Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Nalazimo se u devetom mesecu tekuće godine i još uvek ne znamo ništa pouzdano. Ministarstvu treba više od 20 godina da "utvrde ko se bavi poljoprivredom". Valjda će im trebati neka godina manje da utvrde ko i kako ima pravo na subvencionisano seme.
 
U maju prošle godine je traženo povećanje subvencija. Tada je (ili malo kasnije na sastancima) premijerka rekla da će biti povećanja i to najverovatnije pravdanjem računima za seme ali da se još ne zna tačno kako će to izgledati. Inače ja nikada nisam kupovao semensku pšenicu sem manje količine za "prvu reprodukciju" koju inače sejem a prošle godine sam kupio svu količinu znajući za te najave. Svako ko je pratio dešavanja mogao je da zna za to.
 
Ako ne verujes kako kazes tim kvazi udruzenjima, a ti osnuj svoje jer si dokazao da si za to sposoban posto dobro organizujes druzenje forumasa.
https://sejemkomenda.si

E,hajde sa nama,ide par nas forumaša.Polazak,odnosno skup je kod mene ispred kuće!
Za pocetak da se organizujemo za jedan zajednicki odlazak do kolega Paora iz Slovenije,a za daljne organizacije oko udruzenja "će da vidimo" !!!
Nas uvazeni clan @tine poziva forumase vec nekoliko godina , a dosada se niko nije odazvao. :ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Ja koliko pratim,kontam da se sve znalo unapred,samo nam je kasno "servirano" , kao i sad!
Pocetkom avgusta neki pomocnik ministra najavljuje jesenje subvencije sa raznim pogodnostima,da bi potom neka udruzenja posle 30 dana(znaci u septembru) izasla sa navodnim zahtevima koje su oni predlozili.
Jbt, pa koje ovde lud,mi koji verujemo kvazi udruzenjima i piskaranju na forumu ili taj zamenik koji je to predlozi 30 dana ranije?
Ovo nije bilo ni u Twilight zone ili Back to the future.Sad samo jos da nam se pojavi Mekflaj sa konacnom izmenom Almanaha , pa da i mi pobedimo 8-)
Opet moram da reagujem.
Stalno iznosiš istu neistinu (lažeš).
Udruženja iste zahteve ponavljaju danima, mesecima i godinama.
E, sada tvoj je problem što si za zahteve udruženja čuo tek pošto ih je izneo kao predlog neko iz ministarstva.
Neznanje ne oslobađa krivice.
Jedno je šta se u Kisaču tražilo i drugo šta je obećano. Na pregovore u Kisač Brnaba i starleta su došle sa papirom (šta je vičko odobrio) sa maksimalnim uslovima koje oni mogu da ponude i rekli su da nema dalje diskusije, a znamo i zašto (jer nije tu onaj koji odlučuje).
Lako je kritikovati tuđi rad ali je teško nešto preduzeti.
Naravno da pistoje fiktivna ,,udruženja" ali niko normalan ih ne smatra da su pretstavnici poljoprivrenika.
 
Poslednja izmena:
Opet moram da reagujem.
Stalno iznosiš neistinu (lažeš).
Udruženja iste zahteve ponavljaju danima, mesecima i godinama.
E, sada tvoj je problem što si za zahteve udruženja čuo tek pošto ih je izneo kao predlog neko iz ministarstva.
Neznanje ne oslobađa krivice.
Ko kanda sam neobavesten,isto kao i onaj bivsi?
Nego,sta kazes na to da idemo na divan kod komsija paora iz Slo? :ppozdrav:
 
Nalazimo se u devetom mesecu tekuće godine i još uvek ne znamo ništa pouzdano. Ministarstvu treba više od 20 godina da "utvrde ko se bavi poljoprivredom". Valjda će im trebati neka godina manje da utvrde ko i kako ima pravo na subvencionisano seme.
Ako masovno izađemo na protest, rešavanje sa 20 godina se smanjuje na dan-dva.
 
NS uživo je naprednjački, zna se kako su ga oteli.
Ološ se boji dvadesetak ljudi koji će doći automobilima, parkirati se na parking i izvesti protestni performans i otići svojim kućama.
Svako dobre volje može podržati performans ili gledati sastrane da vidi istinu. Svako može odvojiti sat-dva i svako ima registrovan automobil.
Nema ,,opravdanih" izgovora, već kada ste pokrenuli ovo pitanje.
 
Poslednja izmena:
 
Još malo ološke propagande.
 
Trebali su da izadju u junu i obavestiti ljude subvencija za seme od oktobra za 2025 godinu kupite deklarisano seme, semenske kuce obavestiti da ne smu da podizu cene, para u budzetu za 2024 nema nemozemo da isplatimo, jel to tako bilo tesko poljoprivreda je planska proizvodnja planira se godinu i vise unapred.........
 
Trebali su da izadju u junu i obavestiti ljude subvencija za seme od oktobra za 2025 godinu kupite deklarisano seme, semenske kuce obavestiti da ne smu da podizu cene, para u budzetu za 2024 nema nemozemo da isplatimo, jel to tako bilo tesko poljoprivreda je planska proizvodnja planira se godinu i vise unapred.........
Kako ne sme da podignu cenu?
Ko može zabraniti?
Ako je subvencija na seme, cena ide gore skoro do subvencije.
Ako je premija na proizvod, otkupna cena se smanji, da se to 'ukalkulira' u novavc koji se dobije za proizvod.
Itd...

Vidim kako se često od pogrešnog očekuje rešenje problema.

Odnos na trgu i cene nemaju ništa sa državom.
Nije država ni mlekara, ni mesar, ni mlinar, ni mešaona...

A država pada na problemu osnovnih odnosa u sistemu.

Problem sa državom su nejasni uslovi, koji se objavljuju za unazad, kašnjenja sa isplatama...

Austrija se na primer ko država zaduži i isplati, samo da iz EU dođe cifra, koliko im sleduje ko državi.
Jer ta iznos podmaže i pokrene sve grane ekonomije u tolikom obimu, da mogu iz plusa podmirit kamate na te pare za period dok im ne legnu pare iz Brisela.

Dok na našim prostorima i kad pare dođu probaju, da ih malo još 'okrenu'.
 
Nazad
Vrh