Radna dozvola

Bojane, ona i navija da nema te dozvole kako bi ostao u zgradi. Ko veli da trošim ovo malo snage što mi je ostalo, na pametnije stvari, a ne da trčim po njivi i akam se sa prašinom. Još kad se doda i žena i njeni prohtevi, a po zakonu sam obavezan i tu da se pokažem, e onda sam u problemu.
 
O tome i ja pišem,znači i mi bi mogli da kažemo nećemo na njive jer bi mogli da se zarazimo i da sedimo kući.Ja konkretno idem na posao svaki dan normalno kao i pre ovog sranja radim po smenama i svaki dan sam u kontaktu sa bar 20-30 čoveka,po celu smenu smo zajedno, zajedno sedimo, radimo, vozimo se u istom vozilu,pijemo kafu i jedemo i ako to preživim njiva za mene je pi....n dim
 
Bojane, ona i navija da nema te dozvole kako bi ostao u zgradi. Ko veli da trošim ovo malo snage što mi je ostalo, na pametnije stvari, a ne da trčim po njivi i akam se sa prašinom. Još kad se doda i žena i njeni prohtevi, a po zakonu sam obavezan i tu da se pokažem, e onda sam u problemu.
Na muci se poznaju junaci, ako već mora da se gine neka bude tako :haha:
 
Pa priča o tome da treba da se solidarišemo sa gospodom pa da i mi sedimo kući kao i oni
 
Mi sutra razbacujemo vestak ceo dan,starac u jednom traktoru tovari dzambo vrece u rasipac kod mene i ne izlazi,ja izadjem da je rasecem u rasipac i nazad u traktor,u nedelju ja odoh da sprema sam. Rad bez kontakta
 
Polemika je krenula od toga kada je jedan clan napisao...... Bas me briga sta ce biti, ja sutra idem da radim..... Ne rade stovarista, vulkanizeri, sitne zanatske radnje, restorani, butici, a mi pisemo bas nas briga mi smo naj vazniji. Ako se nesto ne stigne da se uradi za dva dana nece propasti godina, pogotovo sto najavljuju lepo vreme. Uredba je jasna, e sad sto mi gledamo da je izvrdamo? Takav smo valda narod.
 
Ako sam ja dobro shvatio, poljoprivrednici imaju pravo da traze specijalne dozvole za kretanje na poljima, tako da za njih uredba nije toliko strasna, naravno ako je prvo zatrazio dozvolu i pripremio se.
 
Polemika je krenula od toga kada je jedan clan napisao...... Bas me briga sta ce biti, ja sutra idem da radim..... Ne rade stovarista, vulkanizeri, sitne zanatske radnje, restorani, butici, a mi pisemo bas nas briga mi smo naj vazniji. Ako se nesto ne stigne da se uradi za dva dana nece propasti godina, pogotovo sto najavljuju lepo vreme. Uredba je jasna, e sad sto mi gledamo da je izvrdamo? Takav smo valda narod.
Kakav narod? Takav da radimo u tri smene i to subotom. To nema veze ali da se ide u atar je problem? Ja cu sutra ici da spremam a vraticu se do 13h, ne smem da rizikujem da me zaustave posle tog vremena jer su informacije o tome da li sme ili ne posle 13h razlicite.
A taj clan je napisao u smislu idem da radim a nadam se da ipak vazi da moze i posle 13h.
 
Polemika je krenula od toga kada je jedan clan napisao...... Bas me briga sta ce biti, ja sutra idem da radim..... Ne rade stovarista, vulkanizeri, sitne zanatske radnje, restorani, butici, a mi pisemo bas nas briga mi smo naj vazniji. Ako se nesto ne stigne da se uradi za dva dana nece propasti godina, pogotovo sto najavljuju lepo vreme. Uredba je jasna, e sad sto mi gledamo da je izvrdamo? Takav smo valda narod.
Gomila radnji i usluga po gradu radi bez problema. Dostava pršti na sve strane. Neki dan bi do Vršca, ne primećuje se vanredo stanje (barem ne pre pol časa). Čovek gore kaže kako radi u 3 smene. Takodje radnici mnogih firmi dubijaju dozvole za kretanje u toko pol. časa (funkcionisanje mnogeh tih firmi je daleko od neophodnog ). I da coci064 jesmo najvažniji pogotovo u ovakvim situacijama. To ti mogu potvrditi ljudi u CG koji ozbiljno kupuju zalihe jer znaju da im zemlja većinu hrane uvozi a okolne zemlje su smanjile ili zabranile izvoz.

Niko ne gleda da izvrda uredbu koja je inače glasi da se podnosi zaztev za rad na njivi. Sve bi to bilo OK da to ima ikakve veze sa realnim potrebama poljoprivrednika, a plus sajt je propterećen i od dobijanja dozvole na vreme nema govora.

Ako sam ja dobro shvatio, poljoprivrednici imaju pravo da traze specijalne dozvole za kretanje na poljima, tako da za njih uredba nije toliko strasna, naravno ako je prvo zatrazio dozvolu i pripremio se.
Da, imamo pravo da tražimo dozvolu. Kao što i oni imaju pravo da nam istu ne daju u navedenom roku koji je i ovako previše dug. Takodje ta dozvola je sastavljena tako kao da se daje nekom za godišnj odmor. Pa ti lepo izplaniraš u napred mesec-dva dana, podneseš i super. Ako se uzmu u obzir potrebe i način rada većine zemljoradnika te dozvole su potpuno bezvredne pa čak i uvredljve. Bolje da nisu ništa dali nego što su to uradili.
 
Ljudi ! Tražite dozvolu ako morate da radite i radite bez brige. Dozvolu odobravaju za max 20 dana , ima i opcija za ratarstvo , predsetvena priprema-setva... Čuvajte se ! I radite !
 
Novi problem , otkupna stanica za mleko nije dobila dozvolu sutra za otvaranje ,1500lit mleka ce nekom faliti a mi cemo ga prosipati.
 
Gde se traži dozvola i da li na nju imaju prava i ljudi koji nemaju registrovano poljoprivredno gazdinstvo? Možda ću voziti seme.
 
Шта се секирате .....радили људи са 2 коња па све постизали без помрчине....а сад скоро нико нема испод 39 коња у авлији.
За једног човека је доста и ово сад од 5 до 20 да проведе у трактору, уз малу преорганизацију посла.
Ови што су велики, они имају фирме и њима није проблем да организују рад у 3 смене (или 2 дванаесточасовне) и да добију дозволе за долазак и одлазак са смене радника.

Послато са Mi 9T помоћу плуга
 
Poslednja izmena:
Као и до сад.....викенд паор.....или тражи дозволу за време полицијског часа.....као што сам ја урадио.

Послато са Mi 9T помоћу плуга
 
Nisam vikend paor jer radim po smenama pa kako padne a nisam registrovan pa sam ga i tu ispusio

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Е ти си га баш убо онда.....лови по мутном....како су партизани прешли у илегалу за време швапског окупатора

Послато са Mi 9T помоћу плуга
 
Nazad
Vrh