Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
O tome sam i pisao malopre.
Zakupci se dogovaraju s vlasnikom oko subvencija.
Niko nikog ne može naterati da uzme njegovu zemlju i da mu da subvencije.
 
I moje mišljenje je da se previše pažnje poklanja zakupodavcima. Ako zakupodavac ne želi da pravi ugovor o zakupu, ili ne želi da se njegova zemlja stavlja u drugo gazdinstvo, stvar je prosta - ako vam to odgovara uzimate zemlju pod tim uslovima, ako ne odgovara ne uzimate tu zemlju u zakup i mirna Bačka. Ne vidim ja tu nikakvih problema. Ako meni ne odgovaraju ti uslovi ja neću uzeti tu zemlju u zakup, i neću biti ljut ako neko drugi uzme tu zemlju pod tim uslovima. Ako tom drugom tako odgovara ili nalazi svoju računicu, njegova stvar, to se mene ne tiče.
 
Drzava treba da kontrlolise povezana lica ovi sto rade 100 hektara a nemaju traktor i mehanizaciju odnosno sluze lokalnim mocnicima za pranje para preko racuna i uzimanje subvencija tu se odliva najveci deo subvencija, pa preko njih konkurisu na robne rezerve ili za mehanizaciju ili podizu novac izbijaju sa pdv racuna to su malverzacije za zatvor a ne par jutara dato u arendu pola pola subvencija
 
Par jutara ovde, par jutara tamo ume tu da se nakupi lepa površina. Umesto da se te subvencije plasiraju u poslovanje i razvoj poljoprivrednika dobijemo dosta lep broj baba koje imaju za banju, dece na letovanju itd. Sto puta sam čuo od ljudi da daju zemlju u zakup da bi imali za more. U slučaju da poljoprivrednici na to pristaju a ministarstvo poljoprivrede želi da ulaže u turizam onda je sve u redu. Pozdrav svima neka radi kako ko hoće ali teško će se negde stići kad je svaka vaška obaška. Ovi sa druge strane su uvek svi kao jedan u slozi da nam što više uskrate i oduzmu. Pozdrav svima!
 
Svi kukaju na arendu, a samo bi da rade više.... 🤔 Ako nekome ne odgovaraju uslovi zakupodavca, jednostavno ne uzme arendu i ćao zdravo. Kupe zemlju pa neće kukati na uslove. EAgrar je napravljen da u bliskoj budućnosti na žalost uništi i pojede svu buraniju ispod 50-60ha otprilike. Ovi do 10ha će ove godine nestati 90%..... Nestali su već neki i sa 30ha ove godine u Vojvodini.... A dole za Srbiju ih i ne zanima stanje realno gledano.
 
Tamo gde je u kući 10-30-50 hektara se odavno ne živi od poljoprivrede. Zašto bi uopšte i radili kad je arenda već tako dobra plus subvencije. Najveći problem je tamo gde ima puno zakupa i gde puno ljudi u kući živi od poljoprivrede.
 
Svi kukaju na arendu, a samo bi da rade više.... Ako nekome ne odgovaraju uslovi zakupodavca, jednostavno ne uzme arendu i ćao zdravo. Kupe zemlju pa neće kukati na uslove. EAgrar je napravljen da u bliskoj budućnosti na žalost uništi i pojede svu buraniju ispod 50-60ha otprilike. Ovi do 10ha će ove godine nestati 90%..... Nestali su već neki i sa 30ha ove godine u Vojvodini.... A dole za Srbiju ih i ne zanima stanje realno gledano.
Baš naprotiv. Oni sa 10 ha će da plivaju, nisu zaduženi preko guše pa mogu kako hoće. U najgorem slučaju prodaju jedno jutro i razduže se. Svako taj sa 10 ha radi i nešto drugo pa zemlja dođe kao dečiji dodatak. Dok oni sa xxx hektara zaduženi do jaja, tu kad banke krenu da uzimaju svoje, ostanu samo gaće na dupetu. Ako....
Već viđeno, nepričam na pamet.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Jel vi mislite da se samo u Vojvodini ,,radi" poljoprivreda?
Evo ja i moja porodica živimo samo od poljoprivrede sa 12,5ha zemlje i gle čuda živi smo.
Megalomanija će nam doći glave ,ne trebaju nam neprijatelji.
 
Ne, ja ne mislim da samo u Vojvodini radi poljoprivreda čak mi i smeta kad čujem "Blago vama u Vojvodini, baciš dugme nikne kaput" i sl. Vojvodina je jedna od najsušnijih i najtoplijih oblasti u Evropi. Znate i sami kakav su debakl ljudi doživeli ove godine sa prinosima na ogromnim površinama. Ogroman trošak da se sve obradi i zaseje zbog veličine poseda a prinos kao sa par jutara ispod Dunava. Priča o "Vojvodini žitnici Evrope" je odavno samo mit. To da će nam megalomanija doći glave je sasvim tačno ako nam već nije došla.
 
Nazad
Vrh