Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Tema je pokrenuta 2010 godine, protesti i blokade bile da kažem otprilike svake druge. Nekako mi se čini da dosadašnji način i nije dao najbolje rezultate.

Kada vć "kritikujem", odmah ću da dam predlog šta bi moglo da bude možda malo bolje. Organizovanj uduženja, kako teritorijalnih po mestima, tako i strukovnih prema oblastima čime se ljudi bave. I tu ne treba ići na neku masovnost, bolje da uduženje ima tri ili četri člana i da se međusobno pomažu, to je bolje nego da se ima sto članova gde ć opet samo trojica ili četvorica raditi dok će ostali kritikovati.

Naravno, najverovatnije da nisam u pravu, ali mislim da bi trebalo probati nešto drugo.
 
Ukoliko me sećanje služi prošle godine u Kisaču je sa tadašnjom ministarkom i predsednicom vlade dogovorena isplata 17.000 po ha za sertifikovano seme. Letos je to potpisano i donesene su izmene pravilnika gde je definisana isplata do kraja godine. Odakle sad ovih 7-10 hiljada? Koji je smisao beskrajnog sklapanja sporazuma kada se nijedan ne poštuje. Ovo vidim kao novo unošenje podela između poljoprivrednika koji imaju račune i onih koji nemaju. Tek sada će se zavaditi dok je druga strana u pregovorima uvek dosledna i jedinstvena u neispunjavanju dogovora.
 
Govorili su da će u bliskoj budućnosti strogo kontrolisati ko uzima subvencije, i početi kažnjavati. Možda to bude i sad. Subvencije pripadaju onom ko obrađuje zemlju, ne onom ko je samo poseduje.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Pa da je takoo niti bi vlast pristala da plati svima seme,niti bi udruzenja na to pristala jerr onda je LAZZ da se borimo protiv toga da subvencije uzima onaj koji neobradjuje i ne seje...
Eto ja konkretno sam sitan poljoprivredlnik,imam racune za seme za posejanih 15 hektara kukuruza aa u gazdinstvu imam prijavljenijh samo 7 hektara ..
Da ne ulazum sada u razloge sto nisam prijavio kada svi znamo stoo...
 
Da zadovoljan sam novim vozovima, autoputevima, sto ne moram da idem konjskim putem do grcke, sto mozes stici za sat vremena iz ns do bg, novom opremom u vojsci itd, sve ono novo sto je uradjeno naspram toga sto au zuti unistavali godinama. Niti je sve crno i belo dobre stvari trebaju da se pohvale. Al tako nesto sa tvojim mentalnim sklopom jednostavno ne mozes da razumes. Naravno za ovakve stvari kao represija seljaka moraju da se kazne i da vide slogu i odlucnost seljaka da se to ne SME desavati ii raditi al pored tebe i takvih slicnih nema od toga nista.
E tu smo.Za puteve ima a za poljoprivredu nema.Šta je po tebi prioritet.Da ne pričam i o zdravstvu i o mizernim platama i penzijama.Važno je da se ti vozašpo putevima .KOliko njih u Srbiji ni ne ide tim putevima.
Puteva ima jer se najbolje krade.I sve je to lepo.Hoćeš li ti pre betonirati dvorište ili napuniti frižider.
 
A kad bi znao kako tebe vide :haha:. Do onomad ti je pena isla na usta koliko si bio zadovoljan sa nasom vlascu
Da zadovoljan sam novim vozovima, autoputevima, sto ne moram da idem konjskim putem do grcke, sto mozes stici za sat vremena iz ns do bg, novom opremom u vojsci itd, sve ono novo sto je uradjeno naspram toga sto au zuti unistavali godinama. Niti je sve crno i belo dobre stvari trebaju da se pohvale. Al tako nesto sa tvojim mentalnim sklopom jednostavno ne mozes da razumes. Naravno za ovakve stvari kao represija seljaka moraju da se kazne i da vide slogu i odlucnost seljaka da se to ne SME desavati ii raditi al pored tebe i takvih slicnih
Nisi pročitao moj post da bi ga razumeo nego si odgovorio sa mržnjom prema meni od ranije.Naravno da mi je žao a da li si ti otišao da ga odbraniš i svi koji me napadaju.Od mojih Kikinđana pa do onih sa krajnjeg juga.Ko je izašao da ga odbrani.Da čujem.Koje udruženje.
Pa odbranili su ga prvo njegovi koji su dosli traktorima i blokirali policiju. A ko ga nije odbranio ili ne zeli da to sada uzme kao valjan razlog da se pokrene treba da stavi prst na celo. To je pod 1.
Pod 2. Niko tebe ne mrzi, tebi niko nije kriv sto nista nisi uradio kako treba a kukas kako si izostavljen, hobista tra la la. Samo za info u bilo kojoj drzavi bi donio onu stvar kao podsticaj jer ne postojis u registrima. A prvi si da kukas i davis u temi
 
Ова Миксерова ми се више свиђа! Е сада бити или не бити? Можда им једино тражити да у наредних 5 година субвенције изађу на 35000дин и то да потпишу. Као и паори да имају разумевања према држави тешка времена, криза, трте-мрте онако мало им подићи. 🤔
To sa potpisivanjem ugovorene sume vidis da nema nista. Rade sta hoce. Izgleda da cemo sad pred svake subvencije morati na ulice pa na pregovore, pa sta se izvuce… gore nego na buvljaku…
 
A gde si ti u toj odbrani.To sam ja pitao.Ja sam bio izostavljen kao hobista onomad i bez subvencija po hektaru kao i hiljade naših kolega.Da li si ti uopšte upućen o tim dešavanjima.Možeš nastaviti da vređaš ali ne dugo.To govori o tebi.Ja tebe rečju nisam uvredio.
 
Ukoliko me sećanje služi prošle godine u Kisaču je sa tadašnjom ministarkom i predsednicom vlade dogovorena isplata 17.000 po ha za sertifikovano seme. Letos je to potpisano i donesene su izmene pravilnika gde je definisana isplata do kraja godine. Odakle sad ovih 7-10 hiljada? Koji je smisao beskrajnog sklapanja sporazuma kada se nijedan ne poštuje. Ovo vidim kao novo unošenje podela između poljoprivrednika koji imaju račune i onih koji nemaju. Tek sada će se zavaditi dok je druga strana u pregovorima uvek dosledna i jedinstvena u neispunjavanju dogovora.
Prijatelju ovo je jedna lakrdija i komedija od drzave ,vacaroska politika ko koga zajebe i ko koga prevari...
Pa ja sam 20 godina bio po stocnoj pijaci dok sam cuvao stoku pa too ni tamo nisam video da se oni dzambasi -prevaranti tako ponasaju ,dzamas pruza ruku nekoliko puta dok se dogovorite za cenu i dak se ne rukujete i idete na vagu,merite i isplata po dogovoru.
Zamisli da se pogadjas posle i u putu do vage i menjate opet cenu ,pa dok cekas red na vagi menjate cenu ,pa i kad izmerite i dobijes onu priznanicu od vagara OPETT da menjate cenu i dogovor????
Auuu u kakvoj Drzavi zivimo...
 
Ljudi nemojte zatrpavati temu bez potrebe sada raznim glupostima, i to je najvise zatrpavaju ljudi koji nisu izasli nigde traktorima. Dajte prostora ljudima sa lica mesta da daju konkretne informacije.

Mene je sramota sto kod mene u selu i okolini nema nista organizovano pa sa tim u vezi mene samo interesuje da li se planira ostajanje sutra pored ulica? Ja cu izaci sam, ne mora niko vise da izadje nek svi sede kod kuce i gledaju TV a ja najmanje sto mogu da uradim je da izadjem traktorom i parkiram se pored puta!
 
E tu smo.Za puteve ima a za poljoprivredu nema.Šta je po tebi prioritet.Da ne pričam i o zdravstvu i o mizernim platama i penzijama.Važno je da se ti vozašpo putevima .KOliko njih u Srbiji ni ne ide tim putevima.
Puteva ima jer se najbolje krade.I sve je to lepo.Hoćeš li ti pre betonirati dvorište ili napuniti frižider.
Ја стварно не знам какве ти проблеме у глави имаш ал оваке дебилне постове не могу да верујем да неко пише. Па не живе сви у Србији од пољопривреде,људима требају путеви,инфраструктура. Ти треба да се бориш да и уз то буде за пољопривреду. Ал не,ти 10 година кукаш како ниси добио субвенције јер си хобиста,а за тих 10 година се буквално ниси макао са места. Ако имаш те синове пусти их да раде и воде,а ти најбоље угаси интернет и уживај и молим те као Бога не мешај им се у посао. Седи где си,ни за то ниси.
 
A gde si ti u toj odbrani.To sam ja pitao.Ja sam bio izostavljen kao hobista onomad i bez subvencija po hektaru kao i hiljade naših kolega.Da li si ti uopšte upućen o tim dešavanjima.Možeš nastaviti da vređaš ali ne dugo.To govori o tebi.Ja tebe rečju nisam uvredio.
U sistemu sam od 2004 kada nije bilo subvencija a profesionalci su se bojali i prijavljivali tek kad su počele subvencije.
 
Ne postoje nikakve garancije za navedenih 28.000 po hektaru do kraja marta s obzirom na praksu od ranije. Nova godina sa novim nepoštovanjem dogovorenog i potpisanog očigledno je bitno samo uliti malo lažne nade radi smirivanja nezadovoljstva. Bez dileme problem leži u pregovaračima sa druge strane čije namere prema poljoprivrednicima u Srbiji nisu sasvim jasne a ne deluju kao dobronamerne. Smenjuju se lica u ministarstvu ali odnos prema našoj poljoprivredi se nikada ne menja.
 
Bas zato sto nema nikakvih garancija ni za sta treba da nas izadje jos vise i da pokazemo snagu naroda. Veslaju nas godinama, ne treba ocekivati nista manje sad, ali treba i njima dati znanja sa kim imaju posla.
 
Da potpisu menice kao garanciju, i jos dva žiranta 😂
Menice ne bi bile puštene kada bi ih potpisali. Situacija u kojoj ministarstvo ne poštuje svoje pravilnike i sporazume meni uopšte nije smešna a nije ni neki ambijent za planiranje proizvodnje posebno ne u poljoprivredi. Proizvođači imaju stalne, fiksne i konstantno rastuće troškove a zarada onako, kako kad bude i ako bude. Takvi poslovi nemaju nikakvu budućnost.
 
Ја стварно не знам какве ти проблеме у глави имаш ал оваке дебилне постове не могу да верујем да неко пише. Па не живе сви у Србији од пољопривреде,људима требају путеви,инфраструктура. Ти треба да се бориш да и уз то буде за пољопривреду. Ал не,ти 10 година кукаш како ниси добио субвенције јер си хобиста,а за тих 10 година се буквално ниси макао са места. Ако имаш те синове пусти их да раде и воде,а ти најбоље угаси интернет и уживај и молим те као Бога не мешај им се у посао. Седи где си,ни за то ниси.
Kako mogu da kukam da 10 godina nisam dobijao subvencije kad to nije tačno.Toliko o tome koliko ti je tematika poznata.A umeš da vređaš.Jesi li ti bio danas na proteste i ako jesi ako se nisi slikao-kao da nisi.
 
Nazad
Vrh