Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
A smatras da bi to neko trebalo da pristane, jednostavno tako je i gotovo pa kome se svidja neka radi a kome ne neka odmara, ima ljudi koji rade i za minimalac
 
@Boderlica
Slažem se apsolutno. Mora se gledati šira slika. Moraju čak i biti različiti uslovi za ratare, voćare, povrtare. Međutim, gde smo mi voćari? Nema nas nigde. Ja kad pomenem neke proteste ovde kod mene, gledaju me ko da sam s Marsa pao! Gde su oni silni (i vredni) povrtari iz okoline Leskovca!? Naravno da on ne može biti zadovoljan sa 300 evra po hektaru, kad on ukupno možda radi taj 1 hektar! Al taj njegov hektar je ko mojih 10, a ko vaših (ratsrskih) 100.
Ja sam za to krovno udruženje, gde ćemo svi imati svoje predstavnike. Samo tako možemo se boriti. I to udruženje organizuje proteste na koje će članovi morati (ako već nemaju svest) da izađu. Ne može par posto poljoprivrednika (ratara) da se izbori za prava svih.
U krajnjem slučaju, ti i ne znaš kakve probleme imam ja, @vasovac, @Žile i slični. I ne možeš da znaš. Treba mi da izađemo sa svojim zahtevima, povrtari da svojim i to sve da se upakuje i pred vladu.
 
 
Ti si samo veliki filozof.Ne možeš ili nećeš da shvatiš da ako kupiš sertifikovano seme kukuruza i žita,država ti to plaća do 17000.Što tebi smeta da dobiju i ovi što su kupili seme kukuruza,suncokreta...Daj,neka mu neko objasni.Ja sam dao 35 dinara i ne treba da dobijem za to ništa od države.
jel ti racunas bar nesto ili samo laprdas???

ako se pristane na 10hilj/h naprimer

mene po hektaru seme psenice kosta 19hilj(posto cu ici 240kg)
ako i ti isao 240kg tebe po hektaru ako si kupio po 35din kosta nesto preko 8hiljada i tebi ce ne drzava kupiti seme nego ces biti jos u pretplati 1500 dinara po hektaru

i sad ti meni kazi da je to normalno?

jel si platio nekoj zadruzi seme ili si otisao kod komsije Zike i uzeo po 35dinara i stavio ziki pare u dzep(citaj siva ekonomija)

vama sve treba nacrtat bogte

jebote vise kukuruz i suncokret
imas kod radoslava video,ima ogled preko 10 hibrida a medju njima i iz cardaka

na prolece turi njega u zemlju pa kukaj za subvencijama za kukuruz
 
Da te nema trebalo bi te izmisliti, ti si dao 19000 za seme i ako ti uplate 17000 ti ces biti u minusu 2000 a ako je Zoki dao 8000 a ne dobije ni dinara on ce biti u minusu 8000 i kazi sad ti dal je to normalno. Pod hitno treba ukinuti svake subvencije i bilo koja davanja i povrat od drzave, jedino ce tako svi biti ravnopravni
 
Da te nema trebalo bi te izmisliti, ti si dao 19000 za seme i ako ti uplate 17000 ti ces biti u minusu 2000 a ako je Zoki dao 8000 a ne dobije ni dinara on ce biti u minusu 8000 i kazi sad ti dal je to normalno. Pod hitno treba ukinuti svake subvencije i bilo koja davanja i povrat od drzave, jedino ce tako svi biti ravnopravni
e upravo to,lepo si to objasnio

samo po dzepu pa ce svaki stanovnik srbije da se seti gde ga svrbi
 
I tebe treba po dzepu, ti si na ovu krizu nasao da kupujes seme po 100 din, treba da ti dodje finansijska inspekcija i da te malo procesljaju da te pitaju odakle ti pare a ovamo se sve kuka kako se nema i da ti odrape kaznu za nedozvoljeno bogacenje :rolleyes:
 
Da li si ti shvatio da sam ja za to da dobiju oni koji imaju račune da dobiju povraćaj do 17000 a to što ti hoćeš da ideš na 240kg po ha,to je tvoja stvar.Nađi neku jeftiniju sortu ili baci manje da uđeš u tu cenu.Kakav ti kukuruz iz čardaka spominješ-ko o tome priča.To pitaj Radoslava.Sertifikovano seme bilo koje kulture treba da se naplati računima a ko toga nema njemu ništa.Jel to pošteno.Nego ti sad ne možeš da uzmeš i za žito i za kukuruz pa ti je krivo što bi dobili oni koji su kupili suncokret,detelinu koja ti je sertifikovanija od žita.
jel ti racunas bar nesto ili samo laprdas???

ako se pristane na 10hilj/h naprimer

mene po hektaru seme psenice kosta 19hilj(posto cu ici 240kg)
ako i ti isao 240kg tebe po hektaru ako si kupio po 35din kosta nesto preko 8hiljada i tebi ce ne drzava kupiti seme nego ces biti jos u pretplati 1500 dinara po hektaru

i sad ti meni kazi da je to normalno?

jel si platio nekoj zadruzi seme ili si otisao kod komsije Zike i uzeo po 35dinara i stavio ziki pare u dzep(citaj siva ekonomija)

vama sve treba nacrtat bogte

jebote vise kukuruz i suncokret
imas kod radoslava video,ima ogled preko 10 hibrida a medju njima i iz cardaka

na prolece turi njega u zemlju pa kukaj za subvencijama za kukuruz
 
па барбула ти си у гребачу па да убијеш шихту и да узмеш 100 евра зајебаваш се са дописавањем док неке боли неправда
 
Ti si ko terasa, ajd pokazi gde pise da u taj povrat za sertifikovano seme pise da je to samo za zito i jecam
imas u temi chat sta sam pisao o tome ako daju bez pravdanja
Da li si ti shvatio da sam ja za to da dobiju oni koji imaju račune da dobiju povraćaj do 17000 a to što ti hoćeš da ideš na 240kg po ha,to je tvoja stvar.Nađi neku jeftiniju sortu ili baci manje da uđeš u tu cenu.Kakav ti kukuruz iz čardaka spominješ-ko o tome priča.To pitaj Radoslava.Sertifikovano seme bilo koje kulture treba da se naplati računima a ko toga nema njemu ništa.Jel to pošteno.Nego ti sad ne možeš da uzmeš i za žito i za kukuruz pa ti je krivo što bi dobili oni koji su kupili suncokret,detelinu koja ti je sertifikovanija od žita.
odakle ti misljenje da ne bi mogao dobiti za kukuruz ako uzmem za zito?
ti osnove ne poznajes
hektar je hektar i imas prijavljeno u e agraru sta si sejao

nemozes traziti povrat za seme vise nego sto imas zasejano iste te psenice ili jecma a prost razlog je jer nisi kupio seme da bi ti stojalo u supi vec si kupio koliko ti treba

mislis da ne bi bilo sumnjivo da neko trazi povrat za 50h semena psenice a u e agraru prijavljeno 20h zasejano?

vrlo lako se sve moze urediti ali ovi nazadni to ne zele

evo zoki slazem se da daju ako si zadovoljan i 10hilj dobices i ti koliko i ja
tebe ce kupiti i smiriti socijalom jer ona to i jeste i ti zadovoljan
teraj dalje

ove jos niko nije zajesao psenicu i moze da pravda za sledecu godinu sa racunom i sledece ko ima racun njemu 17k ko nema njemu nista

mora neko pravilo da postoji
ako ce se protesti desavati na svaka 3 meseca i dogovarati novi uslovi sa novim vladama,novim ministrima na sta to lici
 
@Boderlica
Slažem se apsolutno. Mora se gledati šira slika. Moraju čak i biti različiti uslovi za ratare, voćare, povrtare. Međutim, gde smo mi voćari? Nema nas nigde. Ja kad pomenem neke proteste ovde kod mene, gledaju me ko da sam s Marsa pao! Gde su oni silni (i vredni) povrtari iz okoline Leskovca!? Naravno da on ne može biti zadovoljan sa 300 evra po hektaru, kad on ukupno možda radi taj 1 hektar! Al taj njegov hektar je ko mojih 10, a ko vaših (ratsrskih) 100.
Ja sam za to krovno udruženje, gde ćemo svi imati svoje predstavnike. Samo tako možemo se boriti. I to udruženje organizuje proteste na koje će članovi morati (ako već nemaju svest) da izađu. Ne može par posto poljoprivrednika (ratara) da se izbori za prava svih.
U krajnjem slučaju, ti i ne znaš kakve probleme imam ja, @vasovac, @Žile i slični. I ne možeš da znaš. Treba mi da izađemo sa svojim zahtevima, povrtari da svojim i to sve da se upakuje i pred vladu.
Nadovezujem se na tvoj dobar komentar.
Da li ste primetili da u nekim udruženjima isti ljudi (jedan i dvojica) idu na sastanke, pregovore, gostovanja i td ? Da drugi članovi kao da ne postoje.
U Inicijativi uvek idu drugi ljudi ili više njih, nikada jedan ili dvojica istih. Samo obratite pažnju.
Razmislite zašto. Ništa ne tvrdim, samo zapažam.
 
imas u temi chat sta sam pisao o tome ako daju bez pravdanja

odakle ti misljenje da ne bi mogao dobiti za kukuruz ako uzmem za zito?
ti osnove ne poznajes
hektar je hektar i imas prijavljeno u e agraru sta si sejao

nemozes traziti povrat za seme vise nego sto imas zasejano iste te psenice ili jecma a prost razlog je jer nisi kupio seme da bi ti stojalo u supi vec si kupio koliko ti treba

mislis da ne bi bilo sumnjivo da neko trazi povrat za 50h semena psenice a u e agraru prijavljeno 20h zasejano?

vrlo lako se sve moze urediti ali ovi nazadni to ne zele

evo zoki slazem se da daju ako si zadovoljan i 10hilj dobices i ti koliko i ja
tebe ce kupiti i smiriti socijalom jer ona to i jeste i ti zadovoljan
teraj dalje

ove jos niko nije zajesao psenicu i moze da pravda za sledecu godinu sa racunom i sledece ko ima racun njemu 17k ko nema njemu nista

mora neko pravilo da postoji
ako ce se protesti desavati na svaka 3 meseca i dogovarati novi uslovi sa novim vladama,novim ministrima na sta to lici
Ma mani ti to sta si ti pisao, ti mozes da pises sta hoces nego daj neki zvanican dokument gde to pise
 
Dajte 10.000 pa da se ugasi ova tema
Samo po dogovoru i po potpisanom sporazumu. Nismo na vašaru ili jesmo ?
Mi očekujemo pravdu, pravičnost, poštovanje dogovora, ugovora i td. Ali samo dok nama to odgovara. Ako nam odgovara da se krši i Ustav, ma nema veze, samo daj.
Ova tema se nikada neće ugasiti, život je borba neprestalna.
 
Nazad
Vrh