Radna dozvola

Podneo sam zahtev ,dobio sam potvrdu da je primljen ali opet mi je nedoumica ,nedelja.Pošto sam tražio za sve dane ,znači ,nedeljom smem od 13 časova jer nemam opciju da biram ranije .
 
Pozdrav kolege, nadam se da ste dobro. Jedno pitanje, pošto prvi put podnosim zahtev - da li je nakon podnošenja zahteva na sajtu ministarstva i dobijanja odgovora na mail potrebno i odštampati potvrdu? Svi tekstovi koji objašnjavaju postupak spominju i štampanje neke potvrde, pa samo da proverim sa vama koji ste već ovo radili.
Hvala vam puno unapred na odgovoru!
 
Podneo sam zahtev ,dobio sam potvrdu da je primljen ali opet mi je nedoumica ,nedelja.Pošto sam tražio za sve dane ,znači ,nedeljom smem od 13 časova jer nemam opciju da biram ranije .
Pa ti idi nedeljom posle 13h :)...Dozvola kada se je dobijes ti vazi od 13 h subotom do npr.23 h u vece (ako si izabrao opciju do 23h)Zatim od 5h u nedelju do u vece u 23h.Zatim u ponedeljak od 17h do 23h,,itd.itd.
 
Моје размишљање у вези дозволе је да ти важи кад је забрана кретања, тј, кад је год забрана ми имамо дозволу да се крећемо на пољопривредној механизацији....
 
Dobio potvrdu daje zahtev prihvaćen i da sačuvam idefikacioni broj. Na mejl još nema nikakve potvrde. Jedino u popunjavanju naloga nije prihvatao odobrenje od 13 do 05 i vraćao kao grešku dok nisam vreme upisao od13do 24, zahtev za voćarstvo, i jednog radnika. Dali je to dovoljno ili sutra da proverim lično u supu.
 
Моје размишљање у вези дозволе је да ти важи кад је забрана кретања, тј, кад је год забрана ми имамо дозволу да се крећемо на пољопривредној механизацији....
Razmisljanje ti je prilicno nerazumljivo.
Na poljoprivrednoj mehanizaciji svakoga dana od 5h do 20h sa potvrdom o aktivnom statusu i licnom kartom dozvoljeno (tolerise se) kretanje i ne trazi se nikakvo odobrenje.
Kretanje na nogama,biciklu,automobilu,itd... samo po dobijanju dozvole o kojoj pisemo na ovoj temi.
 
Dobio potvrdu daje zahtev prihvaćen i da sačuvam idefikacioni broj. Na mejl još nema nikakve potvrde. Jedino u popunjavanju naloga nije prihvatao odobrenje od 13 do 05 i vraćao kao grešku dok nisam vreme upisao od13do 24, zahtev za voćarstvo, i jednog radnika. Dali je to dovoljno ili sutra da proverim lično u supu.
NIJE DOVOLJNO.Proveri u policiji posle 48 sati od slanja zahteva.
Sada me izvinite,iimam drugih obaveza.Sve je jasno i ne bi bilo lose da se ukljuci malo mozak.Ne znam kako ce te se nositi sa krizom koja tek dolazi kada "zaglavljujemo" na ovim prostim stvarima.
 
Razmisljanje ti je prilicno nerazumljivo.
Na poljoprivrednoj mehanizaciji svakoga dana od 5h do 20h sa potvrdom o aktivnom statusu i licnom kartom dozvoljeno (tolerise se) kretanje i ne trazi se nikakvo odobrenje.
Kretanje na nogama,biciklu,automobilu,itd... samo po dobijanju dozvole o kojoj pisemo na ovoj temi.
Друже, о чему ти причаш, какави бицикли аутомобили?
Пточитај мало све шта пише, евентуало укључи мало мозак и само ће ти се касти....

Ако су припадници Муп-а иоле разумни, неће дирати никог на трактору, у својој катастарској општини, а ако не.... онда је сувишно све...
 
Друже, о чему ти причаш, какави бицикли аутомобили?
Пточитај мало све шта пише, евентуало укључи мало мозак и само ће ти се касти....

Ако су припадници Муп-а иоле разумни, неће дирати никог на трактору, у својој катастарској општини, а ако не.... онда је сувишно све...
Preporucujem ti da bez dozvole kretanja posle npr.21 h a pre 5h ujutro krenes po ataru,jos bolje magistralnim pravcem,pa da prakticno proveris svoja "kreativna" razmisljanja i posle toga (nekad,kada dobijes pristup internetu) podelis sa forumom svoja iskustva.
Podsecam,da se sirenje dezinformacija u vreme vanrednog stanja (podgovaranje ljudi da krse propise) prilicno tesko tretira.
 
Baš tako! Da imaju malo mozga ne bi nas dirali uopšte i bez dozvole. Skroz mi do divana kad izađem u atar. Niti imam s kim! Pa desi se da nema nikog u krugu od 1km i više. I kako onda da mene neko zarazi ili ja nekoga da zarazim? A u zgradama su na par metara jedno od drugih.....
Čoveče pa to se dođe na njivu da se odradi setva, prskanje ili šta je već u toku i piči dalje na sledeću njivu. Kad padne noć, svakako idemo kući bez obzira na policijski čas. Jbt, kako oni misle da uskladimo sve? 100 poslova u proleće i onda nas uhebu sa policijskim časom! Prvi zahtev sam podneo 22.03 (bio sam 700-ti) i dobio sam odgovor... al u kuvcu! Sinoć sam opet poslao (sad sam 14190-ti) i ako ga ne dobijem idem na njivu i tačno mi se više hebe za policijski čas!
 
Pa ti idi nedeljom posle 13h :)...Dozvola kada se je dobijes ti vazi od 13 h subotom do npr.23 h u vece (ako si izabrao opciju do 23h)Zatim od 5h u nedelju do u vece u 23h.Zatim u ponedeljak od 17h do 23h,,itd.itd.
Na osnovu čega ovo važi?Tvoj i moj mozak ,nisu na istoj frekvenciji .Jedino ako nešto znaša a ja ne.Koliko moj mozak razume ,nedeljom policijski čas važi 24 sata.
 
Poslednja izmena:
Baš tako! Da imaju malo mozga ne bi nas dirali uopšte i bez dozvole. Skroz mi do divana kad izađem u atar. Niti imam s kim! Pa desi se da nema nikog u krugu od 1km i više. I kako onda da mene neko zarazi ili ja nekoga da zarazim? A u zgradama su na par metara jedno od drugih.....
Čoveče pa to se dođe na njivu da se odradi setva, prskanje ili šta je već u toku i piči dalje na sledeću njivu. Kad padne noć, svakako idemo kući bez obzira na policijski čas. Jbt, kako oni misle da uskladimo sve? 100 poslova u proleće i onda nas uhebu sa policijskim časom! Prvi zahtev sam podneo 22.03 (bio sam 700-ti) i dobio sam odgovor... al u kuvcu! Sinoć sam opet poslao (sad sam 14190-ti) i ako ga ne dobijem idem na njivu i tačno mi se više hebe za policijski čas!
Pa ponovljeno je bezbroj puta da sa traktorom mozes na njivu svaki dan od 5h do 20h bez ikakve posebne dozvole.Dozvole za kretanje su pre svega namenjene za ljude koji treba automobilom da dodju do parcele ili traktora.Za pcelare,vocare,itd...naravno i za ratare kojima je potrebno da se krecu bez traktora po selu,ataru,ili magistralom autom u neku drugu opstinu na parcelu,itd.
Sta je toliki problem da se to shvati?
Budite psihicki stabilni,ukljucite mozak...Sve nas cekaju posebno teska vremena.Verujem ne kao devedesetih,ali ekonomska kriza koja dolazi ce biti znatno teza nego 2008.
Pozdrav.
 
03.04. у 15,47 послао захтев под бројем 10355 мејлом за временски период од 05.04. у 13,00 до 23.04. у 22,00...... 04.04. у 16,45 ми послали мејл са ми се одобрава и приложили потврду, која се попуњава дан за дан, када планираш да остајеш дуже од 20 часова.
Ко незна, та потврда се попуњава данас за данас, на релацији коју идеш и којим превозним средством, све у њој лепо пише, са тим да је директор у потпису тј. носиоц пољопривредног газдинства.

Послато са Mi 9T помоћу плуга
 
Друже, о чему ти причаш, какави бицикли аутомобили?
Пточитај мало све шта пише, евентуало укључи мало мозак и само ће ти се касти....

Ако су припадници Муп-а иоле разумни, неће дирати никог на трактору, у својој катастарској општини, а ако не.... онда је сувишно све...

Пошто си написао локацију Ужице, јасно ми је зашто причаш то што причаш....
Међутим села у Војводини су другачије позиционирана, и ја немам потреба дс идем до града, а и неживим у граду, тако да немам потребу да идем колима из града до села да би обављао пољопривредну производњу...
Тако дс је тотална бидалаштина ово што ради министсрство пољопривреде, само забуну прави међу људима...
 
03.04. у 15,47 послао захтев под бројем 10355 мејлом за временски период од 05.04. у 13,00 до 23.04. у 22,00...... 04.04. у 16,45 ми послали мејл са ми се одобрава и приложили потврду, која се попуњава дан за дан, када планираш да остајеш дуже од 20 часова.
Ко незна, та потврда се попуњава данас за данас, на релацији коју идеш и којим превозним средством, све у њој лепо пише, са тим да је директор у потпису тј. носиоц пољопривредног газдинства.

Послато са Mi 9T помоћу плуга
Ja sam podneo zahtev juce u 07:10h ujutru i jos uvek nema odgovora :(
 
A tek ova glupost:
Са једног уређаја могуће је послати само један захтев. За следећи захтев неопходно је сачекати 24 сата.
A šta ako za nekog želite da pošaljete zahtev, jer čovek nema računar? Što još gore, prošlo je 28 sati i dalje me odbija.
 

Eto, o tome govorim. A ovamo neće niko da vas dira. Ne želim da se oslanjam na nečiju časnu pionirsku i na slobodnu procenu i sud policija.

Шта се секирате .....радили људи са 2 коња па све постизали без помрчине....а сад скоро нико нема испод 39 коња у авлији.
За једног човека је доста и ово сад од 5 до 20 да проведе у трактору, уз малу преорганизацију посла.
Ови што су велики, они имају фирме и њима није проблем да организују рад у 3 смене (или 2 дванаесточасовне) и да добију дозволе за долазак и одлазак са смене радника.
Velikoj većini nije problem da se organizuje i odradi posao od 5 do 20. Ipak trebalo bi to da se sredi zbog te manjine koja to ne može da postigne. Drugi razlog je diskrimnacija. Ako sve firme koje se bave manje bitnim delatnostima dobijaju dozvole zašto bi poljoprvrednicima to bilo uskraćeno? Ja razumem da niko ne sme da mrdne nigde pa sad mi tu nešto izvodimo mimo sveta, ali ovako em što svi drugi dobijaju dozvole em što gledano iz epidemijološkog aspekta poljoprvreda ima najmanje šanse da doprinese na širenje zaraze.

Dobro sreća pa su se urazumili, sredili sistem i dozvolili blanko potvrde koje popunjavaš kad ti treba. Kao što sam se i nadao da će biti
 
Nazad
Vrh