Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Cek, pa i mi smo kupovali seme svi.
A ako daju kroz pravdanja uz racune onda da daju direktna pomoc po ha 100-150e zbog suse na sve kulture koje su prijavljene u RPG
pa koliko si platio seme? imas racun ili ne?

kod nas jedno polj gazd. svake godine rade selektiranje i mesec dana pre slektovanja kazes od sorata koju imaju hocu 2t,kad se iselektira odes platis i to je to....cena ove godine je bila 35din

i sad taj sto je otiso i kupio za 35din da dobije isto kao i onaj sto plati 80din semensku nije logicno

upravo se zato i zove SERTFIKOVANO SEME
 
Dzaba se svadjate ko je kupio seme a kome je palo sa neba jer nece niko dobiti nista, mozda je tako i najbolje
Ja bih pomogao samo velikim paorima sa 1000+ Ha. Oni i onako ne dobijaju subvencije a rade zemlju kako je najbolje uraditi i imaju zbog toga bolje prinose i vise poreza ubacuju u budzet . Ovi sa starim traktorima i masinama ili neka krenu u obnovu ili neka predju na neku drugu granu poljoprivrede . Ako nece ni to neka idu da motaju kablove 🤪
 
ako svi dobiju tu ce oni koji su selektirali svoj rod pa jos i prodali nekoliko tona po 35-40din pa jos dobiju i tih 17hilj,gde ces bolji posao ove godine :)
 
Evo ja sam kupio svo seme pšenice zbog toga što sam mislio da će država (a ne picousti) dati povrat za to seme.Međutim ispao je moša. :haha:
Isto sam za to da svi dobiju tih 17000 ove godine bez obzira na seme.Zašto?
Zato što iako možda nisu kupili SERTIFIKOVANO seme morali su da kupe svo gorivo,đubrivo i hemiju da bi imali pristojan rod.Tako da ipak se država tu dobro naplatila i bio bi red da ispoštuje te poljoprivrednike na ovako nezahvalnu godinu.
 
Evo ja sam kupio svo seme pšenice zbog toga što sam mislio da će država (a ne picousti) dati povrat za to seme.Međutim ispao je moša. :haha:
Isto sam za to da svi dobiju tih 17000 ove godine bez obzira na seme.Zašto?
Zato što iako možda nisu kupili SERTIFIKOVANO seme morali su da kupe svo gorivo,đubrivo i hemiju da bi imali pristojan rod.Tako da ipak se država tu dobro naplatila i bio bi red da ispoštuje te poljoprivrednike na ovako nezahvalnu godinu.
zasto je ispala mosa?

od oktobra krecu prijave za proslogodisnju setvu ili nisam nesto dobro ispratio?
 
Ja bih pomogao samo velikim paorima sa 1000+ Ha. Oni i onako ne dobijaju subvencije a rade zemlju kako je najbolje uraditi i imaju zbog toga bolje prinose i vise poreza ubacuju u budzet . Ovi sa starim traktorima i masinama ili neka krenu u obnovu ili neka predju na neku drugu granu poljoprivrede . Ako nece ni to neka idu da motaju kablove 🤪
Zasto mislis da veliki paori sa 1000+ ha ne primaju subvencije?
 
Evo ja sam kupio svo seme pšenice zbog toga što sam mislio da će država (a ne picousti) dati povrat za to seme.Međutim ispao je moša. :haha:
Isto sam za to da svi dobiju tih 17000 ove godine bez obzira na seme.Zašto?
Zato što iako možda nisu kupili SERTIFIKOVANO seme morali su da kupe svo gorivo,đubrivo i hemiju da bi imali pristojan rod.Tako da ipak se država tu dobro naplatila i bio bi red da ispoštuje te poljoprivrednike na ovako nezahvalnu godinu.
Po tebi ovi sto su sejali sertifikovano seme nisu morali da kupe gorivo, djubrivo i hemiju.
 
Ostalo im para da kupe jos vise djubriva,ili nesto deseto ...Poenta je koliko je ko potrosio para na seme ,tj neki vise a neki manje,a sada ce svi isto dobiti,to onda nikako ne spada u ''dajemo svima jednako''.Mada kod nas gde je bila susa ne igra mnogo tih 17k ,susa je odnela puno vise,ako cemo ''svima jednako'' onda nama treba pomoci i pre tih 17k,tj ja bih se odrekao tih para ali da dobijemo realnu ostetu na susu.Tih 17k/ha sto bi dobio sam izgubio samo na soji,i vise od toga,a gde su ostali usevi.
 
Seme pa seme,a da su rekli da ce dati za djubre ili nesto drugo sta bi vam onda smetalo

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Seme pa seme,a da su rekli da ce dati za djubre ili nesto drugo sta bi vam onda smetalo

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
nek daju i za djubre,imam racune i za to :) ;)

posto za seme od kukuruza,suncokreta(nece biti nista) neka daju za vestak

mada onda bolje da sledece daju odmah tih 35hilj pa da posle pravdamo preko racuna
 
Najpoštenije jee da ko je sejao sa tavana dobije 8,5.ooo a ko je kupio sertifikovano 17000.Jer ovim načinom koji je izglasan su kupci sertifikovanog u podređenom položaju..Da napomenem da sam ja kupio selektrirano seme.
 
Po meni realno bi bilo da svima daju bez pravdanja tih 17.000din za seme sad sto pre, jer je bila susa i puno bi nam znacilo tih 17.000din a od sl godine neka daju kroz pravdanja sa racunom.

Zašto da daju svima?
Neka daju samo onima koji su zaista kupili seme i imaju račune da to i opravdaju.....
Nemam račune jbg 😂
Da daju svima kako kažeš, onda bi dobila i ona 1/3 fiktivnih gazdinstva koji zemlju izdaju u zakup, a uzimaju subvencije, i samo bi postali još alaviji.....
 
Zašto da daju svima?
Neka daju samo onima koji su zaista kupili seme i imaju račune da to i opravdaju.....
Nemam račune jbg 😂
Da daju svima kako kažeš, onda bi dobila i ona 1/3 fiktivnih gazdinstva koji zemlju izdaju u zakup, a uzimaju subvencije, i samo bi postali još alaviji.....
upravo zbog ovoga sto si naveo mislim da subvencije za seme kukuruz,suncokret,uljanu i ostalo sto se kako da kazem MORA kupiti,nikako ne valja
 
Nazad
Vrh