Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
nema tu sta da traze kukuruz,suncokret,repica,repa i ostale kulture koje moras da kupis svakako
ne postoji gazdinstvo koje nije kupilo to da bi zasejalo
a to onda znaci direktne subvencije po hektaru a ne sertifikovano seme,malo se brkaju loncici sto se toga tice

dakle soja,psenica,jecam,raz,tritikal i sad da ne nabrajam sta jos ima to sto se moze sejati "tavanusa" tako reci i tu dolazi do izrazaja ta subvencija sertifikovano seme,ko hoce subvencije kupi-ko nece seje svoje(ne izadje ga skuplje od 30din sa sve zastitom)i resen problem

sto se tice povrtara,neznam kako bi se to resilo i kakve oni subvenicje imaju uopste sto se tice e agrara i prijave
Zar kukuruz nije sertifikovano seme.
 
Ja za beli luk nemam nikakvu subvenciju osim tih 18 000 sto se daje za sve i 5000 za naftu sto se opet daje za sve. Tako da sejem svoje seme luka, bez pomoci drzave.
postoji li uopste neko udruzenje povrtara koja ide na pregovore?
da li uopste postoji?

Zar kukuruz nije sertifikovano seme.
ne znam kako ne mozes da shvatis sta govorim

pa svako je kupio odredjeni broj semenskih jedinica,pitanje je samo koja semenska kuca
isto to je i kod suncokreta,repic,repe itd itd

ako ti daju povrat na to znaci da su ti dali direktne subvencije jer su ti oni bukvalno kupili seme a ne subvencije zvane sertifikovano seme

onda sledece godine kao sto se i prica ide odmah 25 ili 28hiljada dinara po hektaru i reseno a subvencije zvane sertifikovano seme ne postoje

evo primer samo 6 kuca oko mene,2 smo kupili sertifikovano a 4 su ili selektirali ili kupili selektirano

nas 2 seme kosta 80din i imamo racune
njih 4 kosta 30do35din i nemaju racune

nije normalno da mi i oni dobiju iste pare za subvencije i zasnuju na isti nacin proizvodnju u ovom slucaju jecma ili psenice
 
Od prošle godine se znalo za dogovor oko sertifikovanog semena još onda je rečeno da će biti potrebni računi. Sada ispada budala ko je kupio seme i pridržavao se dogovora sa državom. Kako im dalje bilo šta verovati i kako poslovati u ambijentu gde se baš nikada ništa pouzdano ne zna. Kada su pogazili potpisani sporazum iz jula zašto bi sada održali reč za 28.000 po hektaru do 15 marta. Ako im ovo prođe onda ubuduće mogu da nam rade šta god hoće.
Mozda nisam upucen jer me nije mnogo ni zanimalo jer imam hektar pod zitaricama pa bilo tih 17000 ili ne nista mi ne znaci, kazi mi gde je sluzbeno objavljeno od kog datuma treba da se cuvaju racuni ?Ili su to samo price rekla /kazalIa
 
Ja za beli luk nemam nikakvu subvenciju osim tih 18 000 sto se daje za sve i 5000 za naftu sto se opet daje za sve. Tako da sejem svoje seme luka, bez pomoci drzave.
Opisao sam kalkulaciju semenske soje, uzmimo da ide oko 100 kg semena po hektaru manje-više. Računica 47 dinara moja merkantila daje trošak od 4700 dinara po hektaru. U slučaju da svi dobiju 10 hiljada ostaje 5300 u plusu. Semensku sam platio 163 ako bude 10 hiljada subvencija daje minus od 6300 po hektaru neka se od toga odbije 47 dinara merkantilne koju sam prodao umesto posejao završavano sa konačnim minusom od 1600 dinara po hektaru. Hvala državi na pomoći, ispao sam majmun što sam im verovao ali to je izgleda problem nas koji se držimo reda i dogovora. Koliko sam tek glup što više od 20 godina plaćam PIO ne smem ni da računam.
 
Poslednja izmena:
Mozda nisam upucen jer me nije mnogo ni zanimalo jer imam hektar pod zitaricama pa bilo tih 17000 ili ne nista mi ne znaci, kazi mi gde je sluzbeno objavljeno od kog datuma treba da se cuvaju racuni ?Ili su to samo price rekla /kazalIa
Službeno nigde nije objavljeno ali priče rekla-kazala veže na pijaci a kada nešto izjavi premijer države i ministarstvo to mora imati nekakvu težinu inače se dogovori sa njima izjednačavaju sa pijačarskim pričama. Možda je to i tako ali onda moraju zvanično da se predstave kao lažovi i prevaranti.
 
Druze zamena teze, nije se Inicijativa i njeni saveznici izgubili, nego vama tako sada prezentuju ti isti sto su spremni da izdaju i miniraju pregovore i da svale sve to na inicijativu, pod pokroviteljstvom vlade! Inicijativa meri, sa kim da izadje na protest i posledice ako prihvati ucenu. Sta god sada odlucili bice osuda, jer je cilj da se satre takav igrac koji ne odgovara nikome na vlasti. Jer secatese da je do Inicijative subvencija bila 10godina 4000 pa +2000 🤷🤷 sa sve Bavanistem i Stigom.

Kikinda je bila sa inicijativom do jednog momenta? Ko je na celu vaseg udruzenja?
Ja sam samo preneo reci Gorana Filipovica koji je rekao da bi se inicijativa mozda i slozila sa 10 000 koje su Suboticani vec prihvatili. Oni javno priznaju da su sejali gotovo sve povrsine sa tavana tako da su lako pristali na 10 000.. Kikinda ni jednog momenta nije i nece odustati od zahteva 17000 iskljucivo sa racunima. Sto se tice saradnje sa inicijativom...... Tacno saradjivalo se sa njima, ali kada se Inicijativa razisla sa Stigom i Bavanistem nasa procena je bila da Inicijativu i Suboticu ne interesuje cena suncokreta i da smo po tom pitanju blizi njima.
 
Mozda nisam upucen jer me nije mnogo ni zanimalo jer imam hektar pod zitaricama pa bilo tih 17000 ili ne nista mi ne znaci, kazi mi gde je sluzbeno objavljeno od kog datuma treba da se cuvaju racuni ?Ili su to samo price rekla /kazalIa
Sa takvim razmišljanjima će Srbija brzo nestati. Kakav je ineres nekog Mađara bio da pogine na Košarama ?
Jadni smo i bedni.
 
Službeno nigde nije objavljeno ali priče rekla-kazala veže na pijaci a kada nešto izjavi premijer države i ministarstvo to mora imati nekakvu težinu inače se dogovori sa njima izjednačavaju sa pijačarskim pričama. Možda je to i tako ali onda moraju zvanično da se predstave kao lažovi i prevaranti.
Bilo je i zvanično ali nusu slali na kućnu adresu. Svaki dokument koji potpiše Vlada prolazi zvaničnu proceduru.
Svaki član udruženja je informisan, žao mi je što nismo išli po kućama da obaveštavamo. Krivi smo.
 
@bot eliminator Kakvu težinu ovde, pa ovde i da su propisali dokument ne bi imao nikakvu težinu. Ko i šta ih sprečava da ga prekrše?
Ne sprečava ih niko, službeno je potpisano i objavljeno 17 hiljada za seme i opet neće da poštuju svoj potpis. U redu ako je tako, onda se mora konstatovati da su lažovi i prevaranti kojima se ništa ne može verovati a kao takvi ne mogu upravljati poljoprivredom.
 
Poslednja izmena:
Ministarstvo (cela država) je u debelom minusu, rebalans neće pokriti ni polovinu duga. Tako da ne verujem da će biti objavljen poziv za Republiku 50% ove godine.
 
Ja sam bio na satanku u Padini gde su svi bili za da se napravi krovno udruženje osim pretstavnika iz Kikinde. On je panično i veoma drsko reagovao i nešto izlupetao, nisam razumeo šta je hteo da kaže. A sada vidim njihov potpis sa Bavaništem i Stigom. Sada mi je malo jasnije.
A u vezi izjave Kiša ne treba lično napadati čoveka, možda su imali glasanje u nihovom udruženju i većina glasala za 10.000.
Skupština inicijative je 100% glasala za poštovanje dogovora i ako je u diskusiji imalo različitih mišljenja. Moglo se desiti da bude obrnuto izglasano ali nas nekoliko smo bili jasno i glasni za poštovanje dogovora.
Slavko mora da si nesto pobrkao. Nisam bio u Padini, ali ne verujem da je predstavnik Kikinde bio protiv osnivanja krovnog udruzenja. Ti dobro znas da je glavna prepreka za krovno udruzenje to sto Inicijativa i Stig smatraju da jedno od njih treba da da predsednika i da medjusobno ne mogu da se dogovore. Ni Subotica verovatno nije nezainteresovana. Krovno udruzenje bez licnih interesa bilo bi idealno resenje i tek tada bi se videla prava snaga poljoprivrede. Razjedinjeni, mrka kapa. Mi smo imali pre dve veceri nas interni sastanak i razgovaralo se da se proba kontaktirati sa ostalim udruzenjima i naci zajednicki stav. U sustini zahtevi se i ne razlikuju, samo je Subotica sad izletela sa tih 10 000, ali iskljucivo iz licnih interesa posto su gro sejali sa tavana. Moras priznati da oni oko tog semena koce dogovor jos iz Kisaca sa prvog sastanka.
 
Službeno nigde nije objavljeno ali priče rekla-kazala veže na pijaci a kada nešto izjavi premijer države i ministarstvo to mora imati nekakvu težinu inače se dogovori sa njima izjednačavaju sa pijačarskim pričama. Možda je to i tako ali onda moraju zvanično da se predstave kao lažovi i prevaranti.
Tako sam i mislio, zasto onda osudjivati ljude koji nisu kupili seme a dobice iste pare kao i oni sto su kupili ,kada nigde nije sluzbeno objavljeno...
da se razumemo i ja imam rcune od semena al ko me je terao da ga kupujem i da se nadam sarenim lazama....
Zar ne mislite da su ovim laznim obecanjima trebale biti pomognute semenske kuce.....
 
postoji li uopste neko udruzenje povrtara koja ide na pregovore?
da li uopste postoji?


ne znam kako ne mozes da shvatis sta govorim

pa svako je kupio odredjeni broj semenskih jedinica,pitanje je samo koja semenska kuca
isto to je i kod suncokreta,repic,repe itd itd

ako ti daju povrat na to znaci da su ti dali direktne subvencije jer su ti oni bukvalno kupili seme a ne subvencije zvane sertifikovano seme

onda sledece godine kao sto se i prica ide odmah 25 ili 28hiljada dinara po hektaru i reseno a subvencije zvane sertifikovano seme ne postoje

evo primer samo 6 kuca oko mene,2 smo kupili sertifikovano a 4 su ili selektirali ili kupili selektirano

nas 2 seme kosta 80din i imamo racune
njih 4 kosta 30do35din i nemaju racune

nije normalno da mi i oni dobiju iste pare za subvencije i zasnuju na isti nacin proizvodnju u ovom slucaju jecma ili psenice
Shvatam ja o čemu ti pišeš.Ti tumačiš da bi sa kukuruzom tebi država kupila seme iako je sertifikovano a sa žitom ti ne bi kupila seme jer se to zovu subvencije za sertifikovano seme.I još jedno pitanje.Kada bi ispunili obećanje,koje bi ti seme kupio,sertifikovano ili sa tavana koje ti je jeftinije i ništa ti ne bi bilo vraćeno.
 
Bilo je i zvanično ali nusu slali na kućnu adresu. Svaki dokument koji potpiše Vlada prolazi zvaničnu proceduru.
Svaki član udruženja je informisan, žao mi je što nismo išli po kućama da obaveštavamo. Krivi smo.
Gde je bilo zvanicno ? i od kog datuma je potpisano? Mozes li nas koji nismo dobili na kucne adrese informisati ili mi to i ne treba da znamo?
 
Mogu ali nemam vremena za gubljenje. Dokumet sam vide više puta. Samo mi je Compa slao nekoliko puta na viber.
 
Tako sam i mislio, zasto onda osudjivati ljude koji nisu kupili seme a dobice iste pare kao i oni sto su kupili ,kada nigde nije sluzbeno objavljeno...
da se razumemo i ja imam rcune od semena al ko me je terao da ga kupujem i da se nadam sarenim lazama....
Zar ne mislite da su ovim laznim obecanjima trebale biti pomognute semenske kuce.....
Nikoga je ne osuđujem samo konstatujem da su bivša premijerka i ministarstvo slagali i prevarili ljude koji su kupili sertifikovano seme i oterali ih u dodatni minus posle katastrofalne suše. Takvi ne mogu da vode poljoprivredu.
 
Nazad
Vrh