Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,7%
  • Ne

    Glasovi: 113 31,3%

  • Ukupno glasača
    361
да ли се то осећа љубомора на нечије успехе е моји мали треба вам да радите више да би били успешни наравно као ови велики
 
A je to bilo po 17000 ili do 17000 po hektaru,a sta vi mislite,evo primer radim 100hektara zemlje i za 50 hektara imam sertifikovano seme a ostalo islo soja domaca i tavanusa psenica i kao dace mi za 50 hektara po 17000. Iskreno sumnjam u to. Bas ce ti drzava ti kupovati seme nacice caku da zajebe. A kao tih 10000 da daju realno gledano i to ce biti veliki uspeh jer vratite se malo unazad,dobijali zmo po par hiljada za hektar a tako dodje po 28000 i to je veliki uspeh a drzava neka juri ta fiktivna gazdinstva

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Ako kome moze da znaci , na sastancima sa predstavnicima iz ministarstva ,kad su pricali o subvencijam ,vise puta sam cuo na pitanja nasa ,zasto neke subvencije vece ,neke manje , npr mljekarstvo ovde vuce najvise novca , ili zasto se neke isplacuju prije , a neke dolaze na red na kraju... odgovor isti smo culi vise puta ,u smislu , "najvise forsiramo ,i ranije isplacujemo posticaje gdje je veci broj korisnika ," Znaci interes im je istu kolicinu para podijeliti na vise ljudi ,zasto ,zakljucite . Tako da kod vas im vise odgovara ovo sa manje novca po korisniku , a nemora racun...
 
A je to bilo po 17000 ili do 17000 po hektaru,a sta vi mislite,evo primer radim 100hektara zemlje i za 50 hektara imam sertifikovano seme a ostalo islo soja domaca i tavanusa psenica i kao dace mi za 50 hektara po 17000. Iskreno sumnjam u to. Bas ce ti drzava ti kupovati seme nacice caku da zajebe. A kao tih 10000 da daju realno gledano i to ce biti veliki uspeh jer vratite se malo unazad,dobijali zmo po par hiljada za hektar a tako dodje po 28000 i to je veliki uspeh a drzava neka juri ta fiktivna gazdinstva

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
pa niko ni nekaze da ces za to dobiti pare ako se istraje za 17k po h za sertfirikovano seme

dobices 17k po hektaru za ovih prvih 50h sto si naveo i sto imas racune




PS

da ti objasnim prakticnije primer sm svoj sto si naveo

ako se istraje za 17k sa racunima
17000*50h=850hiljada din

na sve hektare po 10k
10000*100h=1milion din

dobices 150hilj din manje nego kada bi dobio na sve 10k po hektaru
 
Poslednja izmena:
Jeste to tako Slavko samo mora i udruženja da su složna i da se donese odluka koja će najviše doneti koristi svim poljoprivrednicima.Nezadovoljnih će uvek biti a udruženja moraju imati zajednički stav, ovako razjedinjeni ništa neće uraditi a i narod ih neće podržati.
 
Da je bilo manje kukavica do ovoga nebi ni doslo, jer se prvo trazilo 35000 direknih davanja, pa su manipulatori(brnaba) izvadili belog zeku iz rukava i zacinili corbu: moze ali 17000 da pravdate racunima i to sertifikovanim semenom ( tacno su znali sta rade) Sta ce ovi jadnici znaju kakva "sila stoji" na cestama (zahvaljujuci kukavicama) daj prihvati kompromis. Tako su manipulatori samo kupili vreme dok ne prodju izbori, dalje sve dozivljavamo. I sada od tih kukavica citamo intrige.
Ako im dopustimo da ne ispoštuju ,,do 17.000", nikada više neće ništa ispoštovati.
Ali glupom i alavom teško objasniti.
 
Zato kukavice jako dobro znaju da kritikuju i lažno optužuju iz mišijih rupa.
Danas sam zvanično istupio iz Skupštine Inicijative zbog ljudi koji su glasali za ,,10 000", ja sa takvima ne mogu da sedim za istim stolom. Nije to glasanje demokratija, ne može da se glasa o nečemu što mora da se ispoštuje.
 
То је од комунизма остало само једноумље, ако неко другачије мисли одма је против поредка. Врло интересантно од неког ко пљује по комунизму
 
Nazad
Vrh