Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,7%
  • Ne

    Glasovi: 113 31,3%

  • Ukupno glasača
    361
Ne znam koliko pratite situaciju, ali pripremaju se izmene krivičnog zakona, u najavi je ukidanje "iznuđivanja iskaza" od strane policije, ali i puno slobodnije tumačenje nasilnih akcija sa ciljem urušavanja države. Konkretno neće biti u problemu samo oni koji prave barikade, nego i oni koji to samo napišu, jer jelte organizuju i pozivaju na nasilje, a u problemu ću biti i ja kao vlasnik foruma koji omogućavam pojedincima da takve pozive na blokade javno objavljuju i tako unose nemir i nervozu među stanovništvo.
Ja pratim i mislim da ako im to prodje sa još par nekih izmena postaćemo roblje manje više u pravom smislu te reči.
 
Kao prvo za 17000 ništa nije potpisano, već samo obećano! Stoga mogu da se cenjkaju kako hoće.
Kao drugo, kada mega profi paori budu bili spremni da se odreknu par ha zemlje da bi i mi sitni vikend paori došli malo do obradive zemlje, tada će možda i biti sloge malo više.
Do zemlje se nemože doći zato što sve pokupe "veliki paori", sve i preplate arendu samo da bi oni radili a ne neko drugi. Sad kad je zaškripelo svi treba da podržimo ono kako njima odgovara.
10000 ali odma! je sasvim zadovoljavajuće a 99% da će tako biti.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Svaka ti je na mestu i puka istina.
 
Kao prvo za 17000 ništa nije potpisano, već samo obećano! Stoga mogu da se cenjkaju kako hoće.
Kao drugo, kada mega profi paori budu bili spremni da se odreknu par ha zemlje da bi i mi sitni vikend paori došli malo do obradive zemlje, tada će možda i biti sloge malo više.
Do zemlje se nemože doći zato što sve pokupe "veliki paori", sve i preplate arendu samo da bi oni radili a ne neko drugi. Sad kad je zaškripelo svi treba da podržimo ono kako njima odgovara.
10000 ali odma! je sasvim zadovoljavajuće a 99% da će tako biti.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Zar nisi video dokument koji je Nedeljko izneo na TV?? Potpisi i pecati udruzenja i pecat i potpis vlade Republike Srbije. Ima u svemu ovome dve cinjenice koje ili necemo da shvatimo ili se pravimo ludi. Prvo. Kolicina para koju treba da izdvoje ako isplate 17000 sa racunima mozda je i manja nego ako daju svima po 10 000 bez racuna. Zar ne mislite da ovom drugom varijantom cuvaju socijalni mir i daleko veci broj gradjana ce biti zadovoljan?? Drugo. Zar ne mislite da nas samo ucenjuju navodnim rokom isplate?? Jer kao sto sam obrazlozio, ako ima sad odmah 10 000 znaci i da ima para i za 17 000 odmah.
 
Da li ste sigurni da treba manje para jer svako ko je imao soju ,kukuruz,suncokret... ima sigurno,najmanje 10000 u zavisnosti od sorte semena.Država ne zna koje su to sume u pitanju jer su računi kod nas.I ne znaju ko je upisao BPG.Ovo se zovu žmurke.Ko god podržava ovu ili onu varijantu neka samo uzme digitron i biće mu jasno da neće biti dovoljno para ni za jednu varijantu.
 
Zar nisi video dokument koji je Nedeljko izneo na TV?? Potpisi i pecati udruzenja i pecat i potpis vlade Republike Srbije. Ima u svemu ovome dve cinjenice koje ili necemo da shvatimo ili se pravimo ludi. Prvo. Kolicina para koju treba da izdvoje ako isplate 17000 sa racunima mozda je i manja nego ako daju svima po 10 000 bez racuna. Zar ne mislite da ovom drugom varijantom cuvaju socijalni mir i daleko veci broj gradjana ce biti zadovoljan?? Drugo. Zar ne mislite da nas samo ucenjuju navodnim rokom isplate?? Jer kao sto sam obrazlozio, ako ima sad odmah 10 000 znaci i da ima para i za 17 000 odmah.
Ajde daj neki potpisani dokument sa vladom za 17000 subvencija za seme. Da i mi vidimo.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Zar nisi video dokument koji je Nedeljko izneo na TV?? Potpisi i pecati udruzenja i pecat i potpis vlade Republike Srbije. Ima u svemu ovome dve cinjenice koje ili necemo da shvatimo ili se pravimo ludi. Prvo. Kolicina para koju treba da izdvoje ako isplate 17000 sa racunima mozda je i manja nego ako daju svima po 10 000 bez racuna. Zar ne mislite da ovom drugom varijantom cuvaju socijalni mir i daleko veci broj gradjana ce biti zadovoljan?? Drugo. Zar ne mislite da nas samo ucenjuju navodnim rokom isplate?? Jer kao sto sam obrazlozio, ako ima sad odmah 10 000 znaci i da ima para i za 17 000 odmah.
e sad da se vratimo nazad u taj jul pa da vidimo ko je sta pisao,pa i na ovom forumu

ozbiljna greska je bilo stavljanje potpisa na takav dokument sto se na kraju ispostavilo i tacnim

od 7 udruzenja koja su to potpisala,4 su bila za 3 protiv ako me secanje sluzi ali vecina presudila

ili je taj dokument ustvari i bio potreban za ovo otezanje i sto se sve to dogovorilo za gotovo pola dana(duze se naraucuje i ceka hrana u restoranu,nego taj dokument) i sada se i ispostavlja da upravo on i odgovara vlasti,posto smo ocigledno u pat poziciji
 
Čini mi se da ovo "odma" propagiraju oni koji su se zaleteli sa paprenim zakupima, ili kreditima, pa sada gori, a i to "odma" može da se otegne isto kao tih 17000 da se izboksuje.
Što se mene tiče, ako je nešto obećano, pa i potpisano od strane države, to mora da se ispoštuje, baš iz razloga što kada nama stigne porez, račun za bilo šta, mi moramo u roku platiti, nas niko nepita da li imamo odakle, tako lepo neka i oni sada plate ono šte sleduje.
 
ovi sto su potpisali su potpisali i da se ne sme ni izaci vise sa traktorom na blokade

tako da im je sada ostalo samo da propagiraju ono sto je potpisano od strane njih a ustvari deluje da je u ime svih poljoprivrednika
 
Da li ste sigurni da treba manje para jer svako ko je imao soju ,kukuruz,suncokret... ima sigurno,najmanje 10000 u zavisnosti od sorte semena.Država ne zna koje su to sume u pitanju jer su računi kod nas.I ne znaju ko je upisao BPG.Ovo se zovu žmurke.Ko god podržava ovu ili onu varijantu neka samo uzme digitron i biće mu jasno da neće biti dovoljno para ni za jednu varijantu.
Nece moci ni tih 17000 za seme da naplate ako nemaju dovoljno zemlje u gazdinstvu koju ce pokriti Tim racunima tako da se I za to dzaba raduju

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
ovi sto su potpisali su potpisali i da se ne sme ni izaci vise sa traktorom na blokade

tako da im je sada ostalo samo da propagiraju ono sto je potpisano od strane njih a ustvari deluje da je u ime svih poljoprivrednika
I bilo je reči da ako se izađe na ulice sve dogovoreno propada tj.država odustaje od dogovorenog.
 
moze li neko da objasni koja je pravna tezina tog sporazuma udruzenja i Ministarstva,,,, koliko vidim ima potpisan sporazum prosvetara sa ministarstvom prosvete sa tacno odredjenim procentom povecanja plata pa na kraju vlada ne ispostuje sporazum i nikom nista.
Izgleda da se bilo koji sporazum potpisan sa vladom Srbije istu ne obavezuje da to uopste sprovede jer uopste ne postoji bilo koji pravni mehanizam da vladu natera da to uradi.
 
Ako se poštuje dogovoreno....
vi ste dogovorili u ime 4 neka udruzenja za sve poljoprivrednike u srbiji i za sva udruzenja nesto sto je "vama" odgovaralo i vi se sada toga drzite se ko pijan plota
pa nisu to izbori pa da su 4 udruzenja dobila na izborima pa da vladaju

emisija signali prosle nedelje(postavio sam link u drugoj temi neki dan) jasno stavila do znanja da smo opet taoci Stiga(secaju se svi kako su propali protesti pre nekoliko godina zbog suncokreta),zanimljivo zasto i kako
u toj emisiji stocar iz Macve neznam sad ime je lepo rekao ako je vecina za 10hilj neka isplate tako a ko nije zadovoljan sa tim neka izadje i protestuje
ovi upravo sto su to potpisali,nemogu izaci jer imaju potpis da ne izlaze

a opet kazem ovo upravo odgovara ming dinastiji
I bilo je reči da ako se izađe na ulice sve dogovoreno propada tj.država odustaje od dogovorenog.
procitaj prvu recenicu ovog mog posta




PS

Vratiti se u postove iz jula u ovoj temi

brojevi postova su oko 15 400 + - tamo vamo
 
Da je pola moje ulice izaslo (naravno kome je isti interes u ovoj nasoj usranoj poljoprivredi) i tako u svakom selu, odavno bi potrosili 17000 i presli bi na druge teme oko trzista, pia... Ostalo je sve proseravanje, al za drugo i niste nego da se proseravate.
 
Poslednja izmena:
Čini mi se da ovo "odma" propagiraju oni koji su se zaleteli sa paprenim zakupima, ili kreditima, pa sada gori, a i to "odma" može da se otegne isto kao tih 17000 da se izboksuje.
Što se mene tiče, ako je nešto obećano, pa i potpisano od strane države, to mora da se ispoštuje, baš iz razloga što kada nama stigne porez, račun za bilo šta, mi moramo u roku platiti, nas niko nepita da li imamo odakle, tako lepo neka i oni sada plate ono šte sleduje.
O tome sam i pisao. Manje je para za državu ,,do 17.000", nego ,,10.000". Ako pristanemo na ,,10.000", zašto država ne bi i to slagala pa ponudila ,,5.000" ? Mi time pristajemo da smo kurve, samo da vlast vidi za koje pare će nas je.ati.
 
Nazad
Vrh