Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Peet stvarno ne znam koji je tvoj problem. Ja želim da registrujem parcele koje radim i želim da mi ova DRŽAVA isplati subvencije za njih. Rekla je bivša ministarka da će i parcele, gde vlasnik neće da potpiše Ugovor o izdavanju, uz overavanje nekakve Izjave overene kod Notara moći da se ubaci u sistem, pa su čak i u E agraru stavili posebno polje gde se te i takve parcele mogu uneti. Ja sam ih i uneo i čekam da vidim hoće li biti te izjave. Dakle ne radim ništa van pravila, kao što ima nekih koji svašta rade samo da izigraju sistem po bilo kom osnovu.
A za tvoju informaciju ja IMAM račun za kupljeno seme i na osnovu toga tražim podsticaj za sertifikovano seme.
Sad možeš ti da staviš prst na čelo i da dobro razmisliš kad nešto mi odgovaraš.
 
Ja nemam problem ali koliko vidim ti si u problemu jer zelis da svoju problematiku stavis u tebi odgovarajuci polozaj!
Pre svega sto se tice te izjave nije nikako namenjena za takve slucajeve kao kod tebe, vec u onim slucajevima gde je vlasnik pokojnik a godinama se nije naslednik utvrdio zbog raznoraznih sudskih problema koje naslednici imaju medjusobno!
Tako da u tvom slucaju ta zemlja ima vlasnika i nek ti potpise ugovor ako zeli, ako nece zaboravi na subvencije!
Sto se semena tice nije mi potrebna informacija imas li racune ili ne, napisao sam jasno ko treba da ostvari povracaj!
 
Protesti su bili u novembru kad je jesenja setva vec bila pri kraju, a dosta ljudi posejalo tavanusu. Tada ni sama udruzenja na sastanku u Kisacu nisu mogla da zauzmu stav da li treba insistirati da svi imaju pravo na povracaj za seme ili samo oni koji imaju racune za sertifikovano seme.
 
Protesti su bili u novembru kad je jesenja setva vec bila pri kraju, a dosta ljudi posejalo tavanusu. Tada ni sama udruzenja na sastanku u Kisacu nisu mogla da zauzmu stav da li treba insistirati da svi imaju pravo na povracaj za seme ili samo oni koji imaju racune za sertifikovano seme.
Ja koliko pratim,kontam da se sve znalo unapred,samo nam je kasno "servirano" , kao i sad!
Pocetkom avgusta neki pomocnik ministra najavljuje jesenje subvencije sa raznim pogodnostima,da bi potom neka udruzenja posle 30 dana(znaci u septembru) izasla sa navodnim zahtevima koje su oni predlozili.
Jbt, pa koje ovde lud,mi koji verujemo kvazi udruzenjima i piskaranju na forumu ili taj zamenik koji je to predlozi 30 dana ranije?
Ovo nije bilo ni u Twilight zone ili Back to the future.Sad samo jos da nam se pojavi Mekflaj sa konacnom izmenom Almanaha , pa da i mi pobedimo 8-)
 
toalno ne fer prema onima koji su kupili seme

al srbija je ovo,sto vise postujes neka takozvana pravila vise najebes
A cek sta ti mislis da mi nismo kupovali seme? Kako smo sejali suncokret kukuruz?😳
Jer bice tu nesuglasnica ti bez obzira sto si uzeo seme i imas racun na taj racun trebace ti i BPG i JMBG a ti to nemas tako da taj racun mozes da bacas u kantu😅
 
Ja koliko pratim,kontam da se sve znalo unapred,samo nam je kasno "servirano" , kao i sad!
Pocetkom avgusta neki pomocnik ministra najavljuje jesenje subvencije sa raznim pogodnostima,da bi potom neka udruzenja posle 30 dana(znaci u septembru) izasla sa navodnim zahtevima koje su oni predlozili.
Jbt, pa koje ovde lud,mi koji verujemo kvazi udruzenjima i piskaranju na forumu ili taj zamenik koji je to predlozi 30 dana ranije?
Ovo nije bilo ni u Twilight zone ili Back to the future.Sad samo jos da nam se pojavi Mekflaj sa konacnom izmenom Almanaha , pa da i mi pobedimo 8-)
Ako ne verujes kako kazes tim kvazi udruzenjima, a ti osnuj svoje jer si dokazao da si za to sposoban posto dobro organizujes druzenje forumasa.
 
A cek sta ti mislis da mi nismo kupovali seme? Kako smo sejali suncokret kukuruz?😳
Jer bice tu nesuglasnica ti bez obzira sto si uzeo seme i imas racun na taj racun trebace ti i BPG i JMBG a ti to nemas tako da taj racun mozes da bacas u kantu😅
ako budu davali za kukuruz i suncokret uljanu i sve to sto vec milion puta pisem moras da kupis i ako su to poljoprivrednici dogovorili sami sebi skacu u dzep jer ce oni od kojih su uzeli zemlju u zakup podici arendu jos vise ako arendasu idu subvencije,to da znas unapred tako da ta takozvana pomoc ti nista nece znaciti

svaki racun ima svoj broj tako da dva puta ga nemozes koristiti

Protesti su bili u novembru kad je jesenja setva vec bila pri kraju, a dosta ljudi posejalo tavanusu. Tada ni sama udruzenja na sastanku u Kisacu nisu mogla da zauzmu stav da li treba insistirati da svi imaju pravo na povracaj za seme ili samo oni koji imaju racune za sertifikovano seme.
odgovorio ti kolega Sremcevic
 
A cek sta ti mislis da mi nismo kupovali seme? Kako smo sejali suncokret kukuruz?😳
Jer bice tu nesuglasnica ti bez obzira sto si uzeo seme i imas racun na taj racun trebace ti i BPG i JMBG a ti to nemas tako da taj racun mozes da bacas u kantu😅
Ниси купио оно главно семе. Сунцокрет, кукуруз, репу и уљану репицу свакако мораш купити оригинал јер су хибриди(уљана има и сорта). Док пшеницу и соју већина људи оставља своју и селектира, од тога нико нема зараду сем оног ко ради селектирање. Епитет је стављен на семенску пшеницу и соју и тако ће на крају и бити тражиће рачуне за пшеницу и можда соју.
 
ako budu davali za kukuruz i suncokret uljanu i sve to sto vec milion puta pisem moras da kupis i ako su to poljoprivrednici dogovorili sami sebi skacu u dzep jer ce oni od kojih su uzeli zemlju u zakup podici arendu jos vise ako arendasu idu subvencije,to da znas unapred tako da ta takozvana pomoc ti nista nece znaciti

svaki racun ima svoj broj tako da dva puta ga nemozes koristiti


odgovorio ti kolega Sremcevic
I taj Sremcevic kaze da su postojala nagadjanja.
 
pa povezani su sa e agrarom zar ne preko BPG? kao i nafta za refakciju taj nacin

nece valjda traziti da im slikamo racune pa ko ce to proveravat racune svaki posebno na sva gazdinstva


pa bilo je price,zvanicno je dogovoreno kasnije ali je bilo nagadjanja a 80% ljudi je reklo---ma ko ih jebe ovo ono,otprilike taj rad
 
Nazad
Vrh