Radovi u malinjaku

Kupina da bude skuplja od maline hmmm zanimljivo mada znam da kupina dosta varira sa cenom od 20 do 200din sve je moguce,kad je kupus dostigao cenu 80din a bio je pre par godina 5din u zemlji Srbiji sve je moguce
 
Kupina da bude skuplja od maline hmmm zanimljivo mada znam da kupina dosta varira sa cenom od 20 do 200din sve je moguce,kad je kupus dostigao cenu 80din a bio je pre par godina 5din u zemlji Srbiji sve je moguce

Jednostavno je nema, nema u hladnjacama ni grama od prosle godine, mora da joj bude dobra cena. A i gde god sam gledao, ko nije zalivao prosle godine slabo sta ima ove.
 
I ja se nadam da ce cena preci 200 din. sto bi i bilo realno ali sam se opekao prosle godine sa hladnjacom odnesem prve maline u hladnjacu a on mi frajer kaze cena ce biti od 50 do 200 din. I na kraju mi ih plati na racun po 80 din i gde je tu pravda. zato sad dajem za kes dok neizadje zvanicna cena. Koga zmija ujede i gustera se boji....
 
nisam se jos cuo sa izvorom od kog zadnjih godina imam nepogresive informacije o ceni,posto su neki proplatili moj jucerasnji post eve malo statistike koja nikome nije na domet http://www.aleksinac.net/biznis/pol...snja-malina-u-srbiji-voce-koje-jede-rak-.html ovde mozete videti proizvodnju maline u srbiji u zadnjih 60godina. http://www.novimagazin.rs/ekonomija/srpskoj-malini-ugrozen-presto ovde mozete videti proizvodnju u zadjne cetri godine u srbiji,.prema mojim informacijama prosle godine je bilo 40 000 tona.prema ozbiljnim procenama ove se godine ocekuje oko30 000tona.i kada se sve sabere,oduzme,pomnozi,podeli... :sta: logicno je da ove godine malina ima cenu ko nikada dosada:cool: samo cista matematika I logika:cool: a I prema nekim informacijama posto je doslo do promene vlasti postoji mogucnost da I rusi dodju po malinu,bili su probali ranije ali imali su grdnih peripetija od papira do zadrzavanja na carini.a svima je poznato kako rusi kupuju....zivi bili pa videli ,ali je red da makar neko ove godine naplati toliki trud I muku....
 
Poceo sam sa berbom maline na oko 500m2 za lokalne trgovce, ali primetio sam da su se pojavile stenice koje zaprljaju neke plodove svojim neugodnim mirisom. Imam nameru probati sa nekim insekticidom sa 3 dana karence.Kakva su vasa iskustva sa suzbijanjem ove stetocine.
 
Prodajte po ceni za koju mislite da je ok ili bacite ako vam egzistencija ne zavisi od toga. Sa nakupcima nemoze drugacije. Ko su ti da se dogovaraju kolika ce cena biti. Vi treba da budete ti koji formiraju cvenu a ne oni. ::sramota::Srecno ....
Ako bude niska odkupna cena, oberite svi po par gajbica i gadjajte odkupljivace :haha:
 
Na par mesta imama malinu na kojoj su listovi ljubicaste boje. Sta je u pitanju i cime je najbolje tretirati? Hvala
 
za sada dajem bati na kvantasu . nakupce i hladnjacare zovem redom i pitam za cenu ,ko da vise njegovo je, lako da nemoz lakse da bude
 
Pamet o. Sta pricaju kad ih zoves, daj neku cifru.

- - - - - - - - - -

Pametno. Sta pricaju kad ih zoves, daj neku cifru.
 
Sta bre to rade??? Neko hoce, izgleda, ozbiljan kajmak da pokupi dok moze ovako na pocetku... Nisam pametan
 
Nazad
Vrh