Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Ajmo onda solomonsko rešenje: ko preda dve trećine računa neka dobije sve.
Od kukuruza i suncokreta imamo svi račune.

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
 
E pa onda akone valja ni tako nit ovako bolje da ne daju vise tih 17.000din i gotovo, pa ce i oni koji imaju racune i oni koji nemaju racune svi cemo zajedno da se naljutimo🤗
 
Ajmo onda solomonsko rešenje: ko preda dve trećine računa neka dobije sve.
Od kukuruza i suncokreta imamo svi račune.

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
to su onda direktna davanja

kao drugo ako vlasniku zemljista idu subvencije(po dogovoru) uz zakup 150-200e,susa opicila arendas skinuo jedva 2 tone a vlasnik dobio 400-450e
zamisli tu caroliju zivota
 
Mislim da odugovlačenje vodi realnosti, da je" kasa prazna".
Nema smisla ova teza - "ko će dobiti više/manje", pitanje svih pitanja je gde su novci. Kod koga je ključ od blagajne?
Poljoprivrednicima, u ovom momentu ne treba novac za prošlogodišnju setvu, već i za prošlogodišnju i ovogodišnju unapred jer nema sredstava da ulaže u neizvesnu proizvodnju.
 
Po meni realno bi bilo da svima daju bez pravdanja tih 17.000din za seme sad sto pre, jer je bila susa i puno bi nam znacilo tih 17.000din a od sl godine neka daju kroz pravdanja sa racunom.
Znači da pošeni opet ispadaju budale jer su kupili deklarisano seme koje je skuplje od tavanskog.
Očigledno da većina podržava kršenje pravila ako je u njegovom interesu ali su za poštovanje samo ako je u njihovom interesu. To se zove cinizam.
Ogromna većina onih koji su kupili deklarisano seme su oni koji izlaze na proteste i oni koji takvima veruju. Pametnom dosta.
 
Evo ja sam kupio svo seme pšenice zbog toga što sam mislio da će država (a ne picousti) dati povrat za to seme.Međutim ispao je moša. :haha:
Isto sam za to da svi dobiju tih 17000 ove godine bez obzira na seme.Zašto?
Zato što iako možda nisu kupili SERTIFIKOVANO seme morali su da kupe svo gorivo,đubrivo i hemiju da bi imali pristojan rod.Tako da ipak se država tu dobro naplatila i bio bi red da ispoštuje te poljoprivrednike na ovako nezahvalnu godinu.
Da li oni što su poslušali vlast i kupili sertifikovano (koje je skuplje i od kojeg i država ima PDV) seme nisu imali troškove ,,gorivo, đubrivo i hemiju da bi imali pristojan rod" ? Ili te troškove imaju samo oni koji nisu kupili sertifikovano seme ?
 
Ajmo onda solomonsko rešenje: ko preda dve trećine računa neka dobije sve.
Od kukuruza i suncokreta imamo svi račune.

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
Znači da malo kršimo pravila može ali ne puno ? Kao što je onaj političar Ilić rekao da nebi zamerio da se ,,kraducka" 🤣🤣🤣
 
Mislim da odugovlačenje vodi realnosti, da je" kasa prazna".
Nema smisla ova teza - "ko će dobiti više/manje", pitanje svih pitanja je gde su novci. Kod koga je ključ od blagajne?
Poljoprivrednicima, u ovom momentu ne treba novac za prošlogodišnju setvu, već i za prošlogodišnju i ovogodišnju unapred jer nema sredstava da ulaže u neizvesnu proizvodnju.
Nisam siguran zbog činjenice da u najvećem delu Srbije arende nisu pale. To je na žalost činjenica, a ona dovodi do logičnog zaključka da nije loša situacija onako kako mi kukamo. Ili mi se samo čini ?
Za situaciju u kasi se apsolutno slažem, ništa novo. Kasa je odavno prazna.
 
Nisam siguran zbog činjenice da u najvećem delu Srbije arende nisu pale. To je na žalost činjenica, a ona dovodi do logičnog zaključka da nije loša situacija onako kako mi kukamo. Ili mi se samo čini ?
Za situaciju u kasi se apsolutno slažem, ništa novo. Kasa je odavno prazna.
To je jedini pravi odgovor o stanju u nasoj poljoprivredi.Kukanje ovde ne prolazi i nije merilo nicega
 
to su onda direktna davanja

kao drugo ako vlasniku zemljista idu subvencije(po dogovoru) uz zakup 150-200e,susa opicila arendas skinuo jedva 2 tone a vlasnik dobio 400-450e
zamisli tu caroliju zivota
Pa pazi danas je bolje imati 100 lanaca svoje zemlje nego sve masine i raditi istu a nemati u vlasnistvu.
 
Da li pod sertifikovano seme spada samo soja i psenica, ili seme za sve kulture? Da li i povrtari mogu da ostvare tih 17000 za njihovo seme?

Послато са 23124RA7EO помоћу Тапатока
 
Peet mozda si ti uzurpator. Ja nikad nisam bio ni cu biti. Imam zemlju koja je u zakupu ali vlasnik nece ugovor. Jednostavno nece. Da ne objasnjavam. Na tu zemlju sam mislio. Ja nju radim ulazem i sve ostalo kao i za svoju i za zemlju gde imam ugovor. Dakle za ovo da se odobri i subvencija od 18000 i naknadnih 17000 za seme i za gorivo refakcija. Ako ti ovo nije jasno ti vidi sta ces sa sobom.
Ne treba nista da ojasnjavas, osim da stavis prst na celo i pomislis na kakav nacin drzava da isplati subvencije za neregistrovane parcele?!
Tu je kraj price! A zelje su nesto sasvim drugo, kao i svakakvih zelja koje se mogu citati po pitanju povracaja za seme!
Svako ima svoju zelju i kako god se okrene zeli dobro samo licno sebi.
Sta nije tu jasno? Povracaj je za sertifikovano seme i ukoliko nije kupljeno sa fiskalnim racunom nema povracaja! Toliko jednostavno da ne moze biti jednostavnije.
 
Da li pod sertifikovano seme spada samo soja i psenica, ili seme za sve kulture? Da li i povrtari mogu da ostvare tih 17000 za njihovo seme?

Послато са 23124RA7EO помоћу Тапатока
Sve ratarske i povrtarske kulture koje su prijavljene u E agraru trebalo bi da budu u uredbi za sertifikovano seme.
 
Nazad
Vrh