Radovi u malinjaku

@Berry
Pogledaj ovaj link http://www.fruit.cornell.edu/berrytool/raspberry/flowersfruits/Raspcrumble.htm i pretraži slike za : raspberry bushy dwarf virus


Nije ni jedan od navedenih virusa ili bilo kakvih obolenja ili oprasivanja nije u pitanju vec sorta maline koja se javlja u vecini malinjaka i jedino resenje je kad primetite zrnastu malinu zavezite kanapom ceo korenov snop sa lastarima a zatim u jesen ili prolece povaditi obelezene maline .
 
e ismo i mene to muci skoro svaku malinu koja zadudi nacinju imaih milioni
Milanko,malinjak koji je blizu mog,pre neki dan napali skakvci,slika katastrofalna.Steta ogromna.Ja u panici dograbim prskalicu i napravim jaku koncentraciju insekticidima,poprskao sam sav prostor oko mog malinjaka(pazio sam da insekticid ne dospe do mojih malina) u sirem pojasu i za sada,hvala Bogu,sve ok.Ovo pisem da bi nekome bilo kao pouka ako dodje u slicnoj situaciji.Pozdrav
 
Kompleksno djubrivo Entek rano u prolece i prihrana kasnije sa linzer kan 27% je dosta dobra kombinacija.Sva tretiranja preko lista su samo blaga korekcija .
 
Iskrno ja ne koristim prihrane preko lista. Mozda cu kalciumom da je tretiram pred jek berbe,sad cekam da vidim sta ce biti od ove kise pa cu malo kana u ponedeljak da bacim.

Posto sam novi u malini molim vas da mi netko objasni ulogu kana i uree u toku berbe jer se isto koristi za povećanje lisne mase. Ja ih koristim samo u 4. mjesecu.

QUOTE=MarkoIC Danas naucio jos jednu tajnu zanata pa da podelim i sa vama. Zasto se prska kalcium kalium naizmenicno. Rodjak koji bas dorsira te prihrane preko lista mi danas objasnio. Stvar je u tome da kalium puni plod maline sa nekom dodatnom kolicinom vode. E sad da se malina ne bi razlivala na sve strane jer omeksava od kalijuma prska se kalcijum koji joj vraca zeljenu texturu. Covek koristi haifine kalijum i kalcijum nitrate. Znaci to je tretman za povecanje tezine ploda. Nadam se da ce koriatiti nekome,ja cu ove godine vrsiti ogled sa tim na jednom malinjaku pa ako se pokaze dogodine boze zdravlja uvodimo to kao obavezno.

Zaboravih ono najvaznije doza 300grama na 100l vode prskanje posle svakog branja naizmenicno jenom kalijum posle kalcijum i u krug.

I za ovo te molim da mi odgovoriš koji kalcij koristiš jer ovaj koji imam ja (Forifertil Ca) ima karencu od 10 dana i koristi se u početku razvoja ploda?
 
pozdrav.
situacija je takva da sam na nekoliko grmova primjetio ovakvo lišće, kod manjih biljaka je zaražena cijela biljka, a kod većih samo vršne mladice. Prije 6 tjedana sam prskao sa Cuprablau Z, a prije nekih 3 tjedna sam obavio folijarnu prihranu s Folifertil T. Da li je to neki nedostatak hranjiva ili bolest?

i0sx.jpg


bxk4.jpg


41f1.jpg


9gh7.jpg


ejsl.jpg


61yj.jpg


n0f0.jpg
 
jos malo pa pola branja [URL]http://imageshack.us/photo/my-images/706/kuqw.jpg/[/URL]
mozda i nije....2850 duznih metara(57 ari) trenutno 5700 kg [img] [url]http://imageshack.us/g/801/dqw4.jpg/[/url]
 
Poslednja izmena:
Nije ni jedan od navedenih virusa ili bilo kakvih obolenja ili oprasivanja nije u pitanju vec sorta maline koja se javlja u vecini malinjaka i jedino resenje je kad primetite zrnastu malinu zavezite kanapom ceo korenov snop sa lastarima a zatim u jesen ili prolece povaditi obelezene maline .
Pa molim te reci mi o kojoj se sorti maline radi i kako je moguce da se u sred berbe vilamet naprasno preobrazi u tu sortu?

- - - - - - - - - -

Nije ni jedan od navedenih virusa ili bilo kakvih obolenja ili oprasivanja nije u pitanju vec sorta maline koja se javlja u vecini malinjaka i jedino resenje je kad primetite zrnastu malinu zavezite kanapom ceo korenov snop sa lastarima a zatim u jesen ili prolece povaditi obelezene maline .
Pa molim te reci mi o kojoj se sorti maline radi i kako je moguce da se u sred berbe vilamet naprasno preobrazi u tu sortu? Dalje ljudi dozovite se u pamet i ne prskajte prihranama u toku berbe,jer ma koliko to vama cudno zvucalo svi ti preparati imaju odredjenu karencu a taj vas proizvod treba neko i da jede.Kalijum je verovali vi ili ne OTROVAN a nikakve funkcije u ovom trenutku nema ni kalcijum.Priprema malinjaka za uspesnu berbu i prihranjivanje maline se vrši dosta ranije.Prskanje sa travčicama i melemima čiče sa Romanije koje neki od forumaša praktikuju takođe je još jedna od neviđenih gluposti.Ili nastavite po starom ali pre toga uzmite današnje novine i pročitajte šta se dešava sa beračima višnje po Vojvodini.
 
Pa molim te reci mi o kojoj se sorti maline radi i kako je moguce da se u sred berbe vilamet naprasno preobrazi u tu sortu?

- - - - - - - - - -


Pa molim te reci mi o kojoj se sorti maline radi i kako je moguce da se u sred berbe vilamet naprasno preobrazi u tu sortu? Dalje ljudi dozovite se u pamet i ne prskajte prihranama u toku berbe,jer ma koliko to vama cudno zvucalo svi ti preparati imaju odredjenu karencu a taj vas proizvod treba neko i da jede.Kalijum je verovali vi ili ne OTROVAN a nikakve funkcije u ovom trenutku nema ni kalcijum.Priprema malinjaka za uspesnu berbu i prihranjivanje maline se vrši dosta ranije.Prskanje sa travčicama i melemima čiče sa Romanije koje neki od forumaša praktikuju takođe je još jedna od neviđenih gluposti.Ili nastavite po starom ali pre toga uzmite današnje novine i pročitajte šta se dešava sa beračima višnje po Vojvodini.


O kojoj se sorti radi neznam i nemam vremena da guglam ali znam da se takav plod nemoze pojaviti na stablu koje je pre toga davalo normalne plodove , predugo se bavim malinom i sretao sam se sa svim i svacim i zbog toga ovo odgovorno tvrdim . Cvet na malini je isto sto i žena , ona kad radja dete ili je oprasena ili nije , nemoze biti nedovoljno oprasena . :haha:. A uz ovo prtethodno da dodam , sta je bolje dobro seme ili dobra njiva , uzalud vam dobra njiva ako nemate dobro seme , mislim na njivu i malinu :haha:.
Sto se tice Visnje , ona je ispitana i bezbedna i za jelo i za berbu . Za prskanje u berbi nisam pristalica . Sve sto ne bih odma stavio u usta nakon tretiranja ne bih dao ni drugima .

Prskanje kako ti rece melemima i travcicama podrzavam . Otrovan list paradaiza , mravlja kiselina koprive , neprijatan miris luka , i jos mlogi drugi elementi se mogu veoma uspesno primeniti i dati rezultate . Pa i kompanije za proizvodnju preparata te elemente nalaze u prirodi ne na Marsu .

Cena u hladnjaci Frukom u Arilju 197 din Vilamet . 182,4 cena +7,6 pdv+7 din prevoz=197
 
Poslednja izmena:
- - - - - - - - - -


Dalje ljudi dozovite se u pamet i ne prskajte prihranama u toku berbe,jer ma koliko to vama cudno zvucalo svi ti preparati imaju odredjenu karencu a taj vas proizvod treba neko i da jede.Kalijum je verovali vi ili ne OTROVAN a nikakve funkcije u ovom trenutku nema ni kalcijum.Priprema malinjaka za uspesnu berbu i prihranjivanje maline se vrši dosta ranije.Prskanje sa travčicama i melemima čiče sa Romanije koje neki od forumaša praktikuju takođe je još jedna od neviđenih gluposti.Ili nastavite po starom ali pre toga uzmite današnje novine i pročitajte šta se dešava sa beračima višnje po Vojvodini.

Bravo. Od reci do reci......Covek objasnio!
 
Moze li neko reci koliko smo u opasnosti od onih neradnika,dzabolebarosa,izjelica,poturica iz vlade da nam otmu i ovo malo muke sto zaradjujemo? Hoce li sledece godine poceti da uzimaju porez(tj. da otimaju od siromasnih i daju bogatima da izmaju jos vise)?Zna li neko nesto o tome? Prvi sam za to ako krenu na nas,da se branimo,svim mogucim sredstvima. Sada,ako im to prodje,odrace nam i ovo malo koze s ledja.
 
Maneken, ovo je tema o radovima u malinjaku, ima posebna tema o kojoj se govori o cijenama.
Nazalsot, nisi jedini koji je ovdje pisao o cijeni...
Radi li administracija sta ovih dana :osmeh:
 
Nazad
Vrh