Radna dozvola

Eto, o tome govorim. A ovamo neće niko da vas dira. Ne želim da se oslanjam na nečiju časnu pionirsku i na slobodnu procenu i sud policija.


Velikoj većini nije problem da se organizuje i odradi posao od 5 do 20. Ipak trebalo bi to da se sredi zbog te manjine koja to ne može da postigne. Drugi razlog je diskrimnacija. Ako sve firme koje se bave manje bitnim delatnostima dobijaju dozvole zašto bi poljoprvrednicima to bilo uskraćeno? Ja razumem da niko ne sme da mrdne nigde pa sad mi tu nešto izvodimo mimo sveta, ali ovako em što svi drugi dobijaju dozvole em što gledano iz epidemijološkog aspekta poljoprvreda ima najmanje šanse da doprinese na širenje zaraze.

Dobro sreća pa su se urazumili, sredili sistem i dozvolili blanko potvrde koje popunjavaš kad ti treba. Kao što sam se i nadao da će biti
Nisam razumeo ovo poslednje. Ja sam podneo zahtev za kretanje od juce od 13 do danas do 18h. Jos uvek mi nisu odgovorili. Ako mi potvrdno odgovore sutra, da li meni vazi ta dozvola za buduci period, sledeci vikend ili moram svaki puta da apliciram iznova. Hvala unapred na pomoci.
 
Nije mi jasno zasto saljete zahteve ako mozete da se krecete traktorom do 20.00

Nikola, na primer kod mene je situacija malo drugacija, na setvu ide traktor sa sejačicom + automobil sa prikolicom. Logično je da niko neće dirati traktor, ali zbog ljudi u autu moramo imati potvrdu za svaki slučaj, pošto se nikada ne zna kakav je dan imao policajac na kojeg naletiš.

I još jedno pitanje, nakon podnošenja zahteva na sajtu ministarstva, da li potvrda stigne na mail? I da li je onda to to, ili postoji još neki korak?
 
Ja upravo podneo za mene i pomocnog radnika (za tatu),trazio sam za mesec dana pa cemo videti ,inace zahtev je broj 15667.Ni ja ne planiram da sejem nocu ali ako nam se desi nesto ne predvidjeno da bar mozemo na miru doci kuci
 
Nikola, na primer kod mene je situacija malo drugacija, na setvu ide traktor sa sejačicom + automobil sa prikolicom. Logično je da niko neće dirati traktor, ali zbog ljudi u autu moramo imati potvrdu za svaki slučaj, pošto se nikada ne zna kakav je dan imao policajac na kojeg naletiš.

I još jedno pitanje, nakon podnošenja zahteva na sajtu ministarstva, da li potvrda stigne na mail? I da li je onda to to, ili postoji još neki korak?
Потврдан одговор ти стигне на мејл, не потврда, да су одобрили твој захтев, па онда твоје податке прослеђују МУП-у да убаце твоје податке у систем да ти је одобрено кретање. А у прилог мејла ти иде бланко налог којег мораш да одштампаш и попуниш пре поласка на њиву, то функционише као и код фирми ко ради по сменама, са неопхидним подацима......који показујеш ако те неко контролише. То би требало тако да функционише, осим ако не налетиш на неког, али баш неписменог, па да мораш да му црташ.
@dusanboss ко зна шта је ту у питању, кад га је и судија казнила....треба обе стране саслушати, па онда проценити и приклонити се тој страни за коју мислиш да је у праву. А и ја сам добио одобрење за кретање у време забране ради пољопривреде.....ко хоће нађе начин, ко неће нађе изговор.

Послато са Mi 9T помоћу плуга
 
Poslednja izmena:
ја и даље то причам од 5 до 20ч.
Ја сам поднео захтев за рад после 20,00ч.....јер прскам у смирај дана, а душебрижници, први ће у мене упрети прст да се возам трактором после забране.

Послато са Mi 9T помоћу плуга
 
Ја кажем, то је једна страна медаље....чим га је судиница осудила, мора бити ту још нешто, што савесни нивинари нису унели у текст.

Послато са Mi 9T помоћу плуга
 
Negde sam pročitao da ga je patrola opomenula da se ne šeta po selu sa traktorom.
 
Nije mi jasno zasto saljete zahteve ako mozete da se krecete traktorom do 20.00
U Novoj Varosi u SUP-u pojma nemaju za to da moze sa traktorom do 20h. A magistralni put drzi policija iz Prijepolja.
10 km od moje kuce u gradu mi je traktor, maline, jednom recju selo. E aj kreni junace, a opet malina se vezuje danima, orezuje itd pa ti nemoj krenuti.
Ona nece da ceka. Na odobrenju koje sam juce dobio a poslao u proslu subotu, na mejlu ustvari pise, da vazi samo za jednu osobu, a zena i troje dece nista, pa ko moze sam vezati i orezati malinu. Moze al za jedno mesec dana. O spremanju nekoliko hektara za heljdu da ne pricam.
Mozda i nije problem u traktoru ali kako do njega doci odnosno vratiti se.
Na dobru volju policajca, jos iz drugog grada... tesko
 
Jutros seo u auto i stavio pored sebe LK, Potvrda o akt.statusu, mail poruka da mi je zahtev odobren i pravac selo .U gradu jedino moj auto na putu, do sela ni žive duše na putu. U selu slična situacija. Kad sam otišao u atar u daljini video još dva traktora i to je to. Po povratku opet nikog, sem jednih ambulantnih kola. Nigde ni žive duše a ni milicije. Možda je ovako i bolje, ko zna kako bi prošao sa nekim mladim nervoznim momkom u plavoj uniformi i papirima koje verovatno vidi prvi put u životu, sem LK.
Zahtev zatražio u petak u 11, a mail odobreni zahtev dobio u subotu u 18 časova. Bio sam 7551. Nije mi dao đavo mira, pošaljem poruku ministru da sam iznenađen brzinom i korektnošću u radu te službe.
Ps: Nisam bot, star sam ja za te strane reči i izraze.
 
Jutros seo u auto i stavio pored sebe LK, Potvrda o akt.statusu, mail poruka da mi je zahtev odobren i pravac selo .U gradu jedino moj auto na putu, do sela ni žive duše na putu. U selu slična situacija. Kad sam otišao u atar u daljini video još dva traktora i to je to. Po povratku opet nikog, sem jednih ambulantnih kola. Nigde ni žive duše a ni milicije. Možda je ovako i bolje, ko zna kako bi prošao sa nekim mladim nervoznim momkom u plavoj uniformi i papirima koje verovatno vidi prvi put u životu, sem LK.
Zahtev zatražio u petak u 11, a mail odobreni zahtev dobio u subotu u 18 časova. Bio sam 7551. Nije mi dao đavo mira, pošaljem poruku ministru da sam iznenađen brzinom i korektnošću u radu te službe.
Ps: Nisam bot, star sam ja za te strane reči i izraze.
Ja se isto vozam autom Indjija-Golubinci.Za to niko nezna tacan odgovor dali sme ili nesme.
Imam uredne dozvole i radne naloge.
Gazdinstvo i boravak su mi u Indjiji.Parcele i plastenici su u Golubincima.Sve je uredno prijavljeno u trezoru.Cak mi je auto registrovan na P.Gazdinstvo.I opet kao Aca gledam da nesretnem pol.
 
Треба. Немој да се зезнеш да не попуниш налог за дан ако остајеш после 20ч. Смањићеш перипетије око каснијег доказивања ако те случајно неко заустави.

Послато са Mi 9T помоћу плуга
 
Hvala na odgovoru, ali to je glupost, ako si dobio potvrdu to je to, to bi onda bilo da i ovi po firmam sto dobiju potvrdu trabaju sa sobom da imaju i ugovor o radu
 
Nisam razumeo ovo poslednje. Ja sam podneo zahtev za kretanje od juce od 13 do danas do 18h. Jos uvek mi nisu odgovorili. Ako mi potvrdno odgovore sutra, da li meni vazi ta dozvola za buduci period, sledeci vikend ili moram svaki puta da apliciram iznova. Hvala unapred na pomoci.
Stvarno ne znam. Ja jedino mogu da ti pričam na osnovu toga što čitam ovde. Zahtev podnosim sutra. Najbolje da odgovore ljudi koji imaji iskustva sa tom potvrdom. Koliko sam skapirao dobija se na neko odredjeno vreme pa ti popuniš dan koji ti treba u tom priodu. Mislim stvarno bi bilo zanimljivo da ti sutra ili prekosutra pošalju odbrenje za juče ili danas. :)
 
Nazad
Vrh