Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Moja procena je bila da od para za seme nece biti nista a da ce semenari da iskoriste tu vest i dodatno naduvaju cene iz nekog protesta sam doradio sve seme svoje i posejao sve psenicu nisam hteo dinar da im dam ni za seme kukuruza ni za seme psenice, ove godine sam uzeo samo jednu paletu a ne treba mi ni cela podelicemo nas vise a ostalo ako treba opet dorada sa tavana isto sve psenica
 
Drzava zatvori izvoz zitarica, drzava ogranici cenu mesa, jaja... Otkud pravo drzavi a da nama ne kompezuje gubitak nama, brale dodji u Srbiju da poslujes tek ces onda videti sta je ludnica
Tu se slažem s tobom.
Jer sve što si nabrojao je rezultat države.

Mislio sam na razne skupove u vezi niske cene mleka, žita koje nisu bile rezultat ograničenja sa strane države nego odnosa prodavać-kupac.

A činjenica je da u zatvorenoj državi 'naši' mogu puno više nego u sredini gde možeš (teoretski) sam da kupuješ i prodaješ bez njih.

Ajmo slučaj mleka.
Kod nas su sve mlekare izigravale gubitke pa kukalo kao im stočari na silu prodavaju mleko, koje ne trebaju i slično, dok su imele monopol.
Samo da ih je obišla prva cisterna mleka za Italiju,odmah se promenila pesma u 'Izdajice, uništavate domaću preradu...' i slično.
Tako su članovi/vlasnici jedne zadruge i direktor stavili jaja na kladu i išli u nepoznato.
Imali smo prednost da nama zadružni sistem još funkcionira, iako ga pljujemo, dok je u ostalim državama ex-yu bio uništen.
Tako i nemate organizacije koja bi mogla da ponudi mleko na međunarodnom trgu van politično tajkunskih lanaca.
 
Poslednja izmena:
Nisam sejao ove godine nista drugo osim psenice moje seme, jer su odma u jesen podigli cenu psenice a odma posle toga pionir i dkc su poceli da divljaju sa cenom semena kukuruza a glavni razlog je bio najavljena subvencija za seme da se i oni malo ovajde
 
Još malo ološke propagande.
Kakvi su ovo majstori, kaze trosi velike kolicine hemikalija i dizela da dodje do sto veceg profita sa svojih njiva u sto kracem roku. Ne paoor treba da radi bez profita sa konjima, a oni da skoluju decu i kupuju stanove po londonu.
Sramota.
 
Vratili se sa zasluzenih godisnjih odmora pa ukljucili novinarski serofon na 4 da malo podgreju narod, da mu lakse padnu cene besplatnih knjiga i skolovanja, obezbedjenja po skolama i skupljanje papira za autobuske karte.
 
Ako bude jos jednom da se ponovi 5 Oktobar i ostaje jadan jedini ne štrojen ali bukvalno neštrojen od ovakvih olosa koji pisu i velicaju svakakve nebuloze u medijima onda ova drzava zasluzuje da bude dno dna i dalje kao sto je zadnjih 12 godina!
Sablja i vanredno stanje 2003 nikom normalnom i cistog bez mrlje nije smetala i zato je trebala vladati cak i do dan danas pa da sjebu bagru celu za sva vremena!
 
Samo lustracija,a ako se sada neko bude bunio protiv lustracije onda doživotna robija.
Mada bratija će zaglaviti robiju bez obzira,za sve što su radili.
Video sam tatu Anđelka kako obilazi nešto u okolini Rume.
 
Samo da podsetim da se svaki dan može sipati po 179 na NIS-ovim pumpama, bez obzira što je potrošen limit na kartici. Važi do 30.09.
To je za one kojima je bilo malo ono što se ispregovaralo.
 
Nazad
Vrh