Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
I treba ta tribina da ide javno (prenos uživo preko nacionalne frekvencije) kao i skupština da ljudi svi čuju pravo stanje u poljopribvredi ali nažalost to se neće desiti i opet ostaje sve iza zatvorenih vrata ali bez obzira na sve treba učestvovati makar da vide da ima i drugih razmišljanja a ne ona stara "nema ništa od toga".
 
Da postavimo dvojicu poljoprivrednika da se dogovore kako će biti, oni se ne bi mogli dogovoriti (čast izuzetcima), a vlast to koristi.
Recimo ja sam za poštovanje obećanog oko deklarisanog semena i kupio sam sve deklarisano (bolje da nisam 😂😂😂), a onaj koji nije kupio on bi da svi dobiju 17.000.
Ja jesam da svi dobiju po 17.000 ali od sledeće godine i da se to naznači da je za sve i da ne treba fiskalni račun od semena.
 
Ja sam voćar, ali se slažem da bi tih 17 hiljada trebalo da krenu od 2025. i to samo za potrošen, uložen novac (seme, sadnice, pesticidi, đubrivo...).
Opet, to je samo moj stav, ne mora da znači da je dobar
Svakako je najpoštenije da za ovu godinu novac obavezno dobiju ljudi koji su kupili deklarisano seme.
 
Па ако је договорено у овој години зашто онда од идуће? Не видим разлога за пролонгирање? Ко није купио декларисано семе јбг сноси свој део ризика не може и паре и јаре.
 
Ja sam voćar, ali se slažem da bi tih 17 hiljada trebalo da krenu od 2025. i to samo za potrošen, uložen novac (seme, sadnice, pesticidi, đubrivo...).
Opet, to je samo moj stav, ne mora da znači da je dobar
Svakako je najpoštenije da za ovu godinu novac obavezno dobiju ljudi koji su kupili deklarisano seme.
Poljoprivreda je odavno krenula da propada. Ljudi se snalaze kako bi preživeli. Zbog nedostatka novca seju ono što imaju i ako im pomoć države izostane 2025 neće ni biti
 
Svakako da svima odgovara da se dobije ovih obećanih 17.000. E sad pošto su neki kupili seme (i ja sam) a drugi su koristili sa tavana (pšenica i soja) neka i ostane ovako. Ali zato u 2025 da bude isključivo za svako deklarisano seme: pšenica, kukuruz, soja, suncokret, uljana repica, šećerna repa, detelina i ostalo vezano za ratarstvo, a što se tiče voćarstva i povrtarstva to će bolje da kažu ljudi iz te branše jer znaju koji odnos u cenama semena i sadnog materijala. Treba staviti sve predloge na jedno mesto i tako zatražiti za sledeću godinu. Takođe treba uvesti i za djubrivo i hemiju. Jedino što bih potencirao na tome da se obavezno uvede da gde se kupi hemija i djubre tu i vrati ambalaža i da onda dobije neki povrat od PDV-a pa makar i pola od toga uz prikaz fiskalnog računa. Biće lakše i nama i državi jer će se tako daleko više smanjiti zagađenje okoline (dakle ovde treba da se usklade i Ministarstvo za zaštitu životne sredine i Ministarstvo finansija). I najzad da se odobri prijava za podsticaj po ha i za gorivo i za seme ove zemlje za koje se nemaju Ugovori o zakupu. A najbitnije je da od ODMAH sva udruženja poljoprivrednika uključe u tim koji će da zajedno sa Vladom razmatra i donosi Odluku koja će posle u Skupštini da se implementira kao Zakon ili Uredba. I naravno da se u glasilima Javnog informisanja objavi da svi poljoprivrednici mogu pisanim putem ili mejlom da učestvuju u javnoj raspravi u vezi neke teme. Tako će se naši predlozi, zahtevi, mišljenja i ostalo videti i onda bi članovi Vlade mogli da na osnovu toga donese šta je najbolje za poljoprivredu.
Mada sam ja za to već odavno da naše Ministarstvo poljoprivrede jednostavno prepiše kako se neka grana poljoprivrede u Evropi (zemlja koja je najjača u tome) tretira i koji su sve uslovi uvedeni da bi ta grana bila jako isplativa. Dakle nema izmišljanja tople vode. To tamo godinama funkcioniše i bez problema.
 
I ne mogu samo da se prepišu zakoni iz zemalja u kojima dobro funkcionišu jer svaka zwmlja ima svoje specifičnosti.
Zbog pukog prepisivanja zakona u 2000tim naša poljoprivreda je i krenula nizbrdo ,a sad je toliko uhvatila ubrzanje da samo čudo može da je zaustavi u propadanju.
 
Da postavimo dvojicu poljoprivrednika da se dogovore kako će biti, oni se ne bi mogli dogovoriti (čast izuzetcima), a vlast to koristi.
Recimo ja sam za poštovanje obećanog oko deklarisanog semena i kupio sam sve deklarisano (bolje da nisam 😂😂😂), a onaj koji nije kupio on bi da svi dobiju 17.000.
Ja jesam da svi dobiju po 17.000 ali od sledeće godine i da se to naznači da je za sve i da ne treba fiskalni račun od semena.
Tebi ako pare za ovu godinu ne trebaju ti ih nemoj tražiti 😜

Ako su obecali za ovu godinu ne kapiram odakle uopšte potreba za raspravu i diskusiju
 
Мислим да треба да се поставе ствари на своје место људи шта извучете извуклисте и свака вам част незнам да ли сте свесни да већину грађана Србије уопште сељаци неинтересују то и политичари знају народ је у беди сиротињи а ти му дођеш са два џондира а он мота каблове .ако извучете неки динар хвала ако неизвучете опет хвала што сте пробали
 
Мислим да треба да се поставе ствари на своје место људи шта извучете извуклисте и свака вам част незнам да ли сте свесни да већину грађана Србије уопште сељаци неинтересују то и политичари знају народ је у беди сиротињи а ти му дођеш са два џондира а он мота каблове .ако извучете неки динар хвала ако неизвучете опет хвала што сте пробали
Sta je taj sto mota kablove ulozio sem svog rada??
 
Tebi ako pare za ovu godinu ne trebaju ti ih nemoj tražiti 😜

Ako su obecali za ovu godinu ne kapiram odakle uopšte potreba za raspravu i diskusiju
Kako si zaključio da meni ne trebaju pare ?
Borio sam se na protestima, kupio sam deklarisano seme i nikada nisam napisao da sam protiv subvenija.
Obećali su i SLAGALI, pa se zato ponovo borimo (mislim na izuzetke).
 
Nazad
Vrh