Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Opisao sam kalkulaciju semenske soje, uzmimo da ide oko 100 kg semena po hektaru manje-više. Računica 47 dinara moja merkantila daje trošak od 4700 dinara po hektaru. U slučaju da svi dobiju 10 hiljada ostaje 5300 u plusu. Semensku sam platio 163 ako bude 10 hiljada subvencija daje minus od 6300 po hektaru neka se od toga odbije 47 dinara merkantilne koju sam prodao umesto posejao završavano sa konačnim minusom od 1600 dinara po hektaru. Hvala državi na pomoći, ispao sam majmun što sam im verovao ali to je izgleda problem nas koji se držimo reda i dogovora. Koliko sam tek glup što više od 20 godina plaćam PIO ne smem ni da računam.
Nadam se da neradis zemlju samo zbog zarade na subvencijama,cak mi se cini i da si ubacen na forum radi destibilacije ostalih clanova!
Sa takvim razmišljanjima će Srbija brzo nestati. Kakav je ineres nekog Mađara bio da pogine na Košarama ?
Jadni smo i bedni.
Sigurno se salis i pises sarkasticno!?Pretstavljas se kao sveznalica a ovako da lupetas?

https://sr.wikipedia.org/sr-ec/Тибор_Церна


 
Poslednja izmena:
Канда би, било, најбоље да нам држава плати семе, вештак и аренду, а фрут ми да скинемо. Тада би изгледа било свима по таман.
 
Treba tražiti sistem kao u danskoj(mislim da oni tako rade). Država ti sve da ako hoćeš da se baviš poljoprivredom, tvoje je samo da radiš. Nemaš ni dinara da potrošiš. Država plaća čak i popravku mašina, nove gume, itd...
Isto tako sve što ti proizvedeš daješ državi a za svoj rad od države primaš adekvatnu platu. Kraj priče, svi zadovoljni.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Svi zahtevi prema drzavi su identicni i od Inicijative i od 5 udruzenja koja su potpisala sporazum sa vladom, razlika je samo ko ih je potpisao pa ako je sve isto sto se ne ujedinimo.Razlika je samo sto su ovih 5 udruzenja pristala da do dospeca isplate nece izlaziti na ulicu.Ako se dogovor ne ispostuje evo inas na ulici.
 
Shvatam ja o čemu ti pišeš.Ti tumačiš da bi sa kukuruzom tebi država kupila seme iako je sertifikovano a sa žitom ti ne bi kupila seme jer se to zovu subvencije za sertifikovano seme.I još jedno pitanje.Kada bi ispunili obećanje,koje bi ti seme kupio,sertifikovano ili sa tavana koje ti je jeftinije i ništa ti ne bi bilo vraćeno.
sto bi reko safet isovic-ja u klin ti u plocu

znaci zorane ne postoji kukuruz a da nije sertifikovan,jel shvatas ili ne? mozes da smrvis iz cardaka,kotobanje,ambara ko ga kako zove pa ces videti da li mozes ili ne,njega u zemlju
znaci to su ti direktne subvencije po hektaru bog ti pomogo jer ti je on kupio seme posto ti zeleo ili ne,moras da ga kupis

seme psenice imas sertifikovano kao i kukuruz a 70% polj. seje tavanusu a sertifikovano seme se obicno kupuje za primer 2-3 jutra za novu reprodukciju

sto kaze draleTD izgled treba da nam daju i seme,naftu,direktnu subvenciju,neka jos izmisle i subvencionisu arendu pa onda bi valjda svi bili zadovoljni :rolleyes: :unsure:
 
Svi zahtevi prema drzavi su identicni i od Inicijative i od 5 udruzenja koja su potpisala sporazum sa vladom, razlika je samo ko ih je potpisao pa ako je sve isto sto se ne ujedinimo.Razlika je samo sto su ovih 5 udruzenja pristala da do dospeca isplate nece izlaziti na ulicu.Ako se dogovor ne ispostuje evo inas na ulici.
U vezi ujedinjenja mogu da komenarišem samo ono što sam video u Padini, a u vezi udruženja iz Kikinde.
A oko udruživanja sa dva od ostala 4 Inicijativa neće da se udružuje sa onima koji rade iza leđa, bez dogovora. Postoje materijalni dokazi.
Meni lično nije bitno ko je pretsednik, sekretar i td. Jedino mi je bitno šta je uradio.
Sigurno se salis i pises sarkasticno!?Pretstavljas se kao sveznalica a ovako da lupetas?
Koja je moja reč laž, zla namera ili lupetanje ? Molim konkretno. Hvala.
PS: samo glup čovek može da misli da sve zna. Ja do sada nigde nisam napisao da sve znam. Ima me samo u malom procentu tema, a pobajviše u ovoj, ako smem primetiti.
 
Pa da lakse je tako nego podeliti s nama informacije...
E pa zbog toga sa nama rade sta oni hoce....
Tebe da je zanimalo bio bi na protestima, povezao se sa članovima, bio u viber grupama, bio član i imao sve informacije.
Ko hoće nađe način, ko neće nađe izgovor.
U ovom slučaju ja neću, a ti sam sebe pronađi.
Izvini što nisam budala da gubim vreme na gotovane. Zaista neznam gde udaram od obaveza.
Tvrdim da taj dokument negde ima bar desetorica članova foruma, kao i ja ali trebamo tražiti.
 
U vezi ujedinjenja mogu da komenarišem samo ono što sam video u Padini, a u vezi udruženja iz Kikinde.
A oko udruživanja sa dva od ostala 4 Inicijativa neće da se udružuje sa onima koji rade iza leđa, bez dogovora. Postoje materijalni dokazi.
Meni lično nije bitno ko je pretsednik, sekretar i td. Jedino mi je bitno šta je uradio.

Koja je moja reč laž, zla namera ili lupetanje ? Molim konkretno. Hvala.
PS: samo glup čovek može da misli da sve zna. Ja do sada nigde nisam napisao da sve znam. Ima me samo u malom procentu tema, a pobajviše u ovoj, ako smem primetiti.
I Suboticani su uradili iza ledja Inicijativi i sta sad??
 
Svi zahtevi prema drzavi su identicni i od Inicijative i od 5 udruzenja koja su potpisala sporazum sa vladom, razlika je samo ko ih je potpisao pa ako je sve isto sto se ne ujedinimo.Razlika je samo sto su ovih 5 udruzenja pristala da do dospeca isplate nece izlaziti na ulicu.Ako se dogovor ne ispostuje evo inas na ulici.
Sva ostala udruženja nisu ništa potpisala i nemaju nikakve obaveze, a vlast ništa nije učinila da ispuni potpisane dogovore. Vladt samo kupuje vreme. Samo budala ne vidi da neispunjavaju dogovor.
 
Ma bolje da ne daju NISTA, nit 10.000 bez racuna nit 17.000sa racuna i svi srecni🤗I znamo da ni ovi bez racuna nisu dobili 10.000din a ni ovi koji imaju racune nece dobiti 17.000din i gotovo zavrsena prica.
Oni su hteli da daju 10.000din svima da pomognu i da bude ravnomerno jer sa racuno ostvarice tek 50% njih tako da bolje da svina daju isto nego nekome manje ili vise.
 
sto bi reko safet isovic-ja u klin ti u plocu

znaci zorane ne postoji kukuruz a da nije sertifikovan,jel shvatas ili ne? mozes da smrvis iz cardaka,kotobanje,ambara ko ga kako zove pa ces videti da li mozes ili ne,njega u zemlju
znaci to su ti direktne subvencije po hektaru bog ti pomogo jer ti je on kupio seme posto ti zeleo ili ne,moras da ga kupis

seme psenice imas sertifikovano kao i kukuruz a 70% polj. seje tavanusu a sertifikovano seme se obicno kupuje za primer 2-3 jutra za novu reprodukciju

sto kaze draleTD izgled treba da nam daju i seme,naftu,direktnu subvenciju,neka jos izmisle i subvencionisu arendu pa onda bi valjda svi bili zadovoljni :rolleyes: :unsure:
Nisi mi odgovorio na zadnje pitanje.
 
Tebe da je zanimalo bio bi na protestima, povezao se sa članovima, bio u viber grupama, bio član i imao sve informacije.
Ko hoće nađe način, ko neće nađe izgovor.
U ovom slučaju ja neću, a ti sam sebe pronađi.
Izvini što nisam budala da gubim vreme na gotovane. Zaista neznam gde udaram od obaveza.
Tvrdim da taj dokument negde ima bar desetorica članova foruma, kao i ja ali trebamo tražiti.
Koliko bi se Tek proseravao da nemas obaveze

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
@goran G "Nadam se da neradis zemlju samo zbog zarade na subvencijama,cak mi se cini i da si ubacen na forum radi destibilacije ostalih clanova!"

Odmah si pogodio da sam "ubačen na forum radi destabilizacije ostalih članova" a baš sam mislio da se dobro sakrivam. Ostali članovi skroz destabilizovani zbog mog podsećanja da je u julu potpisan sporazum za 17 hiljada po hektaru do kraja godine po kom se sada gazi. Zašto ja radim zemlju je moja stvar a sve što hoću je da se odrede i poštuju pravila a ne da se svako malo igramo žmurke danas 'vako sutra 'nako, što jeste nije što nije jeste.
 
Vidim da mnogi ovde ne poznaju mentalitet naših ljudi.Ne miniram ni jedne proteste zašta me pojedinci optužuju.Mogu li samo da pitam učesnike -kada se sa 1% poljoprivrednika ne zna ni ko pije ni ko plaća i odlučuju umesto nas par ljudi koji predstavljaju sve poljoprivrednike Srbije.Da li može Slavko da zamisli odziv od 100000traktora i šta bi se tek onda dešavalo a da ne zaboravi da ne bi policija sedela skrštenih ruku.I tek onda bi bilo svađe između učesnika ko će biti Vojvoda a ko Serdar.
 
Nazad
Vrh