Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Ko će da proverava bankovne račune i ko sme da proverava ? Molim vas pazite šta pišete.
Lepo sam napisao da rešenje mora da bude izvodljivo, da ne iziskuje hiljade uposlenika i da bude po zakonu.
Pravila su jasno definisana, tako da i tu nisi upravu. Postoji način da se suzbije i vast je spremna ali mi nismo spremni da učestvujemo u tome. Nego čekamo da to neko drugi uradi za nas. To se zove CINIZAM.
To što si napisao je izvodljivo kao što je izvodljivo da ti prekopaš ašovom 50ha, a ne da oreš traktorom. I da neko krene u takvu rabotu pola srbije bi se pozvao na privatnost.
Koliko znam prošle godine je izmenom zakona o podsticajima uzimanje subvencija od strane onih koji ne obrađuju zemlju kvalifikovano kao krivično delo. Banke na zahtev istražnih organa imaju obavezu da pruže podatke na uvid. Ne mora se ulaziti u sve račune već samo uzeti spisak gazdinstava koje recimo deset godina nisu imale nikakav promet na njima. To se postiže sa nekoliko klikova mišem. Itekako je izvodljivo ali nema volje. Kada se tome dodaju brojni poljoprivrednici koji nemaju ništa protiv da se odreknu subvencija u korist zakupodavca onda je posao zaista uzaludan. Možda je to razlog malog odziva na protestima, subvencije svakako uzmu oni koji ne rade pa ovima što rade izgleda nije ni važno da li će ih biti.
 
Koliko znam prošle godine je izmenom zakona o podsticajima uzimanje subvencija od strane onih koji ne obrađuju zemlju kvalifikovano kao krivično delo. Banke na zahtev istražnih organa imaju obavezu da pruže podatke na uvid. Ne mora se ulaziti u sve račune već samo uzeti spisak gazdinstava koje recimo deset godina nisu imale nikakav promet na njima. To se postiže sa nekoliko klikova mišem. Itekako je izvodljivo ali nema volje. Kada se tome dodaju brojni poljoprivrednici koji nemaju ništa protiv da se odreknu subvencija u korist zakupodavca onda je posao zaista uzaludan. Možda je to razlog malog odziva na protestima, subvencije svakako uzmu oni koji ne rade pa ovima što rade izgleda nije ni važno da li će ih biti.
A kako ce znati koja gazdinstva nisu imala promet dok se ne pogleda racun
 
Hiljaditi put pišem da problem nije u babama i njihovoj deci. Problem je u nama i neće se rešiti dok se mi ne promenimo.
Jeste problem u nama ali ima malo i do ministarstva koje prećutno dopušta da subvencije cure na sve strane a ne da se usmere tamo gde i kome treba. Niko pametan ne daje a da ne pita i ne proverava kome i zašto.
 
Jbgg mozda je too tebi nepojmljivo i ne verujes,ali ja ti kazem da je tako u mnogim selima u centralnoj Srbiji,porucito u udaljenim selima od gradaa i brdskim selima...
Skoro sam bio sa jednim drugom za Despotovac i cudio se i krstio sta je njiva i plodne zemlje pored reke Resave zarasle u glog i korov i siblje i drvece...skoro svaka druga treca njiva...
Eto reci nam staa bi ti radio ili ja kada ostarim i ne mogu vise da radim moju zemlju,nemas dece ili su po inostranstvu...,sta bi radio sa svojim zemljom a nece niko da ti je uzme pod zakup da ti placa kiriju???
A sto ti onda placas kiriju i toliko si se napalio ako ima i toga da nude dzabe i niko ne uzima
 
Napisao si da se ne mora ulaziti u sve racune nego samo u one na kojima nije bilo prometa 10 godina a ja te pitam kako ce znati na kojima nije bilo prometa dok se ne udje u njih, a ja licno znam veoma glasne protestante i velike borce za subvencije koji vlasnicima njiva koje rade pod arendu ostavljaju subvencije i jos predaju robu preko njihovog racuna
 
Jeste problem u nama ali ima malo i do ministarstva koje prećutno dopušta da subvencije cure na sve strane a ne da se usmere tamo gde i kome treba. Niko pametan ne daje a da ne pita i ne proverava kome i zašto.
Ajde majke ti kako oni dopuštaju da mi varamo državu ?
Samo nemoj pisati ono što iziskuje mnogo protivustvnog rada ?
Opet, ponavljam problem je U NAMA. Mi smo ti koji učestvujemo svojevoljno u varanju države i onda CINIČNO očekijemo da nešto uradi onaj kojeg je baš briga kome će ići subvencija, jedino ih briga koliko će dati.
Neću ti više odgovarati na temu ovog pitanja jer se nisi udostojio da sa razumevanjem pročiyaš moj odgovor na tu temu, nego ponovo isto pišeš kao da nisam odgovorio.
PROBLEM JE U NAMA, ne u državi u vezi toga ko uzima subvencije !
 
Koliko znam prošle godine je izmenom zakona o podsticajima uzimanje subvencija od strane onih koji ne obrađuju zemlju kvalifikovano kao krivično delo. Banke na zahtev istražnih organa imaju obavezu da pruže podatke na uvid. Ne mora se ulaziti u sve račune već samo uzeti spisak gazdinstava koje recimo deset godina nisu imale nikakav promet na njima. To se postiže sa nekoliko klikova mišem. Itekako je izvodljivo ali nema volje. Kada se tome dodaju brojni poljoprivrednici koji nemaju ništa protiv da se odreknu subvencija u korist zakupodavca onda je posao zaista uzaludan. Možda je to razlog malog odziva na protestima, subvencije svakako uzmu oni koji ne rade pa ovima što rade izgleda nije ni važno da li će ih biti.
Aloooo, koji istražni organi, kakvi bakrači ? Mi nećemo da budemo ,,drukare" ali očekujemo neizvodljivo !!!
Nemoj me nervirati, novajlija si. Upoziravam te da ću svako lupetanje ,,ignorišem", Pa da si mi rođeno dete.
 
Dopuštaju tako što ne sprovode efikasne kontrole kome isplaćuju subvencije. Možda je rešenje u čekanju da nekom proradi savest i prestane da vara državu? To je kao kada policija ne bi hapsila lopove nego čekala da prestanu i vide kako nije lepo to što kradu. Na ljudsku savest i svest se ne može računati. Mora se delovati silom zakonske prinude. Ovo sa prijavom zloupotreba je više nego smešno zasto što se na takav način dojavom rekla-kazala baš ništa ne može dokazati. Možda je zato to i ponuđeno kao jedina mogućnost pošto nikakve rezultate ne može da proizvede. Slobodno možete da me ignorišete nimalo mi ne bi smetalo poštujem da se ne slažete jedino ne vidim kako predlažete da se problem reši osim dojavama od kojih baš ništa ne može da se desi.
 
Kad bi bili sigurni da cemo dobiti subvemcije na vreme i tacno odredjenu sumu novaca onda ove zajebancije ne bi bilo, arenda bi bila tacno definisana ja mu platim a subvencije meni, jedini razlog davanja subvencija vlasniku zemlje je bas to ne zna se koliko i kad ce biti subvencija pa nek se oni kockaju sa drzavom, takodje i ovi sto rade preko 100 hektara ako ne pripisuju na druga gazdinstva koji ce im k subvencije kad ih ne mogu da stvare, par godina kad bi se redovno isplacivale druga bi prica bila
 
Cela ta prica oko subvencija je mlacenje prazne slame dugorocno. I sad ako ja uzimam subvenciju placam vecu cenu arende, od situacije kada je pola-pola ili kada ne uzimam nista. Na kraju ce opet doci na isto sa svim mogucim predlozima, jedna strana ce dici ili spustiti cenu na osnovu drzavne subvencije.

Resenje je da drzava omoguci subvencionisanu kupovinu zemlje uz povoljne beskamatne kredite. Pa lepo da umesto placanja arende, placam slicnu ratu kredita i posle 25 godina zemlja ostaje u porodici. I ovo da se omoguci samo ljudima koji vec poseduju svoju zemlju i mehanizaciju duzi niz godina, a ne da se pojavljuju razni saksija biznismeni koji preko noci kupuju desetine hektara.

Svi negde zure i hoce da se obogate preko noci, imas 20 hektara, a hoces da radis 100-150. Pa gde to ima? Ozbiljni ljudi i familije se ne zalecu i ne rizikuju, a ovi instant bacaju i sakom i kapom, a posle kuku lele.
 
Napisao si da se ne mora ulaziti u sve racune nego samo u one na kojima nije bilo prometa 10 godina a ja te pitam kako ce znati na kojima nije bilo prometa dok se ne udje u njih, a ja licno znam veoma glasne protestante i velike borce za subvencije koji vlasnicima njiva koje rade pod arendu ostavljaju subvencije i jos predaju robu preko njihovog racuna
To je samo jedan od instrumenata, naravno da neki predaju robu na gazdinstva zakupodavaca. Napisao sam na koji način mogu da se dodatno ispitaju sumnjiva gazdinstva.
 
Cela ta prica oko subvencija je mlacenje prazne slame dugorocno. I sad ako ja uzimam subvenciju placam vecu cenu arende, od situacije kada je pola-pola ili kada ne uzimam nista. Na kraju ce opet doci na isto sa svim mogucim predlozima, jedna strana ce dici ili spustiti cenu na osnovu drzavne subvencije.

Resenje je da drzava omoguci subvencionisanu kupovinu zemlje uz povoljne beskamatne kredite. Pa lepo da umesto placanja arende, placam slicnu ratu kredita i posle 25 godina zemlja ostaje u porodici. I ovo da se omoguci samo ljudima koji vec poseduju svoju zemlju i mehanizaciju duzi niz godina, a ne da se pojavljuju razni saksija biznismeni koji preko noci kupuju desetine hektara.

Svi negde zure i hoce da se obogate preko noci, imas 20 hektara, a hoces da radis 100-150. Pa gde to ima? Ozbiljni ljudi i familije se ne zalecu i ne rizikuju, a ovi instant bacaju i sakom i kapom, a posle kuku lele.
Uvek će se naći neko da mu nešto ne ogovara i neko ko će naći rupu u zakonu. ,apadnjaci su DRUKARE i zato je kod njih to mnogo uređenije nego kod nas. Manje su CINIČNI građani zapada od nas.
Mi stalno čekamo da neko nešto uradi za nas ali bez nas. Tu je problem, navikao nas komunizam da oni sve odlučuju i čine.
Jedino sistemska rešenja daju rezultate. Recimo zemljišnji maksimum i minimum i problemi rešeni.
 
Može li se znati šta se dešava ako se prijavi zloupotreba? Recimo neko čuje u kafani da je komšija dao subvencije zakupodavcu i prijavi ih. Kako se slučaj ispituje i dokazuje?
 
Некада су се шпијуни стрељали, а данас се подстиче шпијунирање. Прихватите да радите земљу и да дате субвенције и сада би да шпијунирате и пријављујете закуподавце?
 
Država donosi zakone, sprovodi ih, kontroliše i kažnjava njihovo nepoštovanje.
Verovatno treba prijaviti zloupotrebu, ali čemu? Ko ih sprečava da kazne sve one koji su prijavili da obrađuju neke parcele koje su zarasle i niko u njih ne ulazi? Skoro niko od mojih poznanika nije ništa menjao u eAgraru ove godine, ja sam sve parcele koje ne obradujem iz raznih razloga - izbacio. I, šta? Ništa, niko nema problem, ja ispadoh budala.
Vlast je Nemce napravila Nemcima. Da, narod se gore (Francuska, na primer) začas organizuje i napravi protest, ali sistem mora da se poštuje.
Narod je takav kakav je, ali kazne i nagrade ga dovode u red. I, za 2 generacije poštovanja sistema (prvo na silu, kasnije kao opšte prihvaćena, normalna stvar) sve to postaje onako kako treba da bude.
 
Imamo svež primer potpisanog sporazuma za sertifikovano seme koji država jednostavno neće da poštuje. Isto tako neće da sprovodi zakon o podsticajima zato što ne želi da uredi tu oblast. Finasijski i pravni stručnjaci čekaju da im poljoprivrednici predlože kako da sprovedu kontrole i otkriju zloupotrebe. Tako se radi samo ako nema volje da se išta reši. I dalje niko ne zna šta se dešava ako se prijavi krivično delo neosnovane isplate subvencija, koji su koraci, kako se slučaj ispituje?
 
Nazad
Vrh