Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Radio sam u opštini. Nisam bio podoban pa sam najuren, i hvala im na tome.
U opštini kao i svakom državnom preduzeću. Ima ljudi koji baš rade i onih koji ne pipaju ništa.
Što se tiče plata, bar onda kad sam ja radio a to je bilo pre 10 godina, plate su smejurija. Socijala.
 
Bilo bi pravedno da nam otkupljivaci plate pio i socijalno kao i radnicima dobijes platu i pio al kad pitas onog ko radi u firmi koliko zaradis on kaze samo platu. Imao sam ponudu da radim na velikoj farmi plata 100 hiljada onda mi par njih kaze pa malo je to, ja mislim da nije jer pored tih 100 hiljada imam pio i sociojalno tako da plata nije 100 nego 170 hiljada a to i nije mala para, e zato ocekujem od skladistara mesara da mi pored cene za bikove uplate pio i socijalno sto u mom slucaju izadje oko 200 hiljada godisnje a to je mnogo manje nego za jednog radnika
 
Ne mislim imam i ja radnog staža znam kako je raditi u firmi, mene nervira taj pio sto je obavezan za seljake, ne mozes tek tako da ga se otreses, ako dam otkaz u firmi nikom nista za pio a seljak mora pa mora i da se zaposlim i posle dam otkaz eto me opet u pio ne pita me hocu necu
 
Bilo bi pravedno da nam otkupljivaci plate pio i socijalno kao i radnicima dobijes platu i pio al kad pitas onog ko radi u firmi koliko zaradis on kaze samo platu. Imao sam ponudu da radim na velikoj farmi plata 100 hiljada onda mi par njih kaze pa malo je to, ja mislim da nije jer pored tih 100 hiljada imam pio i sociojalno tako da plata nije 100 nego 170 hiljada a to i nije mala para, e zato ocekujem od skladistara mesara da mi pored cene za bikove uplate pio i socijalno sto u mom slucaju izadje oko 200 hiljada godisnje a to je mnogo manje nego za jednog radnika
A da uplatis ti njima pio?
 
Bilo bi pravedno da nam otkupljivaci plate pio i socijalno kao i radnicima dobijes platu i pio al kad pitas onog ko radi u firmi koliko zaradis on kaze samo platu. Imao sam ponudu da radim na velikoj farmi plata 100 hiljada onda mi par njih kaze pa malo je to, ja mislim da nije jer pored tih 100 hiljada imam pio i sociojalno tako da plata nije 100 nego 170 hiljada a to i nije mala para, e zato ocekujem od skladistara mesara da mi pored cene za bikove uplate pio i socijalno sto u mom slucaju izadje oko 200 hiljada godisnje a to je mnogo manje nego za jednog radnika
Što se ne zaposliš na platu od 170000-neto 100000. i zbogom sirotinjo.
 
Ne mislim imam i ja radnog staža znam kako je raditi u firmi, mene nervira taj pio sto je obavezan za seljake, ne mozes tek tako da ga se otreses, ako dam otkaz u firmi nikom nista za pio a seljak mora pa mora i da se zaposlim i posle dam otkaz eto me opet u pio ne pita me hocu necu
Neće da budeš na jaslama države.Ali mi nije jasno šta će sa onim nezaposlenim koje ne mogu da masiraju.
 
Radio sam u opštini. Nisam bio podoban pa sam najuren, i hvala im na tome.
U opštini kao i svakom državnom preduzeću. Ima ljudi koji baš rade i onih koji ne pipaju ništa.
Što se tiče plata, bar onda kad sam ja radio a to je bilo pre 10 godina, plate su smejurija. Socijala.
Još naš narod živi u ubedjenju da je državni posao neka posebna kategorija pa jure državne poslove za manje pare u odnosu na privatnika.Imam drugara vozio kiper kod privatnika i prešao u vodovod.Plata ravno 15 hiljada manja, ali on se hvali kako je u državnoj firmi.
 
Još naš narod živi u ubedjenju da je državni posao neka posebna kategorija pa jure državne poslove za manje pare u odnosu na privatnika.Imam drugara vozio kiper kod privatnika i prešao u vodovod.Plata ravno 15 hiljada manja, ali on se hvali kako je u državnoj firmi.
Primer iz naseg vodovoda. Plata nije abnormalna, ali je redovna, na kraju godine 13 plata i neki dodatak koji nazivaju solidarna pomoc, a dobijaju je svi radnici. Sigurno da se na poslu ne ubijaju kao sto je kod privatnika. Ko je ceo zivot proveo u fotelji ili stiskajuci dva dugmeta ne moze zamisliti posao koji je na normu ili ga tera traka sto je takodje neka norma.
 
Sve je to usklađeno, kakva plata takva i radnja...

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
 
A poslije ili cak u radnom vremenu obave i privatnih poslova sa drzavnim alatom i autom , cak i materijalom ponekad
I ovde se neki takodje prave ludi. Trknu do posla stisnu dva dugmeta pa se vrate kuci da muzu krave ili kose detelinu, ali sve su zaboravili i danas su uzorni penzioneri, poljoprivreda im hobi i vode glavnu rec na forumu.
 
I ovde se neki takodje prave ludi. Trknu do posla stisnu dva dugmeta pa se vrate kuci da muzu krave ili kose detelinu, ali sve su zaboravili i danas su uzorni penzioneri, poljoprivreda im hobi i vode glavnu rec na forumu.
Na koga misliš-što ne napišeš.I napiši mi šta je u tom slučaju bio hobi.To je tvoj kolega pritiskao dugme a ja ni to nisam radio.I ništa nisam ni zaboravio.Nego ti napiši gde si radio i pored toga si lupao u bas i bavio se poljoprivredom.Jesam ja nešto krio kao ti.
Nisi napisao da sam bio u obavezi tokom grejne sezone kad god me pozovu da dođem.A nisi znao i da sam u bolnici radio 25 godinai nisam tako mogao da radim-radio sam u 3 smene i nisam mogao da ostavim parne kotlove u radu.
 
Nazad
Vrh