Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
нешто није добро објашњено у вашим текстовима фали вам порез који се пише натерет радника такође на терет радника јеи допринос за незапосленекоји је0,75 посто
 
порез на запослене који се води на терет радника је 10 посто
 
ево колики су овом моменту доприноси и порез уСрбији
Trenutna minimalna zarada iznosi 43.360,00 dinara (za mesec sa 160 radnih dana, tj. 271 dinar po satu). Tačnije:

  • za mesec sa 168 radnih sati zarada je 45.528,00 din
  • za mesec sa 176 radnih sati zarada je 47.696,00 din
  • za mesec sa 184 radnih sati zarada je 49.864 din a eво допринаса и порез
  • od 43.360,00 na poreze i doprinose odlazi 23.758,82 din
  • od 45.528,00 na poreze i doprinose odlazi 25.152,10 din
  • od 47.696,00 na poreze i doprinose odlazi 26.545,36 din
  • od 49.864,00 na poreze i doprinose odlazi 27.938,64 din
 
Pisano je, 10% na zaradu placamo svi, samo sto ove god ko je u pdv tesko da ce nesto platiti, nazalost...

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Ili placeni godisnji.
Momo ja se slažem!
Realno zaključujem da poslodavac da radniku deo koji sam uplaćuje i deo koji sam uplaćuje i mislim da je isto sranje samo drugačije upakovano.
Supruga i ja smo profi evo baš ću da proverim sa njom pošto ja ne pamtim baš najbolje kad smo bili na bolovanju ili trudničkom.
 
Prvo treba dočekati penziju.Drugo:Ovi što nikad nisu radili njih razumem ali ovi što su radili lupaju za sve pare.
Samo odgovori o uplati potrebne sume novca. Ps postoji firma u Šimanovcima koja je pre 20 godina plaćala varioce 1500+ evra na ruke,prijava na račun. Bilo je sezonaca neprijavljenih. Pitanje- da li misliš da je iko od njih uplatio mesečno bar 100 evra za penziju?
 
Samo odgovori o uplati potrebne sume novca. Ps postoji firma u Šimanovcima koja je pre 20 godina plaćala varioce 1500+ evra na ruke,prijava na račun. Bilo je sezonaca neprijavljenih. Pitanje- da li misliš da je iko od njih uplatio mesečno bar 100 evra za penziju?
To je drugi par opanaka-to su mutljavine.Kako u poljoprivredi svi isto plaćaju i sa 1ha i sa 100-je li to OK prema ovom od 1ha.
 
To je drugi par opanaka-to su mutljavine.Kako u poljoprivredi svi isto plaćaju i sa 1ha i sa 100-je li to OK prema ovom od 1ha.
Niko tom od 100 hektara ne brani da mesečno uplacuje 100 hiljada pa će imati penziju preko te cifre. To što je država odredila kao penzioni doprinos je minimum da bi je dobila kakva takva penzija. Da ponovim niko nam ne brani da uplacujemo više jer ćemo imati veću penziju.
 
Pa isto to može i taj što na ruke dobije 1000E može da uplati penziono u bilo kojoj banci ali neće ni jedan ni drugi.Prijatelju-koliko uplaćuješ takva će ti biti penzija.Ja lično sam stava da svako pa i radnik uplaćuje koliko hoće.Na taj način bi naslednici imali pravo na novac koji je uplaćivan.Ovako ko ne doživi penziju,nikom ništa,pojeo vuk magarca.
 
Pa isto to može i taj što na ruke dobije 1000E može da uplati penziono u bilo kojoj banci ali neće ni jedan ni drugi.Prijatelju-koliko uplaćuješ takva će ti biti penzija.Ja lično sam stava da svako pa i radnik uplaćuje koliko hoće.Na taj način bi naslednici imali pravo na novac koji je uplaćivan.Ovako ko ne doživi penziju,nikom ništa,pojeo vuk magarca.
Kad bi se dalo na volju da uplacuje kako ko hoće 70% bi morala opština da sahrani.
 
Pa isto to može i taj što na ruke dobije 1000E može da uplati penziono u bilo kojoj banci ali neće ni jedan ni drugi.Prijatelju-koliko uplaćuješ takva će ti biti penzija.Ja lično sam stava da svako pa i radnik uplaćuje koliko hoće.Na taj način bi naslednici imali pravo na novac koji je uplaćivan.Ovako ko ne doživi penziju,nikom ništa,pojeo vuk magarca.
To ne odgovara državi, jer svako će radije da izabere opciju da ne plati i da mu ostanu pare, a onda bi se parazitski sistem raspao :D
 
Morali bi da uplaćujemo.Bio bi neki minimum a ko hoće više da uplaćuje neka uplaćuju.Pa i sa ovim penzijama baš se mnogi ne bi mogli pohvaliti.Nego državi ostaje sav novac od onog koji je ne dočeka.Ako bih uplaćivao u banku rodbini bi ostao novac.To njih peče.
 
Osiguranje kao i svako drugo , kocka kao i svaka druga , sve se svodi na matematiku ,tacnije vjerovatnocu . Ko je isao gimnaziju zna da bi to trebao biti prijemni ispit za poljoprivrednike.
 
Da, kada bi i ,,hobi" plaćali doprinose za poljoprivredu (kolokogod da su) ili kada bi ,,profi" otišao u frmu na ,,hobi" (neko kraće radno vreme) i da njegov poslodavac ili on sam nemaju obaveze kao ,,hobi" u poljoprivredi što nemaju obaveze.
Da ,,profi" poljoprivrednici imaju pravo na plaćeno bolovanje, žene na plaćeno trudničko i td.
E, tada bi smo bili ravnopravni.
Mozes da se trudis koliko hoces ravnopravni nikad nismo bili i nikad necemo biti.Sve treba razdvojiti kao sto su penzije.Pisao sam vec fiktivno zaposleno lice koje sam uplacuje svoje doprinose poslodavcu placa mesecno 25k dinara i to na minimalac.I to je ravnopravnost a poljoprivrednik na 100 hektara 150k dinara godisnje.
 
Da li su merljive penzije ?
Razmisli zašto nisu ?
Pisao sam da je poljoprivreda strateška grana za razliku od najvećeg dela privrede.
Kada je bila ograničena cena i zabranjen izvoz sanitarije, biciklova, automobila, traktora, ležajeva, guma, šporeta, garderobe, televizora, cigala, kafe, svih vrsta pića, cigareta i td ?
Da li mi imamo plaćeno bolovanje ?
Naravno da nismo ravnopravni jer vi imate sigurnu platu, posebno oni po državnim firmama i uzimate deo nečijeg kolača koji je i ovsko mali.
Nekoliko puta sam napisao da sam za ograničenje poseda, neko pametan može da izračuna koliko je dovoljno za pristojan život, koliku površinu može kvalitetno obrađivati i td.
 
Poslednja izmena:
Postovani kolega ti se drzis samo drzavnih preduzeca i sigurnih plata,pa sta je sa onima koji su odradili 35 godina u poljoprivrednim preduzecima 25 u onim kombinatima a zadnjih 10 u ovim novokomponovanim .Godisnji a tek bolovanje a imas ugovor na tri meseca koji se produzava u nedogled.Mislim da je vreme da izadjes iz svog mesta i dodjes u ove cisto poljoprivredne krajeve gde vladaju druga pravila.Pozdrav kolega
 
Nazad
Vrh