozes da vadis , mada sacekaj malo na forumu mozda ima neko ko to je radio i pre nego list spadne pa da svoja iskustva podeli sa nama

Osecam potrebu .....U maju ove god komsija me zamolio da navadi sadnica mikera ( onih iz strukture tkiva) oko 250 kom ...? odobrio sam... oni su to onako vise sadnice golih zila presadili ...i prijem je bio skoro 100% sto sam se cudioooo...? A nakon 20-ak dana njegov komsija herbicidom prskao kuruze pa je nanelo i na maline koje su se tek primile 1 deo ....tako da je krajem maja dosao opet da navadi 60-80 kom sadnica i presadio na mesto onih koje je herbicid ugusio ... i to se lepo primilo ....nisu ni blizu kao moje koje sam sadio 07 03 13 ..ali su se primile sve iii ima po neka da se veze na drugu zicu....???
 
Zdravo svima, odavno me nema ali Lesi se uvek vraca!
Ovo su moje maline ove godine u rodu



a ove su nove sadzene prosle godine krajem novembra



u leto dali su kakav-takav rod ali mnogo vise su rodili jesenas.


Mnogo lakse sam ih prodao sad nego li u leto. Znaci ponuditi ih kad ga nema nigde. To me provociralo da jos malo povecam broj biljaka, ali i sa akcentom da imam jesenji dobar rod. Volio bih neko iskusniji da nas sve uputi kako bi bilo najbolje to postici.
Ja planiram sledece godine sve nove biljke ostaviti da se razvijaju slobodno u vecem sklopu i obrati ih u jesen, a onda u rano prolece razrediti ih u optimalnom broju, kako bi dale opt rod u prolece i razvice novih biljaka. Sta mislite o tome?
 
Posadicu 10 ari polane.Imam oko 5 tona mesanog govedjeg i svinjskog stajnjaka koji nije pregoreo nego je totalno sirov.
E sad,da li takav stajnjak vredi razbacivati po buducem malinjaku i sto je mnogo vaznije da li takav stajnjak moze da napravi stetu ako ga zaorem i posadim maline.
Plan je da to uradim u roku od 20-ak dana
 
Posadicu 10 ari polane.Imam oko 5 tona mesanog govedjeg i svinjskog stajnjaka koji nije pregoreo nego je totalno sirov.
E sad,da li takav stajnjak vredi razbacivati po buducem malinjaku i sto je mnogo vaznije da li takav stajnjak moze da napravi stetu ako ga zaorem i posadim maline.
Plan je da to uradim u roku od 20-ak dana
Nije slucajno sto je svuda naglaseno "dobro zagoreli stajnjak".U svezem stajnjaku je previse patogenih mikroorganizama,koji svakako mogu naneti stete mladom zasadu.Postoje razne metode dezinfekcije,ali trebas biti strucan za to.Ako nemas izbora i ne mozes nabaviti zagoreli stajnjak,mozes i bez njega posaditi,u zavisnosti od kvaliteta zemljista,a kasnije bi to nadoknadio sa zagorelim stajnjakom,mada je vreme iskoriscavanja stajnjaka nekoliko godina.Konsultuj nekog strucnjaka u okolini.Pozdrav
 
sta bi ovo? u principu sam protiv bilo kakve cenzure zar nismo trazili demokratiju!?
hehe zimski san ,nece bas biti maline jos zelene....a treba da isecem najbolje mladare za podsadjivanje na prolece.a ne mogu jos.
tesko pitanje, teska dilema...bolje nemoj dok ne zagori.
 
Pozdraaaaav ...malinarima ... U malinjaku jos puno posla imaaa..... prehrana straciioni mulj i bakarrr..? Krenuo sam u prosirenje jos 1 ha Mikera i 1.6 ha pol..? Posto sam po stare dane ostao bez posla ,nameravam ozbiljnije se baviti ovom problematikom,.....nek mi je dragi BOG u pomoci ,,,!!!

Poceo sam OZBILJNU saradnju sa DOMATRA programom ..... kao ,oplemenjeni ZEOLIT iii ostala cudesa ....iskustva koja budem imao ...cu podeliti sa Vama slikom i recci.

Stoga Vam se obracam ako vec neko ima iskustva neka ga podeli snama svima......? Voleo bih ako bih se oglasili dobri ZNALCI kao sto su deda lala ,miker,zoran sef .cunami ,majstor gera ,iiiii drugi nek mi oproste...sta misle o DOMATRA programom....? Moze i na pp

Sto se nadam da u buducnosti od 2-3 do 5 god Sve Vas pozovem ...da budete moji gosti i uz:veseljak::::vino::::prica:::ppozdrav:. da se druzimo ...A ban... strelac nek se javi na telef...?

Bice slika ovih dana ....vadjene sadnica i ostaloooo....?
 
Da nije rano da pocnes sa vadjenjem sadnica,ja sam u brdskom kraju i vegetacija jos nije stala,mada je jedan komsija prekjuce posadio 10ak ari.I ja sirim zasad,al ne toliko,a bogami tebi svaka cast.Da nije tebe,tema bi zamrla,a sto vise slika to bolje.:ppozdrav:
 
Evo nesto slika ...nisu bas nesto....? Ovako je juce bilo..??? siguran sam u prijem 101 % Kako svojevremeno @meker rece.....ma to je divlja biljke...!

dscf2046.jpg

dscf2047.jpg

Sleve stane izvadjene sadnice a sa desne ...ovaj vredni matorac ...ih vadi.....?
dscf2048.jpg

dscf2049.jpg

dscf2050.jpg

dscf2052.jpg



Procena je da na 800 m/d bice 18000 do 24000 kom...??? i ostaje stanje kao na od jednoj slici

Postovani @joksicu ...prokomentarisi ovo molim te ...znam da si znalac u ovopj prici ...komentar moze biti bilo kakav ...znaj da se nemogu uvrediti ni naljutiti NI MALO ...jer sam prekaljen...??? :ppozdrav:
 
Pozdrav Vredni Pole:ppozdrav:, ma nema nikakve ljutnje, i samo vadi i neka se sto vise prosiruje. Kod polane sve mlade izdanke jednogodisnje a i sa jacim korenjem mozes slobodno vaditi i nagodinu neces ni primetiti da si vadijo, idealna biljka. Kod mene jos uvek traje berba i toliko nije brato ni u julu, cena je 220din rinfuz. nagodinu podizemo ja i jedan kolega zasad Polane na oko 15 do 20 hek. bice postavljene slike. Reci mi pole koliki su tamo naj veci zasadi maline u tvom kraju?
 
Da shvatio sam ...kad bi sve povadio opet bi bilo u martu novih izdanaka ...more. Zbunjen sam sto u oglasima nude se sadnice polke po i 0.60 eu...??? Znaci li to da je perspektivna sorta....??? i kod mene ima branja sad oko 100-ink kg +'? A l nemam kome .....na pijaci ...slabo a hladnjace no...?

Dok je trajala berba kupine brao sam i bilo je 4 kg/m/d zadovoljan sam ....jer nije bilo skoro nista ulaganja... dosad bi bilo jos 1 kg + da sam imao kome prodati,,,,?

Stoga sam se odlucio da bratu zasadim 1.6 ha ove pol.. Inace u mom kraju veoma malo ima polane a polke samo 25.ari i hertidca oko 6-8 ha .i nesto nije se pokazao naj. ? Nasi hladnjacari polanu nece ....? a pijaca nemoze sve da proguta...?
 
Nazad
Vrh