Radovi u malinjaku



Malo slika i iz mog malinjaka.

- - - - - - - - - -



Malo slika i iz mog malinjaka.
 
  • Like
Reagovanja: ZzZ
reci mi o kojoj vrsti maline se radi i koja je nadmorska visina u Guci odnosno kod tebe

- - - - - - - - - -

reci mi o kojoj vrsti maline se radi i koja je nadmorska visina kod tebe
 
Pozdrav malinari!
Moja polana je visoko od 15-20 cm u prosjeku, kiše ima svakog tjedna pa za sada nemam potrebu navodnjavati.
Ono što mene zanima koje gnojivo primjeniti, doma imam NPK 7-20-30...
 
Pozdrav malinari!
Moja polana je visoko od 15-20 cm u prosjeku, kiše ima svakog tjedna pa za sada nemam potrebu navodnjavati.
Ono što mene zanima koje gnojivo primjeniti, doma imam NPK 7-20-30...
Da li si jednom koristio ovo gnojivo?Ova kombinacija NPK gnojiva ide pre kretanja vegetacije.Ako si je jednom koristio mozes je ponoviti u kombinaciji sa KAN-om.
 
Gnojio sam s tim gnojivom prije 2 mjeseca... Za sada cu probati ici samo s KAN-om jer vidim da su na dosta biljaka rubovi lista počeli žutjeti.
 
picture-208.jpg
picture-200.jpg
picture-206.jpg
Ovako izgleda moja malina na Bisernom ostrvu pored Čuruga:ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Danas sam nasao prvu zrelu , izgleda da ove godine krece berba u svim krajevima isto . Prosle godine je bila razlika u Šapcu i u Arilju desetak dana . Cenu nam zasad hladnjacari ne obecavaju dobru , necu iznositi koliko , ali izgleda da sto mi vise trazimo oni vise obaraju da bi se nasli negde u sredini . U Arilju je formirano novo udruzenje ,,Eko voce " koje trenutno pregovorima pokusava da nadje resenje cene .
Samo da naglasim da se subvencionisano djubrivo koje su pojedinci uzeli prosle godine mislim u martu , nece placati , to je podatak iz Ministarstva poljoprivrede .
 
evo na blic da se oglasim,pisao sam pocetkom maja kada sam obilazio malinjake I na 300 I na 600 I 900m da sam se zacudio kolika je mala razlika u vegetaciji.a I zadnje zime sam se zacudio koliko je bilo I malo razlike u klimi tj visini sneznog pokrivaca.pole ne bi se slozio sa tobom da je zemlja zarazena,pre bi reko da ima dosta zaraze u malini.prosla susna godina je odradila svoje,a I da je klima otisla u k...c.bila je pre dvadesetak dana kisa sa peskom iz sahare.posto mi je kuppina stvarno bujna,i ne bi o njoj. glupo je se hvaliti.ko zna koliki ce rod biti.. zgrano sam se onda kad sam video koje je blato po njenom listu,a I evo ponovo je padala.a I koristim ovu priliku da se javno zahvalim polu na jednoj privatnoj usluzi.hvalati puno I sve najbolje...
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima, berba je pocela zasad samo da se ovo vreme stabilizuje bice sve ok. Dobar prinos svima.
 
Sa cime bih moga da prihranim malinu preko lista, ili neku kombinaciju preko lista i zemljista? Jedan broj sadnica mi je dobio zutu boju, pa pretpostavljam da je do toga.
 
Nazad
Vrh