Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Nesumnjiv slučaj poštenog poljoprivrednika8-) Ko bi pomislio da tu nešto nije u redu. Čim ga neko prijavi gotov je, 'oma pada.
 
Gledajte prvo šta možete kod sebe da uredite i uradite. Niko ne bi ništa da sebe menja, laše mu je da drugog pljuje i da traži da se drugi menja.
Sve polazi od pojedinca.
Setite se isusove ,,neka baci kamen ko nije grešan, ...".
Malo ko ima moralnog prava da piše u ovoj temi.
 
A sto ti onda placas kiriju i toliko si se napalio ako ima i toga da nude dzabe i niko ne uzima
Ko se bree druze napalioo ,ja sam sitan igarac u celoj prici...
Ja pricam o selima koja su na 12-15 -20 -30 km od grada kao sto su sela gde su mi majka i baba rodjene ,aaa ja zivimm tamo gde sam jaa rodjen i odrasi na ocevom imanju koje je na 4 km od centra grada i ko zainat ovdee sto zbog velikog doseljavanja ljudi i sa kosova koji su tamo prodali pa ovde kupuju a i ovako iz drugih krajeva jos od pre ..je bass zemlja na ceni,imamo mislim najskupkji ar poljoprivredne zemlje u celoj opstini,i mislim da nema ni jedna njiva da sam video da je neobradjena u mom selu...
Kapirasss li razliku moje selo na 4 km od centra grada i sela na 20-30 km od grada??????NISAM NIGDE REKAO DA U MOM SELU NUDE DZABE
Ja sam pod kiriju uzimao nekoliko hektara do prosle godine sve u nadi da ce biti bolje ,ali ono svee gore i gore i sa prinosom zbog suse a i sa cenom...,poljoprivredu su sveli na to da ako imas neku zaradu too mogu samo da budu subvencije drzave a ovoo sto rodi da molis Boga da ti rodi da imas da pokrijes troskove proizvodnje...,tako da sa kirijom stavljam tacku ove godine ,radim samo moje!
 
Ko o cemu Boderlica o moralu i postenju 🤣
Kada sam predlagao kada su bili prvi protesti dok nije bilo ministra polj. da nov ministar dodje iz redova paora i da to bude jedini uslov bio sam ismevan . Dosli smo do Martinovica a tipujem da ce sledeci ministar biti neka sisata starleta . Kada se pricalo da se ne posadi psenica i da se na taj nacin pokaze vlastodrscima da se paor ne zaebava Boderlica prvi otvora temu za setvu psenice 2023 i 2024 godine . Potrebne su radikalne reforme u polj. . Sve drugo je presipanje iz supljeg u prazno . Dzaba i 500€ subvencije ako recimo oluje razbucaju pola Vojvodine sledece godine . Prevelika su ulaganja a reskir sve veci i veci . Da se ja pitam smanjio bih subvencije i sa tim smanjenjem bih uplatio osiguranje na svim povrsinama da se izvuce bar nesto . Dao vise goriva povrtarima , vocarima i stocarima i akcenat bih na te kulrure bacio . Naravno sve ovo je moguce samo kada su vlasti normalne . Posto toga nema ostaje samo presipanje iz supljeg u prazno dok Abu Dabi ne pokupuje sve !
 
Nazad
Vrh